Youtube’da Görüntüleme Almak için Etiket Kullanımı Nasıl Olmalı?

Youtube’da Görüntüleme Almak için Etiket Kullanımı Nasıl Olmalı?

Youtube videolarına eklenmesi gereken etiketler mutlaka video içeriğini yansıtacak şekilde belirlenmelidir. Video etiketleri tamamıyla hangi izleyici kitlesine hitap edeceğinizle ilgili bir şeydir.

İçindekiler

Hitap ettiğiniz izleyici kitlesine göre yayınladığınız içerikler ile alakalı etiketlerinizi kullanmalısınız. Bu şekilde daha çok görüntüleme alabilirsiniz.

Youtube Videolarını Daha Fazla Görüntü Almak İçin Nasıl Etiketlemelisiniz?

Youtube etiketlerini kullanarak videolarınızı SEO ile uyumlu hale getirebilirsiniz.

Google’ın Youtube’da videolarınızın ne olduğunu anlayabilmesi için, arama sırasında veya ilgili videonun izlenmesinden sonra kullanıcılara iyi tavsiyelerde bulunabilmeleri için etiketleme sistemini kullanmanız gerekmektedir. Bu etiketler yapılırken bazı noktalara dikkat edilmelidir.

  • Video içeriğinizle alakalı ve geniş anahtar kelimelerin yer aldığı etiketler kullanılmalıdır.
  • Videolarınızı etiketlerde en etkili ve eksiksiz bir şekilde tanımlamanız gerekmektedir.
  • Video etiketlerinizi yeni güncellemelerle eşleşecek şekilde kullanmalısınız.
  • Etiketlerinizdeki başlığa ait anahtar kelimeleri kullanmalısınız.
  • Video etiketleriniz birden fazla kelime içeriyorsa, tırnak işareti kullanmanız gerekmektedir.
  • Eski videolarınız düzgün şekilde etiketlenmediyse güncellemeniz gerekmektedir.

Bir Youtube Videosunda Kaç Etiket Olmalıdır?

Youtube’da videolarınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde tanımlamak için yeterli sayıda ve uygun etiketlerin kullanılması gerekmektedir. Google Yönergelerinin “yanıltıcı meta veriler” konusundaki söyledikleri şu şekildedir;

Meta verilerimizin nedeni, videolarınıza ek bağlamsal bilgi ekleyebilmenizdir. Lütfen bu özellikleri arama algoritmalarımızı oynamak veya kandırmak için kullanmayın. Tüm meta veriler, videonuzda bulunan içeriği temsil etmelidir. Diğer şeylerin yanı sıra, oyun arama algoritmalarına bir girişte eklenen meta veriler, videonuzun kaldırılmasına ve hesabınıza yönelik bir grevin ortaya çıkmasına neden olur.

Lütfen, video içeriğinizi en iyi şekilde yansıtacak sayıda makul etiket seçin. Meta verilerinizin etiketler bölümüne etiketler ekleyin. Videonuzun açıklamasına alakasız ek etiketler eklemek spam oluşmasına ve kaldırılmasına sebep olabilmektedir.

Youtube'da video içeriklerinizin görünürlüğünü arttırmak için etiket kullanmalısınız.

Youtube’da Hangi Etiketler Kullanılmalıdır?

İçerikle alakasız anahtar kelimeler kullanıldığında videolarınızın spam yeme ihtimali olduğunu artık biliyorsunuz. Bu nedenle hem içeriğinizle alakalı, geniş kapsamlı anahtar kelimeler kullanmanız gerekir ve bu etiketler videoyu tamamıyla tanımlayıcı nitelikte olmalıdır.

İPUCU

Doğru anahtar kelimelerle etiketlerin oluşturulması SEO açısından çok önemli özellik taşımaktadır.

Video içeriklerinizin üretilmesinden sonra anahtar kelime araştırmaları yaparsanız bu da daha fazla trafik potansiyeline sahip olmanız anlamına gelir. Video içeriğinizi ortaya çıkarmadan önce SEO ile alakalı olarak nelerin yapılması gerektiğini iyice araştırmalı ve stratejinizi ona göre belirlemelisiniz.

“Youtube Anahtar Kelime Öneri Aracı” başlangıç olarak çok faydalı olacaktır. Burada bulunan anahtar kelimeler Youtube’da gerçekleştirilen aramaları temel alarak size kelime sunmaktadır. Maalesef içerisinde barındırdığı veriler çok detaylı değildir ve önerilerin birçoğu ne kadar trafik potansiyelinin mevcut olduğunu size anlatmaz.  

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(2 Oy . Ortalama Puan : 3 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

8b3353 Captca Değiştir