Web Tasarım

(13 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 3)
Bu Sayfa 21443 Kez Görüntülenmiştir.

Tanıtım ve satış faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla sosyal ağların kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerlemek ve uluslararası platformlarda da sesinizi duyurmak için web tasarımlarınızı modern tasarımlarla sizlere ve müşterilerinize sunuyoruz.

Web tasarımlarımızda SEO, ürünlerinizin fotoğrafları, videoları, özellikleri, teknik bilgileri ve eğer 7/24 online bir mağaza olarak kullanımını istiyorsanız da fiyat bilgilerini anlaşılır ve kolay kullanıma uygun şekilde hazırlayıp sizlere sunuyoruz.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, günümüzün en büyük gerekliliklerinden olan internet de gezdiğiniz sitelerin ön görünümüne verilen addır. Sitelerde gördüğünüz o tasarımlar, web tasarımcılar tarafından hazırlanır ve web tasarımı profesyonellik isteyen bir iş koludur. Web tasarım bir sitenin dış yüzüdür ve bu dış yüz (tasarım) ne kadar profesyonel olursa, ziyaretçilerinizden de o derece olumlu tepkiler alırsınız. Özellikle kurumsal firmalar için, web tasarım süreci oldukça önem arz eden bir konudur.

Web tasarımı profesyonelce yaılırsa Googel dostu olur!

Web tasarımı yapılmadan önce projelendirme süreç bulunmaktadır ve bu süreçte web tasarımının yapılacağı firma hakkında bilgiler edinilir. Bu bilgiler sonucunda da web sitesinin nasıl olması gerektiği hakkında plan yapılır. Bir bina dikmeden önce o binanın planı nasıl yapılıyorsa, web tasarımı yapmadan önce bir planlama yapılması gerekir. Elinde bilgi olmadan web tasarımı yapan kişi veya kurumlar, bu işten ya anlamıyorlardır yada bu iş hemen bitsin mantığı ile hareket ediyorlardır. Bu yüzden web tasarımını yaptıracağınız firmayı seçerken, web tasarım öncesi süreç hakkında da detaylı bilgi alışverişinde bulunmayı ihmal etmeyin. Web tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli kriterler mevcuttur.


Hakkında daha detaylı bilgi için hemen buraya tıklayarak bize ulaşın

Bu kriterlere bakacak olursak;

Renk Seçimine Dikkat: Renk seçimi basit bir eylem gibi görünse de, ziyaretçilerin çok dikkat ettiği bir husustur. Sitenizin renk seçimini yaparken, sade renkleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Zira kurumsal web sitelerinde ki cafcaflı renkler oldukça göze batabiliyor.

Grafik: Sitede kullanılacak resimler ve en önemlisi firmanızın logosu web tasarımı aşamasında en önemli konuların başında gelir. Logo, firmanın kimliği görevini görür. Bu yüzden logonuzun firmanızı anlatan profesyonel bir logo olması önemlidir. Sitede kullanacağınız fotoğraflar ve resimler, siteye giren ziyaretçilerin ilk fark edeceği öğelerdir. Bunun sebebi ise, bu öğelerin görsellerden oluşmasıdır. Bu yüzden web sitenizde yer alan logo ve fotoğrafların boyutları sitenin bütünü ile uyumlu bir şekilde hazırlanmalı ve siteye o şekilde eklenmelidir.

Yapılacak web sitesi tablet ve mobil cihazlarla mutlaka uyumlu olmalıdır.

Site Düzenli Olmalı: Sitenize giren ziyaretçilerin, web sitenizde aradığını kolayca bulabilmesini sağlayacak bir düzen oluşturulması gereklidir. Sitenize giren her kişinin potansiyel müşteriniz olduğunu unutmamalı ve sitenizi tamamen ziyaretçi odaklı oluşturmalısınız. Sitenizde ki arama butonu belirgin bir yerde olmalı ve sitede yer alan grafikler ile metinler belli bir düzen içinde olmalıdır.

RESPONSİVE WEB TASARIM

Responsive tasarım, internet dünyasına 6 – 7 sene önce giren bir terimdir. Kelime anlamı olarak, uyumlu web tasarım anlamına gelen Responsive web tasarım, günümüzde web siteleri için olmazsa olmaz unsurlar arasındadır. Özellikle akıllı telefon kullanıcılarında ki artıştan sonra, responsive web tasarımda çok daha önemli bir konuma geldi. Responsive tasarım, mobil uyumlu tasarım olarak da adlandırılır ve responsive tasarım sayesinde ziyaretçiler web sitesine girdiklerinde, sitede yer alan tüm elementler telefonun ekran genişliğine göre şekil alır. Yani hem tablet, hem bilgisayar, hem de mobil olarak sitelere sorunsuz giriş yapma imkanını sunan bu tasarım çeşidi, günümüzde web siteleri için büyük önem arz ediyor.

