Kurumsal SEO Hizmeti – Firmanızı Google’da Güçlendirin

Kurumsal SEO Hizmeti – Firmanızı Google’da Güçlendirin

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti ile firmanızın Google ve diğer arama motorlarındaki görünürlüğü ile ziyaretçi sayısını arttırabilir, büyük dönüşümlerle satışlarınızda artış yaşayabilirsiniz.

İçindekiler

Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal (Enterprise) SEO, aslında tam anlamıyla geniş bir anlatımı olmayan; fakat FBM ya da Sınav Koleji gibi firmalara uygulanan SEO yöntemidir diyebiliriz.

Sitenizin görsel açıdan çok iyi olması başlıca yeterli değildir; SEO’nun da site genelinde planlaması önemlidir. Düşünün dünyanın en çekici yerine sahipsiniz ama kimse sizi görmüyor!

Kurumsal SEO ile uygulanan yöntemler bazen farklılık gösterebilmektedir.

Şirket olarak ne kadar büyümeyi hedefliyorsunuz? Varsa şu anki web siteniz ne kadar büyük ve potansiyeli karşılayabilir? Gelebilecek olan trafiği karşılayabilir misiniz? Bu soruların cevapları sizi geleceğe hazırlayacaktır. Kurumsal düzeyde yapılan SEO danışmanlığında trafiğinizin sadece %1 oranında artası bile sektöre bağlı olmak suretiyle gelir olarak binlerce hatta on binlerce lira anlamına gelebilir.

Kurumsal SEO, Küçük İşletmeler İçin Yapılanlardan Farklı Mı?

Hayır, SEO’nun temelleri değişmez sadece uygulamaları siteden siteye değişiklik gösterir. Bu tür sitelerde binlerce sayfa ve bu sayfaların içerisinde yer alana makalelerin analizi daha büyük boyutlarda olacaktır. Yine siteye verilen backlinklerin kontrolü de farklılıklardan birisidir. Kurumsal bakıldığında genel itibariyle rakipler, sitedeki sorunlar daha büyük ölçekte gerçekleşiyor. Ayrıca firmalar tarafından kullanılan KPI’lar KOBİ’lere göre daha farklıdır.

Organik arama sonuçları, ücretli reklamlara göre 8,5 kat daha fazla tıklanmaktadır. (Moz)

Büyük Olmak Güzel!

Sitenin büyük olması, isminin belli otoriteye sahip olması aslında potansiyel olarak faydalıdır. Büyük bir web sitesinin tasarlanması, Kurumsal SEO’yu en üst düzeye çıkartabilecek birkaç avantaja sahiptir.

Yetki ve Bilinirlik: Birçok kurumsal web sitesi, marka bilinirliğinin avantajını kullanarak çok sayıda backlinke sahip olabilir. Sonuç olarak Google’da ilgili anahtar kelimelerde yüksek dereceler hedeflendiğinde belli otoriteye sahiptir.

Geniş İçerik: Şirketlerin web sayfaları trafik çekmek için büyük miktarlarda sayfa ve alakalı içeriklere içerisinde barındırabiliyor. Bu şekilde de trafik daha fazla sağlanabiliyor.

İPUCU

Google, her yıl arama algoritmasını 600 kez sık sık değiştirebiliyor. Bazen bu algoritma güncellemeleri çok küçük olduğundan trafiğinizde değişiklik göremiyor olabilirsiniz. Bazı durumlarda da Panda ve Penguen gibi daha büyük güncellemeler olabiliyor; eğer kurumsal web siteniz bunlar için hazır değilse etkileri sizin için yıkıcı olabilir!

Sonuç: E-ticaret firması, Perakendeci, teknoloji firması, yerel işletme veya diğer alanlarda hizmet veren kurumsal bir firmaysanız organik trafiğinizi en üst düzeye çıkartmak için Kurumsal SEO sağlam strateji ile oluşturulmalıdır.

Başarınızı, organik aramada ne durumda olduğunuzu ölçüp farklı taktikleri hayata geçirebilirsiniz.

SEO Başarımı Nasıl Ölçeceğim?

