Beklenen Uygulama Sonunda Geldi: Whatsapp Business

Beklenen Uygulama Sonunda Geldi: Whatsapp Business

Whatsapp Business uygulaması dünya genelinde kademeli olarak satışa sunulacak ve ilerleyen günlerde de Türkiye’de Google Play mağazasındaki yerini alacaktır.

İçindekiler

Whatsapp Business küçük ve orta boyutlu işletmelerin, müşterileriyle daha hızlı etkileşime geçmeleri, müşteri odaklılığını arttırarak prestijlerini arttırmaları, kişisel mesaj ve iş mesajlarını birbirinden ayırabilmeleri açısından çok faydalı bir uygulama olacaktır.

Whatsapp Business Nedir?                                                                    

Küçük, orta, büyük her türden firma müşterileriyle hızlı iletişim kurabilmek, onların sorularına anında cevap verebilmek, sipariş alabilmek ve bu yolla daha fazla müşteri kazanma fırsatını kullanmaktadır. Bu şekilde yaygın kullanımın farkına varan Whatsapp, müşteriler ile firmalar arasında daha kaliteli bir iletişim kurulabilmesi için Whatsapp Business’i  kullanıma sundu.

[iliskiliyazi id=177]

Whatsapp Business müşteriler için de büyük bir avantaj sağlamaktadır. Çünkü artık bu uygulamada iletişime geçilmek istenen firmanın işletmeye ait tanımlaması, e-posta adresi, internet linki, konumu gibi bilgiler de ekstradan Whatsapp profilinde görülme imkanını biz müşterilere sunmaktadır.

Whatsapp Business firmalar ve müşteriler arasındaki hızlı ve güvenli etkileşimi sağlamaktadır.

Whatsapp Business Bizlere Neler Sunuyor?

  • Whatsapp Business’ta normal Whatsapp uygulamasından farklı olarak Uzakta Mesajı özelliği bulunmaktadır. Bu özellikle birlikte ulaşmaya çalışılan firma çevrimiçi olmasa dahi siz müşterilere, Mesajınızı gördük en kısa sürede size dönüş yapacağız şeklinde bir mesaj gönderebileceklerdir.
  • Gönderdiğiniz ya da aldığınız mesajların kaç tanesinin okunduğu, kaç tanesinin okunmadığı gibi metrik verilere ulaşarak analiz yapıyor ve mesajlaşma istatistiklerini ortaya çıkarıyor.
  • Whatsapp Business normal Whatsapp uygulaması gibi masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da kullanılabilmektedir.
  • İşletmelere ait mesajlar ve normal Whatsapp mesajları uygulama içinde birbirinden ayrılıyor. Firmalarla görüşme yaptığınız mesaj tipleri, “işletme hesabı” olarak listelenmektedir. Bu sayede de kullanıcılar işletme ile mesajlaştıklarını anlayabiliyorlar.
  • Kullanıcılar ekstra bir uygulama indirmeye gerek olmaksızın Whatsapp’ı kullanmaya devam edebilecek. Aldıkları her mesaj hakkında kontrol gene kullanıcılarda olacak. Eğer hoşlanmazlarsa işletme numaralarını engelleyebilir ve mesajları spam olarak işaretleyebilirler.
  • Whatsapp Business insanlarla firmalar arasında en basit ve en hızlı şekilde iletişim kurabilmelerini sağlayacaktır.
  • Firmalar müşterilere onaylı hesap olarak görünecek ve bu sayede müşterilerin güvenilirlikleri daha çok artacak.

Whatsapp Business uygulaması hem firmalara hem de müşterilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Sonuç Olarak..

Whatsapp Business uygulamasının genel kullanımı normal bilinen Whatsapp uygulamasına aşırı derecede benzerlik göstermektedir. Bunun yanında elbette ki çok fazla iyileştirmeler de bulunmaktadır.

İPUCU

Whatsapp Business hem müşterilere hem de müşterilerle irtibata geçecek olan firmalara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Whatsapp’ın hedefleri arasında hava yolu şirketleri gibi büyük firmalar var. Buradaki amaç kullanıcılara uçuş saatleri, kalkış saatleri, iniş saatleri gibi birçok bilgiyi bildirim olarak gönderebilmektir. Yakın zaman içerisinde Türkiye’de kullanıma sunulacak olan Whatsapp Business müşteriler ve firmalar arasındaki etkileşim için son derece güvenilir bir uygulama olacaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

9297f3 Captca Değiştir