Web tasarım hizmetlerinde mobil uyum kullanıcı deneyimi bakımından önemlidir. Eğer web sitesi responsive tasarıma sahip değilse, web sitesine giren ziyaretçiler web sitesini sağlıklı şekilde görüntüleyemeyeceklerdir. Bunun yanı sıra, menülere veya kategorilere ulaşımda da zorluk çeken ziyaretçiler, sitede yer alan yazıları da zoom yaparak okumak zorunda kalacaktır. Bu da web sitesi için büyük bir eksiklik olacaktır. Özellikle kurumsal bir web sitesine sahipseniz, bu durum hem müşteri kaybetmenize hem de prestij kaybetmenize neden olacaktır. Bu yüzden sitenizin tasarımının responsive uyumlu olmasına dikkat etmeniz, marka değerinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Site tasarımı bireysel ve kurumsal olarak ikiye ayrılabilir ve buna uygun tasarımlar ortaya çıkabilir. Tasarımlarda PHP dilini kullanmaktayız.

MOBİL UYUMLU WEB TASARIM

Gencinden yaşlısına herkesin elinde bir akıllı telefonu gördüğümüz şu günlerde, mobil uyumlu web tasarımı da zorunlu hale gelmiştir. Çok değil bundan birkaç yıl önce, web sitelerine giren ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğu masaüstü-laptop kullanıcılarıyken, günümüzde bu durum tam tersine dönmüştür. Günümüzde web sitelerini ziyaret eden ziyaretçilerin büyük bir bölümü mobilden giren kullanıcılardır. Bu durumda, web sitesi sahiplerini mobil uyumlu web tasarımı kullanmaya itmiştir. Google başta olmak üzere, birçok arama motoru sitesi de mobil uyumlu web sitelerini aramalarda ön plana çıkarmaya başlamıştır. Hem arama motorlarında üst sıralara çıkmak için, hem de sitenize giren ziyaretçilerin sitenizden memnun kalması için mobil uyumlu web sitesine sahip olmanız gerekir. Eğer web siteniz mobil uyumlu değilse, siteniz hem değer hem de ziyaretçi kaybedecektir.

Mobil uyumlu web sitelerinin büyük bir çoğunluğu farklı bir subdomain de barınır. Ziyaretçiler m.siteismi.com şeklinde bu sitelere giriş sağlarlar. Bu tür mobil uyumlu web siteleri, genel olarak sade bir görüntüye ve kodlamaya sahiptir. Bu hem ziyaretçiler için, hem de arama motorlarında yükselmek için önemli bir faktördür.

Yönetimi kolay admin paneli size zaman kazandıracaktır.

Kolay Yönetim Paneli

Web sitesinin tasarımı kadar, yönetim panelinin de kolay olması gereklidir. Birçok kurumsal firma web sitelerini yaptırmalarına rağmen, sitelerine içerik girme gibi işlemlerini yapamamaktadır ya da yaparken zorlanmaktadır. Bunun sebebi de, yönetim (admin) panellerinin çok zor olmasıdır. Yönetim paneli yapılırken, bu panele giren kişilerin bu konuda az veya hiç bilgisi olmadığı unutuluyor ve web sitesine içerik girecek olan kişiler bu konuda oldukça fazla zorlanıyorlar. Bu yüzden kolay yönetim panelinin yapılması, müşterinin memnun olması açısından önemlidir. Kurumsal firmaların sürekli yönetim paneline girme ihtiyacı yoktur; ama firmaları ile ilgili güncel haberleri veya firma ile ilgili resimleri paylaşması gerekebilir. Bu durumda hiçbir bilgisi olmayan kişinin kolayca öğrenebileceği bir yönetim paneli olması oldukça önemli bir konudur.

Adtorium Samsun'da web tasarım, responsive web tasarım ve kolay yönetim paneli gibi tüm işlemlerinizi, firmanıza en uygun şekilde yapmaktayız. Profesyonel ekibe sahip olan firmamızdan, daha önceki referanslarımızı isteyebilir ve bu alanda ne kadar başarılı olduğumuzu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Yorumlar
    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..
Yorum Formu
9 + 3  Captca Değiştir
Whatsapp Bilgi Hattı