Domain Yaşı Sorgulama

Domain Yaşı Sorgulama

Domain yaşı sitenin ne kadar önce ve kaç yılından itibaren yayında olduğunu belirlemektedir. Hesaplama yapılacağı zaman ise yayın hayatına başladığı tarih ele alınarak yapılır. Ancak Google gibi büyük arama motorlarının gözündeki değerleri bununla sınırlı değildir. Çünkü satın alındığı tarihten itibaren satın alındığı günden beri siteye ne kadar ziyaretçi girmiş, içerik nasıl tasarlanmış ve ne kadar aralıklarla güncelleme yapılmış olduğu da belirlemede önemli bir etkendir.

Fakat domain alındıktan sonra yeterli bir şekilde incelenip ilgi görülmemiş ise site spama düşer ve olumsuz bir şekilde etkilenir. Bu nedenle domain yaşına göre Seo yapılması domain için daha yararlı olacak önemli bir etkendir.

Geçmişte birçok şirketin sadece para kazanmak ve gelir sağlamak için açtığı siteler, Seo yardımıyla en üst sıralara getirilmiş ve çalıntı içeriklerle kazanç sağlanma ya çalışılmıştır. Bu tür sitelerden dolayı duruma engel olmak için Domain Yaşına göre Seo önemli bir faktördür. Bu nedenle daha başarılı bir Seo çalışması yapmak için bu özellikler ele alınarak çalışmalar ona göre yapılmakta olup daha başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Sitelerin sahip olduğu domain süresi arama motorları üzerinde önemli bir etkiye sahip olması, farklı seo çalışmalarının yeniliklerini de beraberinde getirecektir. Çünkü ilk başlarda sadece eski siteler avantajlıymış gibi görülse de yeni açılan sitelerde belli başlı özellikleriyle de dikkat çekmektedir.

Whatsapp Bilgi Hattı