Link Kısaltma/Uzatma Aracı

Link Kısaltma Aracı Nedir?

Link kısaltma aracı, linkleri çok daha kısa bir hale getirmenizi sağlar. Ayrıca bu servis sayesinde bağlantılarınızı daha uzun bir hale de getirebilmeniz mümkündür. Bazı linkler çok fazla uzun olabilmektedir ve bu durum bazı kişiler için can sıkıcı bir durum olabilmektedir. Peki neden internet kullanıcıları link kısaltma servisini kullanırlar?

Link Kısaltma Servisleri Neden Tercih Edilir?

Facebook, Twitter, Instagram derken sosyal medya siteleri oldukça revaçta. Durum böyle olunca da, burada yapılan paylaşımların sayısı günlük milyarları buluyor. Yalnız bu sosyal medya sitelerinin bazılarında bilindiği üzere karakter sınırlaması mevcuttur. Bu karakter sınırlaması ile birlikte birçok zaman sosyal medya kullanıcıları paylaşımlarını tam anlamı ile ifade edememektedir. Bu kullanıcıların imdadına da url kısaltma servisleri yetişir. Bu servisler, sadece sosyal medya sitelerinde karakter sorununu aşmak için tercih edilmez. Blog, sms, mail gibi alanlarda da, kısaltma servisleri oldukça tercih edilen bir servis olma özelliği taşır.

Link kısaltma servislerinin tercih edilmesinin başka bir nedeni de, şüphesiz ki SEO ile ilişkisidir. Şöyle ki, web sitesi sahipleri bazı zamanlar sitelerinden başka sitelere url çıkışı yapmak zorunda kalabilirler. Eğer bu durum abartılırsa da, Google tarafından hoş karşılanmayacak ve bu web sitesi cezalandırılma ihtimali ile karşı karşıya kalacaktır. İşte bu aşamada devreye söz konusu bu servisler girecektir. Sitenizden dışarıya çıkacağınız urlleri, sitemizdeki link kısaltma servisinden kısaltabilir ve dışarıya link verirken aldığınız riski minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden link kısaltma servisini kullanmanın bir avantajından da sizlere bahsedelim. Sitemizden url kısaltma servisini kullandığınız da sizde göreceksiniz ki Google alt yapısını kullanmaktayız. Farklı bir servisi kullandığınız takdir de az önce bahsettiğimiz dışarıya bağlantı verme olayı ile yine yüzleşmek zorunda kalmış olacaksınız. Eğer sitemizi tercih ederseniz, Google’ın alt yapısını kullandığımızdan dolayı bağlantı verdiğiniz Google olacaktır. Sizde takdir edersiniz ki bunun sizlere bir zararı olmayacaktır.

Son olarak url kısaltmanın kullanımından da bahsedelim. Bu servisi kullanmak oldukça kolay ve hızlıdır. Var olan linki yapıştırın ve saniyesinde kısa bir bağlantıya sahip olun. Ayrıca sitemiz üzerinden bağlantılarınızı kısaltabileceğiniz gibi, uzatabilirsinizde.