Yerli Whatsapp: PTT Messenger

Yerli Whatsapp: PTT Messenger

Milli bir ürün olan PTT Messenger, tamamen yerli mühendislerin yazılımı ve donanımını oluşturduğu bir üründür. Başbakan Binali Yıldırım, bu uygulama ile ilk defa Hatay’daki Zeytin Dalı Harekat Merkezine canlı bağlantı yaptı.

İçindekiler

PTT Messenger uygulaması ilk defa 5 Şubat 2018 tarihinde görücüye çıktı. Peki PTT Messenger Nedir?  ve PTT Messenger Nasıl İndirilir?

PTT Messenger Nedir?

PTT Messenger, geliştirilirken dünyaca ispatlanmış metodlar ve teknolojiler dikkate alınmış ve kullanılmıştır. Çeşitli kullanım şekilleri için optimize edilmiştir. Bu sayede de oldukça kolay bir kullanıcı deneyimi sağlamaktadır. PTT Messenger, bağımsız çalışabilir yapısı ile aktif bir erişilebilirlik sağlamaktadır. Adından da anlaşıldığı gibi PTT Messenger, Whatsapp’a benzeyen bir sohbet uygulamasıdır.

PTT Messenger'i önce kamu kurumları daha sonra tüm vatandaşlar kullanmaya başlayacaktır.

PTT Messenger Ne Zaman Kullanılacak?

PTT Messenger hem bilgisayarlarda hem de mobil olarak kullanılabilecek. Ancak şu anda yalnızca Android sistemlerde APK olarak kullanılmaktadır. PTT Messenger uygulamasının yakın zaman içerisinde masaüstü ve mobil uygulamaların Android, İOS sürümlerinde aktif olacaktır. Ancak kullanım tarihiyle alakalı henüz net bir açıklama gelmemiştir.

PTT Messenger, yüzde yüz yerli bir haberleşme uygulamasıdır. Yapılan açıklamaya göre kamu kurumlarının bundan sonra bu uygulamayı kullanacağı söylendi. Ardından vatandaşların da kullanımına açılacağı bildirildi. PTT Messenger uygulamasının yerli ve milli Whatsapp olduğu söylenmiştir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

6b8a89 Captca Değiştir