Grafik Tasarım Hizmetleri

Grafik Tasarım Hizmetleri

İçindekiler

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik tasarım, düşüncenin veya bir mesajın görsel hale getirilmesine denir. Grafik tasarımının yapılabilmesi için belli bir eğitimin ve dolayısıyla bilginin olması gereklidir.

Grafik tasarımını yapan bu kişilere ise grafik tasarımcısı (grafiker) denir. Grafik tasarımı birçok alanda uygulanabilen bir daldır ve bu dallar günümüzde teknolojinin genişlemesi ile birlikte çoğalma göstermektedir. Logo, billboard, broşür, el ilanları, marka oluşturma, tv reklamları, iç mimari, araç giydirme, hareketli filmler, animasyonlar, arayüz tasarımları, gazeteler, kitap, dergi, ambalaj tasarımı, cephe giydirme gibi birçok alanda kullanılabilen grafik tasarımı, görüleceği üzere birçok sektör için önemli bir görev üstlenmiştir.

Tasarım ekibimiz sizlere profesyonel destek vermek için hazır.

Grafik tasarımının yapılabilmesi için piyasa da birçok farklı program bulunmaktadır; ama bunların içinde profesyonel anlamda az sayıda program bulunur. Bunların başında da, Corel Draw, Adobe Illustrator (Ai), Adobe Photoshop gibi profesyonel programlar bulunur. Adtorium grafik tasarım ekibimiz bu programlar üzerine eğitim almış, profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Kaliteli bir iş ortaya çıkarmak içinde, bu programların profesyonel bir şekilde kullanılması kesinlikle şarttır.

Logo tasarımı vektörel çizimlerle yapılmalıdır.

Küçük veya büyük firmalar için internet piyasasında yer almak neredeyse zorunlu bir durum haline gelmiştir. Durum böyle olunca web sitelerin yapımı, web sitesinin logosu, internet reklamcılığı gibi birçok alanda da grafik tasarımı devreye girer. Özellikle kurumlar için grafik tasarımı olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Logo Tasarımı

Logolar, işletmeler için kimlik görevi görür ve işletmeler için oldukça önemlidir. Bir firmanın imzası diyebileceğimiz logolar, kurumsal firmaların imajını doğrudan etkiler. Nitekim, firmanın bundan sonraki tüm çalışmalarında o logo da, onları temsil edecek bir öğedir. Logo ne kadar iyi olursa, imajınıza da o kadar büyük etkisi olur. Bir web sitesine, televizyon kanallarına, gazetelere veya dergilere kurumsal firmanız için reklam verdiğinizi düşünelim. İşte burada sizi yine logonuz temsil edecektir. Küçük web sitelerinin bile logoya sahip olduklarını düşünürsek, kurumsal firmaların logoları çok daha profesyonel olmalıdır.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için hemen buraya tıklayarak bize ulaşın

Logo tasarımı yapılmadan önce şirketin detaylı bir analizi yapılmalı ve bu analiz sonucunda logo tasarımı yapılmalıdır. Firmanın misyonu, hangi sektörde hizmet verdiği, hangi müşteri kitlesine hitap ettiği logo tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken öğeler arasında yer alır. Ayrıca firma hangi alanda hizmet veriyor ise, o hizmet ile alakalı bir logo kullanılması çok önemlidir. Araç lastiği üreten bir firmayı örnek olarak ele alalım. Bu firma ancak ve ancak lastik görselinin kullanıldığı bir logoyu kullanmalıdır. Logoyu yaptırdığınız firmanın da, tecrübeli ve kaliteli işler çıkaran bir ekibe sahip olması gerekmektedir. Bu doğrultu da, firma yetkililerine en doğru sunumu ve yönlendirmeyi yapabilirler.

Tasarım ajansları sizlere en iyi çalışmaları sunabilir.

Adtorium ekibi olarak, firmanız için en uygun logo tasarımını sizlere farklı seçenekler ile sunuyor ve sizlerin kararları doğrultusunda logo tasarımı çalışmanıza yön veriyoruz. Çalışma sonucunda da, firmanız için en profesyonel logonuz, sizlerin fikirleri ve bizlerin becerileri ile ortaya çıkmış oluyor.

Kurumsal firmalar için yapılan logoların sonraki süreçte değiştirilmesi de, firma için eksi bir durum oluşturmaktadır. Bu yüzden, firmanın ilk logosunu tasarlarken iyi bir karar verilmesi oldukça önemli bir süreçtir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımında ki en önemli süreç, yukarıda detaylı olarak bahsettiğimiz logo tasarımıdır. Bu yüzden logo tasarımı hakkında yeterli bilgiyi sizlere aktardığımızı düşünerek bu aşamada sizlere diğer unsurlardan bahsedeceğiz.

Kurumsal kimlik tasarımlarıyla marka bilinirliğinizi gözler önüne serin!

Kurumsal kimlik terimi oldukça geniş bir kavram olma özelliği taşır. Ofisin tasarımı, personelin kılık kıyafeti, araç giydirme işlemleri, web sitesi, web sitesinde kullanılan görsel öğeler, tabelalar, ambalaj, çek tasarımı, kupon tasarımları, dosya tasarımları, zarf tasarımları, kartvizit gibi tüm unsurlar kurumsal kimlik içinde yer alır.

Yukarıda tüm saydığımız öğelerden de anlaşılacağı üzere, kurumsal kimlik firmanın görünen yüzüdür. Özellikle pazarlama alanında oldukça önemli bir faktör olan kurumsal kimlik; firmanın hedeflerini, ürünlerini, amaçlarını, hedef kitleye ulaştırmak için köprü görevi görmektedir. Kurumsal kimlik tasarımı, işletmelerin iskeleti görevini görür. Bu yüzden bu süreçte, profesyonel destek alınması önemlidir. Bu aşamada seçeceğiniz firmanın, daha önceki referansları incelenmeli ve bu önemli görevi üstlenebilecek kapasite de olup olmadıkları araştırılmalıdır. Zira piyasada profesyonel görüntü çizen, amatör firma sayısı oldukça fazladır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(2 Oy . Ortalama Puan : 4 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

02a0ce Captca Değiştir