Kurumsal SEO çalışmasında uygulanan analizler KOBİ’lerin uyguladıklarından biraz daha farklıdır. Örneğin, küçük işletmeler SEO öncesi ve sonrası yalnızca gelire bakmak isterken, kurumsal firmalar farklı ek metriklere bakmak isteyebilir.

 1. Arama Trafiği: Siteye Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarından kaç tane ziyaretçi geliyor?
 2. Dönüşümler: Elde edilen veriler dönüşüm oranlarınızı iyileştirmek adına yeni testler yapmanızı sağlayabilir.
 3. Ziyaretçiler: Organik aramayla gelen ziyaretçilerin kaç tanesinin yeni potansiyel müşteri veya kaçının satın alma işlemini gerçekleştirdiğini ölçülebilir.

Kurumsal SEO Hakkında Bilinen 3 Yanlış

1.Tek Seferlik Yapılmaz

Nasıl araba sürmeyi tek seferde öğrenemeyeceğiniz gibi SEO’nun da bir günde sonuç vermesini bekleyemezsiniz. Kurumsal SEO, şirketin çevrimiçi pazarlama planlamasının uzun vadede parçası olmalıdır. Doğru şekilde uygulandığında ve beklentiler bu doğrultuda planlandığında Kurumsal SEO kısa vadeli masraf değil aksine sermayedir!

2. PPC Size Tek Başına Yetmez

PPC yani tıklama başına yapılan ödeme sistemlerini kullanan şirketler örneğin Google Adwords gibi firmanın bütçesini ciddi manada zorlayabilir. PPC masrafları da her geçen gün yükselerek devam ediyor. SEO ile beraber oluşturulacak sayfaların kalite puanları da yüksek olacağından reklamlarınız SEO ile beraber daha az maliyetle yer alacaktır. Google’da yer alabilmek için sadece reklamları kullanıyorsanız reklamları görmezden gelen her 10 kişiden 8’ini kaybediyorsunuz demektir.

SEO, hem ücretli hem de organik aramayı kapsar; alacağınız tıklamalar sonucunda bütçeniz bittiğinde siz de ücretli arama sonuçlarından silinirsiniz.

3. Marka İsminiz Yetersizdir

Büyük kuruluşlar, marka değerlerinin zamanla oluşmuş otoritesinin avantajına sahiptir. Markalı aramalarla beraber sitelerine yüksek miktarda trafik çekmeleri de muhtemeldir; ancak markalı aramaları ziyaretçiler biliyorsa aramaktadırlar. Markanızı bilmeyen ziyaretçilere ise aramalarda ulaşmanın yolu kurumsal SEO ile olmaktadır. Rakiplerinizi de markasız aramalarda geçerek trafik elde edebilirsiniz.

Marka aramaları dışında kalan aramalardan da ziyaretçi çekmeniz önemlidir.

Kurumsal SEO’da 2018 Eğilimleri

Geçtiğimiz senelere oranla 2018 daha farklı geçecek. Featured Snippets, yapısal veriler, sesli arama, AMP & PWA ile coğrafi hedefleme gibi türlerde başarılı olan sitelerin arama sonuçlarında görünürlüğü ve haliyle de trafikleri önemli biçimde artabilecektir.

Kurumsal SEO Hizmetinde Kısaca Neler Var?

 • Rekabeti yüksek anahtar kelimelerde daha iyi sıralamalar elde etme,
 • Trafiğinizde önemli oranda yükselme,
 • Potansiyel müşteri sayısında artış
 • Marka (Brand) aramaları dışında kalan arama terimlerinden gelen ziyaretçilere ulaşmak,
 • Site İçi SEO uygulamaları,
 • İndexleme sorunlarının tespiti ve çözümü,
 • Kurumsal SEO Uzmanı danışmanlığı,
 • İçerik optimizasyonu,
 • Rakip Analizi,
 • Stratejik bağlantı kurma gibi özel hizmetlerin yanı sıra diğer birçok ek özelliği de içermektedir.

Siteniz eğer Google’da trafik çeken anahtar kelimeler arasında yer almazsa bunun anlamı şudur; para kaybediyorsunuz!

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

29180b Captca Değiştir