YouTube'da ürünlerinizi Nasıl Pazarlayabilirsiniz?

YouTube'da ürünlerinizi Nasıl Pazarlayabilirsiniz?

Dünyanın en büyük video içerik platformu olan Youtube üzerinde doğru ürün pazarlamasının yapılması demek çok büyük bir müşteri potansiyeline hitap etmek anlamına gelmektedir. 

İçindekiler

Youtube ile Müşterilerinizle İletişim Kurun

Youtube, ajansları ve firmaları müşteri kitlesiyle buluşturarak anında etkileşim sağlayabilecek bir platformdur. İnternet kullanıcılarının tamamı baştan aşağıya bir yazı okumaktansa görseller veya videolar izleyerek bir şeyler hakkında bilgi sahibi olmayı tercih etmektedirler.

O nedenle Youtube gibi bir video, görsel platformda müşterilerin ilgisini çekerek onlarla doğrudan iletişim kurma imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle müşteri potansiyelini arttırmak için çok etkili bir platformdur. Büyük markaların büyük bir çoğunluğu Youtube üzerinden pazarlama içerikleri yayınlayarak büyük başarılara imza atmışlardır.

Youtube büyük müşteri kitlelerine hitap edebileceğiniz bir platformdur.

Yotube uygulaması ile pazarlama yapmanın en doğru 5 yöntemini sizler için bir araya getirdik;

1.     Öncelik Özne!

İçeriğinizin ve pazarlamanızın konusuna göre özne bir insanın yüzü, sesi herhangi bir ürün veya hepsinin bir kombinasyonu olabilmektedir. Belirlemiş olduğunuz öznenizi videonuzun ilk saniyelerine koymanız sizin için faydalı olacaktır. İzleyiciler anlatmak istediğiniz içeriğinizi ilk saniyelerde anlamazsa ilgisi dağılır ve izlemeye devam etmek istemeyebilir. O nedenle öncelikli olarak videonuzda öznenizi kullanarak daha sonra özneyi detaylandırmanızda fayda vardır.

2.     Kural 8 Saniye!

Kullanıcıların bir videoyu açtıktan sonra devamını izleyip izlemeyeceğine karar verdikleri ortalama süre 8 saniyedir. Bu nedenle videonuzun açılışta ve ortalama ilk 8-10 saniyelik bir kısmının oldukça ilgi çekici olması gerekmektedir. Aksi durumda izleyici videonuzu izlememe kararı alabilir.

İPUCU

İlk 8 saniyelik bir sürede içeriğinizi ilgi çekici bir şekilde kullanıcılara aktarabilmeniz gerekir.

3.     Kameranız Aslında Müşteriniz!

Youtube üzerinde yayınlayacağınız pazarlama videonuzu çekerken, çekim yaptığınız kameranızı içeriğinizi anlattığınız bir müşteriniz olarak düşünürseniz iletişiminiz daha güçlü olacaktır. Hitap şekliniz, samimiyetiniz, aktarmak istediğiniz bilgilerin yalınlığı ve müşteriye aktarma şekliniz çok daha sıcak ve ilgi çekici olacaktır. Bu durumda da müşterilerle aranızdaki etkileşim daha olumlu olacaktır. Çekim yaptığınız kameranızı bir müşteri gibi hayal edin ve bir kişiye anlatıyormuşçasına içeriklerinizi müşterilerle paylaşın.

Youtube' da ürün pazarlama işlemi doğru adımlarla yapılmalıdır.

4.     İzleyicilerinizi Sadık Müşterileriniz Yerine Koyun

İnsanlar sürekli izledikleri içerikler dışında yeni bir şeyler öğrenmek ya da bir konu hakkında bilgi edinebilmek amacıyla farklı içeriklere yönelirler. İzleyicilerinize daha önceden izlemiş, sizi tanıyormuş ve sürekli sizi takip ediyormuş izlenimi verecek samimiyette içerikler hazırlarsanız her zaman daha ilgi çekici olur ve sizi araştırma ve takip etme olasılıklarını yükseltmiş olursunuz. Samimi renklerin kullanıldığı ve müşteriye hitap eden video içerikleri müşterilerin ilgisini çekecek ve izlemeye teşvik edecektir.

5.     Zamanlamayı İyi Ayarlayın

Pazarlama veya içeriğinizi anlatan videonuzun süresini ve temposunu çok iyi ayarlamanız gerekmektedir.  Kullanıcıların sıkılmaması adına ürün tanıtımını videonun son kısmına gelecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Video başlangıcında kim olduğunuzu, ne yaptığınızı, müşterilerinizin beklentilerini ve müşterilerinize neler verebileceğinizi aktarırsanız müşterilerin ilgisini kesinlikle çekecektir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

6544e2 Captca Değiştir