Tarayıcı Bilgileri Aracı

Tarayıcı Detayları

Tarayıcı detayları aracısı sayesinde tarayıcınızın sürümünü, tarayıcınızda çerezlerin aktif olup olmadığını, hangi tarayıcıyı kullandığınızı, tarayıcıda Java’nın etkin olup olmadığını ve bilgisayarınız ile ilgili farklı bilgileri kısa bir süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

Bu aracın en önemli özelliklerinden biri de, tarayıcınızda kullandığınız Pluginleri(eklenti) listelemesidir. Ayrıca tarayıcınız hakkında size ince detayların yanında, bilgisayarınız hakkında da birçok bilgi sunar. Bunların başında da, hangi işletim sistemini kullandığınız, ip adresiniz, hangi Windows türüne sahip olduğunuz, işletim sisteminizin tam versiyonunu, ekran büyüklüğü ve ekran çözünürlüğünü, 32 bit mi yoksa 64 bit mi Windows kullandığınızı gösterir.

Tarayıcı detayları aracında sorgulama yaptıktan sonra, User Agent bölümünde de bazı bilgiler ile karşılaşacaksınız ve burada yer alan bilgiler yabancı terimlerden oluştuğu için, kolayca anlaşılamayabilir. Burada yer alan bilgiler, sizin sisteminiz ve tarayıcınız hakkında özet bilgileri sunar. Bilgiler, yan yana yazıldığı için farklı algılanabilmektedir ve bu yüzden de kolay anlaşılmayabilir.

Sorgulama Yapıldıktan Sonra Bilgilerim Kayıt Altına Alınıyor mu?

Birçok kullanıcı bu sorguyu yaptırdıktan sonra, bilgisayarları hakkında ki detayları görüyor ve farklı düşüncelere kapılabiliyor. Bu sorgulama aracı kesinlikle güvenli bir sorgulama aracıdır ve sorgulama sonrasında depolama söz konusu değildir. Nitekim bu sorgulama sonucunda birçok detay çıksa da, bu detaylar hiçbir şekilde size zarar vermeyecektir. Sitemiz üzerinden bu sorgulama aracını kullanarak sizde bilgisayarınız ve tarayınız hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.