On Page (Site İçi) SEO: Mükemmel Optimize Edilmiş Sayfa

On Page (Site İçi) SEO: Mükemmel Optimize Edilmiş Sayfa

Arama motoru optimizasyonu farklı birçok SEO dalını içerisinde barındırmaktadır, bunlardan birisi de On Page SEO'dur.

İçindekiler

On Page SEO Nedir?

On Page SEO (Site İçi SEO) web sayfalarının tek tek her birinin en iyi şekilde en ince özelliklerine kadar optimize edilme işlemidir.

Sayfa İçi SEO Neden Bu Kadar Önemli?

Google başta olmak üzere içeriğinizi Yandex ve diğer arama motorları ziyaretçilere faydalı kullanıcı deneyimini (UX) sunmak için algoritmalarını geliştirmektedirler, bundan dolayı da On Page SEO çalışmaları bu algoritmalara uygun şekilde tasarlanır ve yapılandırılırsa kazanan sizin siteniz olabilir! Web, algoritmalar ve yapay zekâ tüm yıllarda olduğu gibi 2018’le beraber her geçen gelişiyor ve kendisini yeniliyor bu SEO planlamalarında da mutlaka yeniliğe açık olmak ve yakından takip etmek gerekiyor.

Https'e geçen sitelerde örnekteki tarayıcılarda gözükmektedir.

İPUCU

On-Page SEO Faktörleri ve Kullanılan Bazı Teknikler

 1. SEO dostu URL Kullanımı,
 2. Sitenin hızı (Page Speed),
 3. Multi medya öğelerinin kullanılması (Resim & video),
 4. Heading (H1, H2) yerleşimi,
 5. İlgi çekici başlıklar,
 6. Meta açıklamaların doldurulmasına kadar farklı detay bu faktörler arasında yer alabilir.

On Page SEO faktörlerinde title, description ve URL gibi temel konular bulunmaktadır.

Tüm bunları bir checklist haline getirip her site yapımında kullanabilirsiniz.

Profesyonel SEO Hizmeti Almanız İçin 6 Neden

On Page SEO için hedefimiz ve aynı zamanda da müşterilerimizin hedefi arama motorlarından daha üst sıralamalar elde ederek organik trafiği olabildiğince arttırmaktır. Sonuç olarak mükemmel bir şekilde optimize edilmiş bir web sitesi, çok iyi bir müşteri ve iş potansiyeli oluşturacaktır. On Page SEO sorunlarını tespit ediyor ve böylece Google’ın web sitenizin neyle alakalı olduğunu açıkça anlatmak için çalışıyoruz.

Peki, Adtorium Ajans olarak bunu nasıl yapacağız? Bizi SEO’da farklı kılan nedir?

1. SEO'yu İyileştirmek İçin Tüm Standartları Yerine Getiririz

Günün sonunda, web siteniz yüksek kaliteli ve çok iyi optimize edilmiş kod kullanılarak oluşturulmuş hatta içeriği ilginç ve alakalı olsa bile, kesinlikle ya da mutlaka ilk sayfaya gelir vb. diyemeyiz. Tüm bunların yanında Teknik SEO uygulamalarının da site genelinde uygulanması gerekmektedir.

Teknik SEO için gerekli olan faktörler eksikse, mükemmel olduğunu düşündüğünüz bir web sitesi Google sonuçlarında yukarı kısımlarda çıkmaz. Sonuç olarak trafiğiniz düşük kalacak ve satış potansiyeli gerçekleştirilmeyecektir.

2. İş Çıkarları ve Çözümler

On Page SEO’nun sadece eksikleri gidererek rapor sunmak ya da kapsamlı bir optimizasyon kontrol listesi (checklist) aracılığıyla çalışmak anlamına gelmediğinin çok iyi farkındayız. SEO uzmanlarının veya şirketlerinin yegâne işi meta etiketlerdeki anahtar kelimeyi koymak/düzenlemek vs. işlemleri eskilerde bıraktık.

SEO yaparken iş çıkarları için en iyi çözümleri değerlendirecek şekilde müşterinin;

 • Teknik,
 • Pazarlama,
 • İçerik ve satış stratejilerini birleştiririz.

SEO, Pazarlama stratejileri arasıdna en önemli konumdadır.

