SEO Danışmanlığı | Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti

SEO Danışmanlığı

SEO hizmetiyle Google’da ilk sıralara gelebilir ve hayalini kurduğunuz konumları elde edebilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu (SEO) danışmanlığı web sitesi olan herkesi daha görünür hale getirmekte ve trafiğini arttırmaktadır.

İçindekiler

Danışmanlığımız ile istediğiniz istisnai bir hizmet var mı ona karar veriyor, alınan danışmanlık boyunca size özel olan ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Örneğin sadece Site İçi (On-Page) SEO’da sorunlarınız var. Sorun değil sadece o sorunlarınızı çözebiliriz! SEO danışmanlığı ise birçok detayı içinde barındırdığından çok daha kapsamlıdır.

SEO nedir, nasıl yapılır ve neden gereklidir gibi sorularınızın cevaplarını duymaya hazır mısınız? Adtorium Ajans Samsun'da ve Türkiye genelinde SEO hizmeti verirken ekip olarak işimizi uzmanca gerçekleştiriyoruz.

SEO Nedir?

SEO veya İngilizceden Türkçe’ye çevrilmiş haliyle Arama Motoru Optimizasyonu sitelerin arama motorlarında (Google, Bing, Yandex vs.) daha üst sıralarda yer alması ve iyileştirilmesine verilen isimdir.

Google SEO’yu şu şekilde tanımlamaktadır: “SEO”; “arama motoru optimizasyonu” veya “arama motoru optimize edicisi” için kullanılan kısaltmadır.

Google için SEO’nun temelleri kısaca, mutlu kullanıcı ve mutlu webmaster prensibiyle ilerlemektedir.

Arama motorları deyince de akla ilk gelen elbette Google olmaktadır. Google, sitelerin sıralamalarını belirli algoritmaya göre yapmakta ve web sayfalarını en yüksek kaliteye getiren siteleri zamanla üst sıralarda göstermektedir. Örümcekler adı verilen siteleri tarayan botlar, siteleri sürekli olarak taramaktadır. Bu sitelerin sıralamasını da bu örümceklerin sitelerden aldıkları bilgiler ile yapmaktadır. Kendi alanlarında katma değer sunan, kaliteli içerik üretebilen otoriter siteler iyi konumlar elde edebilmektedir.

SEO Danışmanlığı ile sitenize profesyonel destek alabilirsiniz.

SEO Danışmanlığı ile sitenize profesyonel destek alabilirsiniz.

SEO uzmanının/danışmanının görevi de sitelerdeki değişiklikleri analiz eder, uygular ve inceler ve kısaca bu şekilde üst sıralar elde dip trafiği daha iyi yerlere getirmek için çalışır.

SEO Neden Gereklidir?

 • Hedeflediğiniz kelimelerde üst sıralarda yer alacaksınız,
 • Sitenize giriş yapan kişi sayısı artış gösterecek,
 • Bu artışla beraber kazançlarınız ve reklam gelirleriniz artacak,
 • Marka bilinirliğiniz ön plana çıkacak ve kısaca SEO ile hayalinizdeki konuma ulaşabileceksiniz.

Örneğin görsel olarak çok iyi "ayakkabı sitesi" kurduğunuzu düşünüyorsunuz; ancak sitenize sizden başkası girmiyor. Girmediği için satış yapamıyor ve site size kazanç sağlayamıyor. Başka ayakkabı sitesi sahibi ise SEO ile istediği kelime gruplarında üst sıralarda yer alıyor ve kazancını arttırıyor. İşte burada SEO yaptırırsanız rakibinizle bir süre sonra aynı seviyelere gelecek ve sonunda da onu geçmeyi başarabileceksiniz. Bu şekilde de kazançlarınız artış gösterecektir.

SEO çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır.

SEO çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO yapılması için elbette bazı detaylar bulunmaktadır, kısaca özet geçecek olursak;

 1. Anahtar kelimeye uygun başlıkların oluşturulması,
 2. Pazarlama stratejisine uygun olarak hedef müşterilerin anlaşılması,
 3. Meta etiketlerin eklenmesi,
 4. Site açılış hızındaki problemlerin giderilmesi,
 5. Site haritalarının Google ve Bing vb. sunulması,
 6. SEO’ya uygun URL yapısının oluşturulması,
 7. Site içi ve site dışı planlamanın yapılması,
 8. İçerik planlamalarının yapılması gibi aşamaları bulunmaktadır.

Web sitelerine SEO yaparken dikkatli davranmak gerekmektedir, yapılacak en ufak hata bile sitelerin görünürlüğünün bozulmasına sebep olabileceği gibi eskisinden daha kötü duruma yol açabilir. Bu yüzden SEO ajansı ya da SEO danışmanı/uzmanı ile görüşmeler yapmanız gelecekte daha yerinde adımlar atmanızda oldukça fayda getirecektir.

SEO Planlaması

SEO için en uygun ne zaman?

Cevabı çok basit, en kısa sürede! Sitenize uygun SEO stratejisi olmadan, takvim ve plana uymadan yapılacak çalışmalar başarısızlıkla sonuçlanabilir.

