3D Görselleştirme

3D Görselleştirme

Satış işlemlerinin artması ticaretin online ortamlarda yapılmasıyla birlikte pazarlama unsurları da teknolojiye bağlı olarak değişim ve gelişim göstermektedir.

İçindekiler

3D Görselleştirme Nedir?

Görselleştirme, bir proje veya ürünün elektronik, teknolojik ortamda gerçeğe en yakın grafiklerinin elde edilmesine denir. Görselleştirme ile 2D olarak tasarlanan ve ortaya çıkarılan nesnenin kamera, ışık v.b ayarları yapılarak 3D Görsel hale getirilerek gerçeğe en yakın tasarım ortaya çıkarılır. 3D görselleştirme işinin sonsuz uygulama alanı vardır. Arzu edilen her alanda 3D görselleştirme işlemi uygulanabilmektedir. Ancak şu an ki piyasa durumuna bakılarak sektör bazında 3D görselleştirmeye en hakim ve en çok kullanılan sektör inşaat ve mimari alanlardır.

3D Görselleştirme artık sıklıkla kullanılmaktadır.

Hepimiz yaşantımız içerisinde aslında birer müşteriyiz. Yaşadığımız süre boyunca giyim, gıda, araba, ev gibi birçok kategoride alışverişler yapmaktayız. Hiçbirimiz ne aldığımızı bilmeden veya alacağımız şeyi görmeden, dokunmadan, anlamadan alışveriş işlemimizi tamamlayamayız. Bu konuyu örnekleyecek olursak;

Bir ev satın almak istediğimizde öncelikle satın alacağımız evi görmek, dış mimarisi hakkında fikir sahibi olmak, binanın çevresi hakkında bilgi edinmek, sahibi olacağımız evin içini gezmek ve ona göre bize uygun olup olmayacağına karar vermekteyiz. Ancak artık insanlar yalnızca ortada boş bir arasa var iken o arsa üzerine dikilmesi planlanan bir binadan daire sahibi olabilmektedirler. Bu da gelişen teknolojiyle birlikte 3D bilgisayar programlarıyla çizimleri ortaya konulan 3D görselleştirme uygulamasıyla sağlanabilmektedir. Firmalar ilerleyen teknoloji ile birlikte müşterileriyle arasındaki hizmet kalitesini arttırabilmek adına yapılması planlanan binaların kafalarındaki dış ve iç tasarımlarını, çevre düzenlemelerini hatta mahalle ve sokak çevrelerini 3D programlarda bilgisayar ortamına aktararak müşteriyle buluşturabilmektedirler. Bu yüzden de henüz ortada fiziki bir yapı yok iken bile müşteriler daire sahibi olabilmektedirler.

3D görselleştirme ile artık yalnızca inşaat ve mimari alanda değil giyim, otomobil ve daha birçok alanda ön planlama ve boyutlandırma işlemi yapılabilmektedir.

3D Görselleştirme Yapılırken Hangi Programlar Kullanılır?

 Görselleştirme yapılırken tasarlanacak olan ürünlerin türüne ve kullanıcıların yetkinliğine bağlı olarak birçok 3D çizim programı bulunmaktadır.

  • 3D Studio Max
  • AutoCAD
  • Blender
  • Archicad
  • SketchUp

Neden 3D Görselleştirme Kullanmalıyım?

3D Görselleştirme uygulamasının hem alıcı hem de satıcı firma açısından birçok faydası bulunmaktadır.

  1. Satıcı firmanın önceden kafasında henüz sadece taslak olarak hazırladığı ürününün bitmiş halini hızlı bir şekilde görebilir ve ortaya koyacağı ürünün eksik ve fazlalarını, doğru ve yanlışlarını henüz o ürüne başlamadan fikir sahibi olabilir.
  2. Alıcı müşteri, fiziki olarak görmediği ve o anda var olmayan ancak tasarlanan bir şeyi 3D Görselleştirme uygulaması ile görür, inceler ve daha uygun fiyatlara sahip olma imkânı vardır.
  3. Satıcı firma açısından ortaya çıkarılması tasarlanmış olan ürünün 3D Görselleştirme işlemi yapılarak materyallerin renk, doku, kullanılacak malzeme gibi birçok seçeneği gerçekleştirerek ürünün son halini ve gerçeğe en yakın halini görebilmektedir.
  4. Ortaya çıkarmayı tasarladığınız ürünlerin son hallerini 3D Görselleştirme uygulaması ile görebileceğiniz için üründe yapmak istediğiniz değişiklikleri kolayca ve dilediğinizce yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Sonuç olarak 3D Görselleştirme uygulaması, hem satıcı hem alıcı hem de ikisi arasındaki ilişki bazında hayati önem taşımaktadır. Bizler de Adtorium ekibi olarak,  tamamı profesyonel çalışanlardan oluşan uzman ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize 3D Görselleştirme uygulamasını en iyi ve en kaliteli şekilde hizmetinize sunmaktayız. Değerli firmalarla ortak çalışmalar içerisinde bulunarak müşterilerimize ortaya konulması planlanan taslak projelerin bitmiş hallerini ulaştırabilmekteyiz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

0426d4 Captca Değiştir