Domain Yaşı Sorgulama

Domain Yaşı Hesaplama

Domain yaşı sorgulama aracımızla sitenin ne kadar önce ve kaç yılından itibaren yayında olduğunu belirleyebilirsiniz. Hesaplama yapılacağı zaman ise yayın hayatına başladığı tarih ele alınarak yapılır. Ancak Google gibi büyük arama motorlarının gözündeki değerleri bununla sınırlı değildir. Satın alındığı günden beri siteye ne kadar ziyaretçi girmiş, içerik nasıl tasarlanmış ve ne kadar aralıklarla güncelleme yapılmış olduğu da belirlemede önemli bir etkendir.

Fakat domainler alındıktan sonra yeterli bir şekilde incelenip ilgi görülmemiş ise site spama düşebilir ve olumsuz bir şekilde etkilenir. Bu nedenle domain yaşına göre Seo yapılması domain için daha yararlı olacak önemli bir etkendir.

Geçmişte birçok şirketin sadece para kazanmak ve gelir sağlamak için açtığı siteler, Seo yardımıyla en üst sıralara getirilmiş ve çalıntı içeriklerle kazanç sağlanma ya çalışılmıştır. Bu tür sitelerden dolayı duruma engel olmak için Domain Yaşına göre Seo önemli bir faktördür. Bu nedenle daha başarılı bir Seo çalışması yaparken bu konular da not edilmelidir.

Sitelerin domain süresi, domainin adı, whois bilgilerinin açık olması, domain uzantıları, SSL, SEO hosting ve sunucu hizmetleri gibi detaylar Google üzerinde önemli bir etkiye sahip olması SEO çalışmalarına da etki edecektir; çünkü ilk başlarda sadece eski siteler avantajlıymış gibi görülse de yeni açılan sitelerde belli başlı özellikleriyle de dikkat çekmektedir.