İPUCU

Uygun SEO Danışmanlığı Stratejisi:

 1. Rakiplerinizin analizi,
 2. Ürününüzü veya işletmenizi tanımak,
 3. Anahtar kelime araştırması,
 4. Bilgi Mimarisi ile en uygun site yapısı oluşturmak,
 5. Kaliteli içerik planlamasını belirlemek,
 6. Tüm Teknik, Site içi ve Site Dışı SEO’yu siteye uygulamak.

SEO planlamalarında zaman ve takvim kilit noktalar arasında yer alır.

SEO planlamalarında zaman ve takvim kilit noktalar arasında yer alır.

Siteniz için Bağlantılar Oluşturma ve İçerik Pazarlama

Yapılacak SEO planlamasının etkili uygulanabilmesi için yapılacak çalışmalar SEO proje yönetimine uygun olarak devam ettirilmelidir. Burada kaliteli içerik üretmek ve buna farklı sitelerden bağlantı vermelerini sağlamak gibi çok farklı teknikleri danışmanlığımız boyunca yararlanabiliyorsunuz.

Stratejinizin etkili bir şekilde uygulanması için kesin planın ardından iyi bir seçenek; tarafımızdan uygun SEO projesinin yönetimi ile size rehberlik edebilmemizdir. Başka etkili seçenek ise, şirket içinde ekibinizin izlemesi gereken açık ve mantıklı yönerge ve öneriler dizisi oluşturmamızdır.

Startuplar (Yeni Başlayanlar) İçin SEO

Sektöre yeni giren ve büyümeye elverişli startuplara pazarlama konusunda SEO çok fayda sağlayacaktır. Yeni başlayan girişimcilerin ne gibi zorluklarla karşı karşıya gelebileceğini biliyor ve buna uygun planlamaları gerçekleştiriyoruz ve sizinle empati kuruyoruz!

SEO, sadece bir bölge ya da yer ile sınırlı kalmayıp tüm dünyaya ulaşabiliyor bu da büyümek için startupların oldukça işine gelebilecek yöntem olabilir. Farklı ziyaretçi gruplarını markanızın bilinirliğini öğrenmelerini sağlamak, büyük şirketlerle SERP’te yarışmak için SEO Danışmanlığı işinize yarayabilir.

Stratejinin geliştirilmesi

Firmanızın SEO stratejisinin oluşmasında bu süreçte yardımcı oluyor, arama motorlarındaki görünürlüğünü arttırmak için çeşitli imkânları sunabiliyoruz. (Bknz: Kurumsal SEO) Her sitenin kendine özel bir takım ihtiyaçları olabiliyor. Anahtar kelimelerinizin yer aldığı özel sayfaların optimize edilmesi en büyük adımlardan birisi olacaktır. Ayrıca sizlere garantili SEO hizmeti verdiğini söyleyenlere de iyi düşünerek yaklaşın, kimse size Google’da ilk sıra garantisi veremez!

Özetle;

Sitenizin trafiğinin yükseltilmesinde büyük fark yaratabiliriz ve olumlu büyüme ivmenizi önemli ölçüde geliştirerek devam ettireceğimizden eminiz!

SEO dijital pazarda yer alabilmek ve organik sonuçlarla ziyaretçileri sitenizde tutabilmek adına yapılmalıdır.

SEO dijital pazarda yer alabilmek ve organik sonuçlarla ziyaretçileri sitenizde tutabilmek adına yapılmalıdır.

Uluslararası SEO

Uluslararası SEO Nedir?

Uluslararası SEO danışmanlığı farklı ülke ya da bölgedeki kullanıcı hedefleyen stratejiye verilen tanımdır. Bu SEO çalışmasında arama motorlarının istediği tarzda site özellikle teknik SEO ve içerik geliştirme noktasında düzenlenir.

Uluslararası (international) alanda çalışmalar (farklı diller için yayın yapan siteler) yaptığımız çalışmalar bize farklı tecrübeler ve bilgi birikimi kazandırdı.

Uluslarası SEO ile farklı dillere ve bölgelere hizmet verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Uluslarası SEO ile farklı dillere ve bölgelere hizmet verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Hedef kitlenizin ihtiyaçlarını biliyor ve sunduğunuz içeriğin birden fazla dil sürümünde oluşturulmasını istiyorsanız burada ciddi planlama olması gerekmektedir. Sitenizi farklı kitlelere ulaştırmak aslında kolay yöntem değildir. SEO açısından bir site birden fazla dilde yayın yapabilir ve burada dikkat edilmesi nokta ise teknik SEO konularına hâkim olabilmektir. Local SEO ile bölgesel arama sonuçlarında da çıkılabilmesi sağlanmaktadır.

Sitenizden farklı dile ait yapacağınız özel içerik üretimleri ve düzgün çeviriler sitenizin kısa sürede iyileşmesini ve uluslararası alanda daha iyi sıralamalar elde etmesini sağlayacaktır. Farklı dildeki sürümünüzde bulunacak alakasız dildeki içerik ya da diğer materyaller sıralamalarınızı aşağıya doğru çekebilir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(5 Oy . Ortalama Puan : 4)

Facebook Yorumları

Facebook Yorum Eklentisi

Yorumlar

 • Kullanıcı Yorumu

  25.12.2017 09:06 Hakan Aktürk

  Özellikle farklı dillerde SEO yapanlar için tüm bu anlattıklarınız kullanılabilinir.

SİZ DE YORUM YAZIN

8 + 5  Captca Değiştir