WhatsApp'ı Sitelerinize Ekleyerek Sipariş Sayınızı Yükseltin

WhatsApp'ı Sitelerinize Ekleyerek Sipariş Sayınızı Yükseltin

Firmalar online ortamda rekabetin artmasıyla beraber ortaya çıkan fırsatların tamamını değerlendirmeye çalışmaktadırlar. Whatsapp'ı web sitenize ekleyerek müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

İçindekiler

Bu sayede rakiplerinden bir adım önde yer almaya çaba göstermektedirler. Gelişmiş pazarlama teknikleri sayesinde pazarlamacılar ürünlerini, hizmetlerini, markalarını kolaylıkla tanıtabilir ve müşterilerin beklentileri doğrultusunda değişiklikler yapabilmektedirler.

Whatsapp Uygulamasını Ticari Hayatınıza Aktarın!

 Whatsapp uygulaması bilindiği gibi tanıdığınız kişilerle daha hızlı ve etkili bir iletişim sağlamak için kullanılmakta olan bir araçtır. Whatsapp’da artık online pazarlama yöntemleri arasına girmiş durumdadır.

İPUCU

Birçok internet sitesinde, e-ticaret sitesinde ya da sosyal medya üzerinden pazarlama yapan firmaların sayfalarında sipariş verilmesi ve merak edilen her türlü sorunun sorulabilmesi için Whatsapp numarası yer almaktadır. Bu durum müşterilerin satıcılarla hızlı iletişim kurabilmeleri ve aynı zamanda satış yapan markaya ekstra güven duymaları anlamına gelmektedir.

İnternet mobil kullanımda artık daha fazla ilgi görmektedir. Bu nedenle Whatsapp ticarette çok önemlidir.

Whatsapp Ticari İşletmeler için Neden Yararlıdır?

  1. Whatsapp uygulaması müşteriler ile satıcı arasında sağlamış olduğu hızlı etkileşim sayesinde kısa ancak kullanışlı mesajlaşma imkanı sağlamaktadır. Pazarlama stratejilerinize Whatsapp’ı dahil ederek müşterilerinizin merak ettiği konularda kafalarında oluşan sorulara hemen cevap vermiş olursunuz. Bu da prestijinizin artmasına yaramaktadır. Akıllı telefonların en yaygın teknoloji olarak görüldüğü bu dönemde satıcılar da Whatsapp sayesinde daha fazla müşteriye ulaşabilirler.
  2. Whatsapp üzerinden fotoğraf, video gibi eklentiler de gönderilebildiği için kampanyalarınızı, indirimlerinizi her türlü pazarlama planlarınızı Whatsapp’tan gerçekleştirebilirsiniz. Yeni ürün çeşitlerini görüntülü, videolu ve açıklamalı olarak tanıtma imkanınız bulunmaktadır.
  3. Müşterilerin cevaplayacağı anketlerin oluşturulması ürün ve hizmetlerin geliştirmesine katkı sağlayabilir. Whatsapp uygulaması üzerinden anket oluşturabilir ve müşterilerden geri dönüş almayı bekleyebilirsiniz.
  4. İletişimin kusursuz olması için, ticari hayatınızdaki Whatsapp gruplarınızı yeni işleriniz, yeni görevler, işlerin teslim tarihleri ve buluşma zamanları gibi kategorilere göre ayarlayabilirsiniz. Yöneticisinden çalışanına kadar bu uygulama sayesinde rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz.
  5. Whatsapp sayesinde müşterilerle bireysel iletişim kurarken onların markanızdan ya da firmanızdan beklentilerini daha net bir şekilde algılayabilir ve beklentilere daha hızlı cevap verebilirsiniz. Müşterilerin sitenizle ilgili kafalarında oluşan sorulara hızlı cevap bulmaları mutlaka hoşlarına gidecektir. Bu da marka değerinizin artmasını sağlayacaktır.

                 Whatsapp profili müşterilerin ilgisini çekmek için doğru şekilde oluşturulmalıdır.

Whatsapp’ı Doğru Kullanın!

  • Whatsapp uygulamasını ticari amaçlarla kullanırken profilinizi de müşteri odaklı olarak ayarlamanız gerekmektedir. Whatsapp kişisel durumunuzu markanıza ait bir sloganla ya da yönlendirme amaçlı web sitenizin adresini yazarak müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz.
  • Whatsapp profil fotoğrafınızı da markanızın logosu olarak belirleyerek müşterilerin görsel hafızalarına hitap edebilirsiniz. Aynı zamanda sürekli güncellenen ürün fotoğraflarınızı da profil fotoğrafınızda kullanarak müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz.
  • Whatsapp uygulaması üzerinde oluşturduğunuz içerikleri optimize etmeniz gerekmektedir. Bu uygulamadan maksimum şekilde yararlanmak amacıyla oluşturduğunuz görseller, videolar, tanıtımlar, kampanyalar gibi pazarlama faaliyetlerinin beğenen müşteriler tarafından yayılabilmesi ve paylaşılabilmesi için yeterince kısa olmasına dikkat edilmelidir.
  • Müşteriler Whatsapp ile yakaladıkları iletişim fırsatlarını sonuna kadar değerlendirmek isteyeceklerdir. Ürünleriniz hakkında sordukları sorulara hemen cevap almak isterler. Bu yüzden Whatsapp’ı aktif olarak kullanmanız gerekmektedir. Müşterilerinizle iletişime geçerken onlarla konuşurken kullandığınız üsluba dikkat etmeniz gerekir. Sıkılmadan, bıkmadan son derece samimi ve ikna edici bir dille müşterilere yaklaşırsanız onların da size olan güveni o derecede artacaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

ff9167 Captca Değiştir