Youtube AdBlitz 2018 / Super Bowl LII 2018

Youtube AdBlitz 2018 / Super Bowl LII 2018

Youtube & AdBlitz

AdBlitz, 2 Ocak 2007’de kurulmuştur. Şu anda 128K abonesi bulunmaktadır. Bu kanala birçok Super Bowl reklamıyla ilgili videolar yüklenmektedir.

Youtube, AdBlitz kanalını ana sayfasında yer vererek yeniden oluşturdu. Youtube, kendine ait simgesini AdBlitz ikonu olarak değiştirdi ve Adblitz kanalının tanıtımını yapmak için ana sayfasında bu kanala yer vermiştir. Geçtiğimiz 9 yılın en önemli 20 Super Bowl reklamı üzerinde incelemeler yapan Youtube, geçen yılın %90’ının diğer ekranlarda gösterilmeden önce çevrimiçi izlenilmesine karar verdi. Youtube’un inceleme sonuçlarına göre 440 milyon dakikalık bir izlenme süresi ortaya çıkmıştır.

Super Bowl birçok markanın reklamlarını yayınladığı bir Youtube kanalıdır.

ABD’de gerçekleştiren dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Super Bowl küresel markalar için büyük bir imkandır. Bu etkinlikte markalar birçok yaratıcı reklamlarla yarışıyorlar ve reklamlar için yüksek bütçeler ayırıyorlar. Farkındalığıyla kendini ön plana çıkaran Youtube’da AdBlitz adındaki portalını SuperBowl reklamlarını yayınlayacağı bir bölüm oluşturmuş oldu.

Youtube’un AdBlitz portalına https://www.youtube.com/user/adblitz bağlantısından ulaşabilirsiniz. Bu bölümden Groupon, Sprint, Pringles, Amazın, Hulu ve Budweiser gibi çok sayıda güçlü markanın yaratıcı reklamlarına göz atma şansınız olacaktır. Bununla birlikte Youtube, “Cheer” oylamasını da sunmaktadır. Bu oylamanın sonucunda en beğenilen markaya ait reklam duyurulacak. 7 Şubat 2018 tarihinde oylama sonlanacak ve kazanan reklam duyurulacak. Aynı zamanda bu markaların reklamlarını sadece ABD değil Youtube sayesinde tüm dünya görmüş olacaktır. 

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

ea037e Captca Değiştir