“Yakınımda” Kelimesiyle SEO’da Başarı Yakalayın

“Yakınımda” Kelimesiyle SEO’da Başarı Yakalayın

Bazı durumlarda insanlar internet üzerinden aradıkları yere ulaşıyorlar. Bazı durumlarda ise “yakınımdaki x yer” araması sonuç vermiyor. O zaman da arama motorları otomatik olarak kelimeniz ile alakalı farklı önerilerde bulunmaktadır. Bu şekilde insanlar ulaşmak istedikleri yerleri ya da çevrelerinde olup olmadığını merak ettikleri yerleri Google üzerinden "yakınımda" kelimesiyle aratmaktadırlar ve "yakınımda" kelimesi her geçen gün popülerliğini arttırmaktadır. Web sitesine sahip işletmeler de kullanıcıların "yakınımda" aramalarında çıkmak ve daha görünür olabilmek için web sitelerini optimize etmektedirler.

Birçok işletme ve işletme sahipleri “yakınımda” arama sonuçlarında görünmek için arama yapanların yakında olması gerektiğini düşünmektedir; ancak bu durum her zaman geçerli olmamaktadır. Google incelemeleri 2016 yılında Search Engine Land tarafından yapılan bir araştırmaya göre bu faktör, anahtar kelime ve yüklü geri bağlantıları, dahili bağlantılar ile birlikte yerel arama sonuçlarına ne şekilde yerleştirildiği konusunda büyük fark yaratabilmektedir.

"Yakınımda" kelimesi insanların arama motorlarında yer bulabilmeleri için bir anahtar kelimedir.

“Yakınımda” Kelimesiyle Yüksek Sıralama Elde Etmek İçin İpuçları

Yakınımda kelimesiyle mevcut araştırmalara dayanarak, arama sonuçlarında görünürlüğü arttırmak için atılması gereken adımlar şunlardır;

  1. Google incelemeleri alın. Müşterilerinizi, Google işletme listenizde sizin için yorum yapmalarına teşvik edin. Bu araştırmalar işletmelerinizin Google’daki yerleşimini etkilemektedir.
  2. Konum sayfalarınızın etiketlerine “yakınımda” kelimesini ekleyin. Buna, web sayfalarının <head> kodunda görünen meta verileriniz de dahildir.
  3. Konum sayfanızın sayfa metnine “yakınımda” ya da bu kelimeyle örtüşen anahtar kelimeleri eklemelisiniz.
  4. Sayfalarınızdaki iç bağlantıların bağlantı metinlerine “yakınımda” kelimesini ekleyin. Bu, işletmenizin birden fazla yeri varsa, arama sonuçlarında özellikle önemli olacaktır. Google Map’ı yerleştirmek her bir konum sayfası için de yararlı olabilmektedir.
  5. [iliskiliyazi id=95]
  6. Sayfa URL’lerinize “yakınımda” kelimelerini ekleyin.
  7. Bulunduğunuz şehir ya da ilçeyi kapsayan bağlantı metinlerini içeren geri bildirim bağlantılarını konum sayfalarınıza yerleştirmelisiniz.
  8. “En yakınım”, “yakınım”, “yakınımda” gibi farklı varyantlarla bu adımları takip ederek sıralama elde edebilirsiniz.

Yukarıda belirtilmiş olan adımlara ek olarak, bulunduğunuz şehirle ilişkili olan bağlantılara ve URL’lere şehrinizi ve ilçenizi eklediğinizden kesinlikle emin olmalısınız.

İPUCU

Şirketinizi, firmanızı ya da müşteri kazanmak istediğiniz herhangi bir yeri “yakınımda” kelimesini kullanarak üst sıralara taşımak için ve müşterilere karşı görünürlüğünüzü arttırmak için yukarıda belirtilen SEO çalışmalarının hepsini tam olarak doğru adımlarla uygulamanız gerekmektedir. Bu sayede başarı yakalamanız ve üst sıralarda görünmeniz kaçınılmaz olacaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

283f26 Captca Değiştir