Google Adwords Danışmanlığı ile Google'a Reklam Verin!

Google Adwords Danışmanlığı ile Google'a Reklam Verin!

Google da en çok kullanılan arama motorlarından birisidir. Pek çok kişinin tercih etmiş olduğu Google kullanıcılarına çok fazla da hizmet sunuyor. Bunlardan birisi de reklam hizmeti olan Google Adwords’dür.

İçindekiler

Google Adwords bir markanın bilinirliğini oluşturmak, bir işletmeyi tanıtmak, ürünlerin ya da hizmetlerin satılmasına destek vermek ve herhangi bir web sitesinin trafiğini arttırmak gibi amaçlar için kullanılabilmektedir. Reklam veren bunlardan hangisini yapmak istiyorsa stratejisi de ona göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun yanında Adwords reklam verenlerin hesaplarını çevrimiçi olarak yönetir. Bu sayede reklam veren kişi istediği zaman reklam metinlerini ve başlığını yeniden ayarlayabilir, istediği zamanda reklam kampanyalarını kaldırabilir, durdurabilir ya da değiştirebilir. Çevrim dışı olarak toplu ve hızlı bir şekilde değişiklik yapmak isteyen kişiler Google Adwords Editor adlı uygulamayı tercih edebilirler.

Google Adwords reklamları ile organik sonuçlarda üst sırada yer alabilirsiniz.

Google Adwords reklamları ile bütçeniz kadar arama sonuçlarında gözükebilirsiniz.

Google Adwords hizmetine reklam veren bir kişi etkili bir şekilde internet ortamında işletmesinin reklamını yapabilmektedir. Bu sayede işyeri sahibi işletmesini daha yukarılara taşıyabilmektedir. Ayrıca reklam veren kişinin reklamı gösterildiğinde değil reklamı gören kişiler bu reklama tıkladığında ücret öder. Bu da reklam verecek olan işyeri sahipleri için son derece cezbedicidir. Kişilerin vereceği reklam ücreti gösterilmesi istenen anahtar kelimeler arasında oluşan rekabete ve diğer birkaç etkene bağlı olarak değişir. Kişi reklam verirken seçtiği kelimeler ile Google de aratılan anahtar kelimeler uyum sağladığında kişinin reklamının gözükme olasılığı daha da çok artacaktır.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için hemen buraya tıklayarak bize ulaşın

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Reklam verecek olan pek çok kişi Google Adwords hizmetinin nasıl kullanıldığını merak etmektedir. Google Adwords profesyoneller tarafından yapıldığında son derece kolay bir işlemmiş gibi gözükse de ilk kez bu hizmeti kullanacak olan kişiler biraz zorlanabilirler.

İşletme sahibi ilk önce reklamında ki bütçesini belirlemelidir ve bütçesinin el vermiş olduğu esnekliğe göre planlamalarını yapmalıdır. Reklam veren ne kadar reklam bütçesi ayırırsa o kadar çok görüntüleme sayısına ulaşabilmektedir. Bu aramalarda üst sıraya çıkmak isteyenlerin günlük bir bütçe ayarlaması çok daha iyi olacaktır.

Google adwords kullanırken bütçenizi, kalite puanınıza göre optimize edebilirsiniz.

Bütçe belirlendikten sonra reklamda kullanılacak olan anahtar kelimelerin tespit edilmesi işlemi yapılır. Google Adwords hizmetinde uzman olan kişiler arama motorlarında bir analiz işlemi gerçekleştirirler ve bu işlemin sonrasında işletmenin reklamında kullanılacak olan kelimeleri seçerler. Son adım Google Adwords hizmetine reklam vermektir. Bu adımda kurulum yapıldıktan sonra işyeri sahibi dilediği zaman Google Adwords’a reklam verebilmektedir. Böylece reklamı yapılan firma Google aramalarında üst sıraya çıkabilir ve daha fazla müşteri çekebilir.

Google Adwords ve Seo Arasındaki Farklar

Google Adwords hizmetinin aksine Seo daha farklı bir işlemdir. Seo arama motoru optimizasyonu olarak da bilinmektedir. Seo bir sitenin Google arama sonuçlarında doğal olarak daha yükseklerde gözükmesi için yapılan işlemdir. Seo çalışmaları Adwords çalışmalarına göre biraz daha zordur. Pek çok uzman seo ve Adwords işlemlerinin birbirlerine etki ettiğini düşünse de bazı uzmanlar tam tersi bir düşünce içerisindedir. Ayrıca bu iki işlem arasında oldukça fazla fark bulunmaktadır.

Adwords işlemi Seo işlemine oranla daha hızlıdır ve kısa süreler içerisinde reklam bölümünde gözükmeye başlar. Adwords işleminin aksine Seo daha uzun vadeli bir iştir. Sektörde oluşan rekabet durumuna bağlı olarak yapılan Seo işleminin de süresi uzayabilmektedir. Bunun yanında Adwords hizmetini ne kadar maliyet ile tamamlayacağınız önceden hesaplanabilmektedir. Tıklama başına ne kadar ücret vereceğinizi hesaplayabilirsiniz ve böylelikle Adwords öncesi bütçenizi kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Seo hizmetinin ise maliyetini önceden tam olarak belirlemek mümkün olmamaktadır. Seo yaparken rakiplerini geçmek isteyen bir site her zaman daha çok çalışmalı ve daha fazla yatırım yapmalıdır.

Adwords ve SEO verileri bir kullanılmalı.

Adwords kullanan kişilerin alacağı geri dönüş azdır. Çok geri dönüş alabilmek için reklam verenlerin iyi bir ücret ödemesi gerekmektedir. Seo yapıldığında ise alınacak olan geri dönüş biraz daha fazladır ve uzun vadeli maliyeti Adwords’den daha düşüktür. Tüm bunların yanında Adwords reklamları dönüşümlü olarak gösterilmektedir. Yani reklam veren kişinin reklamı her amada gösterilmez. Seo da ise site ilk sayfaya çıktığında ir süre orada kalabilmektedir.

Profesyonel Google Adwords Hizmeti

Google Adwords hizmeti web siteleri veya firmalar için son derece önemli bir reklam aracıdır. Bu araç sayesinde firma sahipleri kolay bir şekilde sitelerine kullanıcı çekebilir veya ürünlerini kolay bir şekilde internet ortamında bulunan kişilere tanıtabilirler. Az önce de söylediğimiz gibi Google Adwords dışarıdan bakıldığında yapılması son derece kolay bir işlem gibi gözükse de ilk defa yapacak ve bu işte deneyimsiz olan kişiler Google Adwords işlemlerinde zorlanabilmektedirler. Bir hayli önemli olan bu hizmeti yanlış bir şekilde kullanmak firmalar için kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Bu yüzden günümüzde Google Adwords ile ilgili hizmet veren pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar işyeri sahipleri için profesyonel olarak Adwords hizmeti verirken firma sahiplerinin bir yanlış yapmasını da önlemiş olmaktadırlar. Bu işi profesyonel olarak yapan firmalar ilk önce reklam verecek olan kişi ile bir görüşme yaparak onun hangi kategori de reklam vereceğini öğrenirler ve ona göre bir Pazar araştırması yaparlar. Daha sonrasında reklam verenin belirlemiş olduğu bütçeye göre firmalar anahtar kelime tespiti yaparak reklam sırasında hangi kelimelerin kullanılacağını seçerler.

Bu adımlardan sonra ise reklam yayına sokulmaktadır. Profesyonel olarak Samsun'da bu hizmeti veren Adtorium ajans ile çalışabilirsiniz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

a0af7f Captca Değiştir