Web Sitesi Trafiğinizin Gelir Kaynağınız Olması için Google Adsense

Web Sitesi Trafiğinizin Gelir Kaynağınız Olması için Google Adsense

Web sitenize verdiğiniz emek ve uzun uğraşlar sonucunda yapmış olduğunuz yatırımlardan güzel bir geri dönüş alabilmeniz için Google Adsense’i bilmeniz ve etkili kullanabilmeniz gerekmektedir.

İçindekiler

Google Adsense Nedir?

Kısaca bahsedecek olursak Google Adsense web siteniz üzerinden para kazanmanızı sağlayan bir sistemdir. Web sitesi sahipleri, sitelerine sürekli olarak giriş çıkış yapan kullanıcılar sayesinde oluşan web sitesi trafiğini bir gelir kaynağı haline getirebilmek için ücretsiz olarak sunulmakta olan teknolojiye Google Adsense denilmektedir.

Google Adsense Nasıl Kullanılır?

Web sitenizle birlikte siz de bir Google yayıncısı olabilmek için ilk olarak Google’a ait bir Adsense hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Bu konuda Google’ın sizden istedikleri şunlardır;

  • Google’a ait bir hesap
  • Özgün içeriklerle oluşturmuş olduğunuz bir web sitesi

Bunları tamamladıktan sonra Google’ın size göndereceği reklamların görüntüleneceği web sitenizin URL’sini isteyecektir. URL’nizi gönderdiği zaman dikkat etmeniz gereken en önemli kısım, www.abc.com şeklinde yalın olarak URL’nizi göndermeniz gerekmektedir. Google için www.abc.com/kategori  şeklinde bir URL yanlış olacaktır. Kullanacağınız web sitesinin yalın URL’sini bu hesaba kaydettikten sonrasında siz de Google Adsense için bir yayıncı site sahibi konumuna gelmiş olursunuz.

Google Adsense Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Dünyadaki birçok web sitesi sahibi, Adsense üzerinden siteleriyle oldukça hatrı sayılır paralar kazanmaktadırlar. Bu noktada site sahiplerinin en çok dikkat etmesi gereken kısım, gösterilen reklamlardan elde edilecek olan gelirin ilgili web sitesi trafiğiyle doğru orantılı olmasıdır. Web sitenizin kullanıcı trafiği ne kadar fazla olursa elde edeceğiniz gelir de buna bağlı olarak artış gösterecektir. Bu nedenle web sitenizi mümkün olduğunca özgün içeriklerle ve kullanıcılara faydalı olacak şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Google Adsense üzerinden gelir sağlayabilmeniz için web sitenizin içeriğinin son derece zengin olması gerekmektedir.

İPUCU

Google Adsense, size ait web sitenizin içeriklerine uygun olan reklamları yayınlamayı tercih etmektedir. Web sitenizin içeriğini belirleyen konularınız değişkenlik gösterdikçe Adsense’in sizin için belirlediği reklamlar da buna bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

Google, yayıncılara kazandıracağı parayı hesaplarken 2 şeyi göz önünde bulundurur. Bunlar

  1. Tıklama başı maliyet
  2. Gösterim başı maliyet

Bu yöntemlerden hangisi ile para kazanacağınızı reklamı veren kişi belirlemektedir. Google Adsense, web sitesi sahiplerinin aylık 100$ ya da daha fazla kazanmaları durumunda ücretsiz E-mail desteği sağlamaktadır. Google Adsense hizmetine kaydolurken kullanmış olduğunuz hesap numaranız üzerinden havale yapılır. Aynı zamanda Youtube üzerinden bir kazanç elde ediyorsanız, onun kazancı da aynı hesap numarası üzerinden havale işlemi gerçekleştirilir.

Sonuç Olarak...

Web sitenizin trafiği üzerinden gelir elde edebilmeniz için web sitenizin içeriğinin son derece özgün olması gerekmektedir. Bunun dışında web sitenize periyodik olarak içerik oluşturmalı ve kullanıcılara mümkün olduğunca faydalı bilgiler sunmanız gerekmektedir. Bu sayede web sitenizde hedeflediğiniz organik trafiğe ulaşabilirsiniz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

e07722 Captca Değiştir