Çoğu zaman birçok kişi yukarıda konusu bahsettiğimiz alanları ayrı projeler olarak düşünüp bu konularda çalışmaya ilgi duymayabiliyor. Adtorium olarak bizler bütün bu faktörleri bir araya getirerek sonuçların en iyi gelmesi için çabalıyoruz. Tüm bu faktörleri de bir araya getirdiğimizde web sitesinin her kısmı daha verimli şekilde çalışacaktır.

3. Pazarlama Bütçenizi Düşünüyoruz

Sıralamanızı olumsuz yönde etkileyen ya da etkileyecek olan tüm sayfaları önemsiyoruz.

Web tasarımının tüm olumlu yönlerini uygun hiyerarşiyle belirtiyor, müşterilerimizin sayfalarını her zamankinden daha yüksek bir trafik elde etmesinin yanında var olan rekabet ortamından daha iyi faydalanabilmesi için dijital bilgimizi de kullanırız. SEO çalışmalarının bütçenizde önemli bir yere sahip olduğunu ispatlayan sıralama sonuçlarını tarafınıza sunuyoruz.

4. Web Sitesinin Kapsamlı SEO Analizini Yapıyoruz

Doğru çözümleri bulmak için, SEO ajansı olarak web sitenizdeki tüm teknik SEO verilerinin toplanması üzerine yoğunlaşıyoruz.  Anahtar kelimeler, yapısal veriler, meta etiketler, URL'ler ve backlinkler gibi sıralama faktörlerini yakından izleyerek çeşitli istatistiksel yöntemlerle bu dataları analiz ediyoruz. İlgili veriler ışığında özel olarak kullandığımız SEO araçlarıyla beraber yorumluyor ve bu yorumlama sonucunda içeriğin gelişmesi bakımından profesyonel SEO için gerekli olan bilgileri ortaya çıkarıyoruz. Adtorium’da, On Page SEO (Sayfa İçi SEO Çalışması) birikimimizin sonuçlarını ortaya döküyoruz.

Sonuç olarak, müşterilerimiz açısından çok değerli olan stratejik olarak belirleyici, pratik ve verimli çözümler üretiyoruz. Hazır CMS örneğin Wordpress vb. sistemlerde bu optimizasyon daha farklı olabilmektedir.

Site içi yapılacak analizlerle optimizasyonun büyük kısmı yapılmaktadır.

5. Google Panda, Penguen vs. Yönetimi

Bazı Off Page SEO (Site Dışı SEO) için gerekli yönergelerin dışına çıkmak, acemice ve agresif biçimde bu çalışmaları sürdürmek olumsuz sıralama sonuçlarının ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Bu tür durumda sitenin kalitesine bağlı olarak bazı durumların da oluşmasıyla beraber web siteleri Google Panda gibi güncellemelere takılabilmektedir.

Google algoritması tarafından aslında site sahipleri açısından en önemli durum sitenin aylarca istediği başarıyı yakalayamaması ve ilk sayfa ya da sıralara ulaşamamasıdır. Penguen ve Panda gibi algoritmalardan etkilenen web sitelerinde görünürlüğünde azalma, organik trafikte düşüş ve haliyle de müşteriler için kazançların azalmasına yol açabilecektir.

Ekip olarak ilk önce, bir web sitesinin Google Panda algoritmasından etkilenip etkilenmediğinden emin olup olmadığını kontrol ediyoruz ve hızlıca web sitesindeki bu sorunların giderilmesi için yardımcı oluyoruz.

6. On-page SEO’da uzmanlıklarımızı sunuyoruz    

Peki On Page SEO Nasıl yapılır? 2018'de sunduğumuz mükemmel On Page SEO hizmetleri şunları içeriyor:

 • Teknik detaylarının ele alınması,
 • Anahtar kelime araştırması,
 • Anahtar kelime analizi,
 • Yapısal Veri (Schema.org) entegrasyonu,
 • URL yapısı ve bilgi mimarisi,
 • İmages SEO (Resimler İçin)
 • Profesyonel site içi link linkleme,
 • Heading tag hiyerarşisi,
 • Okunabilirlik analizleri,
 • Sayfa içi içerik optimizasyonu,
 • Performans gelişimi,
 • Mobil SEO,

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(1 Oy . Ortalama Puan : 5 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

21996a Captca Değiştir