Title, Description, Keywords Oluşturucu

Title Description Keywords oluşturucu Nedir?

Title, Description, Keywords aslında birer meta tag’dır. Meta tag ise sitenizde bulunan HTML kodunuzun içerisine yerleştirilmiş olan bilgi etiketlerine verilen isimdir. Bu etiketler arama motorlarına site ve sitenin içeriği hakkında bilgi sunarlar. Web sitenizi arama motorlarına doğru bir şekilde tanıtmak için bazı Meta tag’lar size destek verebilir.

Title, Description, Keywords Ne İşe Yarar?

Title aslında bir meta tag olmasa da sitenizin görünüşü ile ilgili olması açısından oldukça önemlidir. Bir HTML kodu olan title’a sayfa başlığınızı açıklayıcı ve sade bir biçimde yazmanız gerekiyor. Bu kod her sayfada bulunduğu için ayrıca oluşturmanıza gerek yoktur.

Description ise site içeriğinin tanımında kullanılır. Güncel arama motorları hala bu kısmı gözden geçirdiği için bir cümle ile sitenizden bahsetmenizde fayda var. Bu cümleler Google da dahil olmak üzere pek çok arama motoru tarafından destekleniyor ve sitenizin arama sonuçları içerisinde iyi bir görüntü kazanmasında kullanılıyor.

Keywords de siteniz indekslenirken hangi anahtar kelimelerin kullanılacağını belirtme de size yardımcı oluyor. Maalesef ki büyük arama motorları bu kısımla pek ilgilenmiyorlar.

Meta tag yani title, Description, keywords oluşturmak için internet üzerinde bulunan oldukça kullanışlı ve kolay web sitelerinin uygulamalarını deneyebilirsiniz. Bu uygulamalar ile hızlı bir şekilde, fazla çaba göstermeden Meta tag oluşturabilir ve sitenizi daha yukarı taşıyabilirsiniz.