Trust Flow İle Web Sitenizin Kazancını Arttırın

Trust Flow İle Web Sitenizin Kazancını Arttırın

Web siteleri üzerinden doğrudan ya da dolaylı olarak para kazanmak isteyen site sahiplerinin kendilerine göre belirledikleri yöntemler vardır. Para kazanma işleminin devamı için ya da artış gösterebilmesi için web sitenizin güvenilirliğinin sağlam olması gerekmektedir.

İçindekiler

Trust Flow Nedir?

Trust Flow, çeşitli kriterlere göre web sitenizin güvenilir olup olmadığını göstermektedir. Trust Flow’a göre web sitenizin güven değeri 0-100 arasında bir sayıyla belirtilmekte ve yükseldikçe de güven oranı artış göstermektedir. Trust Flow, Google için son derece önemli bir etkendir. Bu güvenilirliğe göre Google, web sitelerinin sıralamasında etkili olmaktadır. Çoğu SEO hizmeti veren firmanın bilmediği, bu yüzden de kullanmadığı Trust Flow yani güven skoru, backlink alımında ve reklam kullanımında gereken bir kriterdir.

Trust Flow anlık olarak bilgi alabileceğiniz bir sistem değildir. Trust Flow’da günlük yükselen ya da düşen değerlerle karşılaşmanız mümkün değildir. Çok yavaş ilerler ve uzun emekler sarf edilmesi gerekmektedir. Bu emeklerin sonunda da güven skorunuz yükselebilir. Ancak Google tarafından spam olarak değerlendirilen işlemlerin yapılmamasına dikkat edilmelidir. Web sitenizin güvenilirliğini, sitenize giren ve vakit geçiren ziyaretçi sayısına göre ölçen insanlar Google ve Trust Flow’a göre hata yapmaktadır. Doğal olmayan yollardan ortaya çıkan web sitelerine gönderilen birçok ziyaretçi Trust Flow’u etkilememekte hatta puanını düşürme ihtimali bile bulunmaktadır. Trust Flow’u kullanarak web sitenizin güven skorunu yükseltebilir ve bu sayede de reklam alma olasılığını yükseltmiş olursunuz.

Trust Flow, web sitenizin güven puanını sayısal olarak gösteren bir sistemdir.

Trust Flow’u Etkileyen Etkenler

Web sitenizin Trust Flow değerini olumlu yönde etkileyenilmek ve bu değeri skor olarak arttırabilmek için uygulamanız gereken çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

  • Web sitenizin içerik kısmı, yazılarınız son derece özgün olmalıdır. Kopya içerikleri sitenizden kesinlikle uzak tutmanız gerekmektedir. Bu yüzden sitenizde paylaşacağınız yazıların özgün olup olmadığını kesinlikle kontrol etmeniz gerekmektedir.
  • Web sitenizde vakit geçiren ziyaretçilerinizin sitenizde kalma süresi ve sayfa gösterim süreleri ne kadar yüksek olursa Trust Flow da o kadar yükselir.
  • Web sitesi trafiğinizin bir kaynaktan olmadığına dikkat etmelisiniz. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların nerelerden geldiğini iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Kullanıcıların tamamı sitenize arama motorlarından geliyorsa sosyal medya kullanımınız eksik demektir. Bu durumda da Sosyal medyayı aktif olarak kullanmanız gerekmektedir.
  • Web sitenizdeki backlinklerin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Kaliteli web sitelerinden ve kaliteli içeriklerden sitenize backlink alırsanız, bu da Trust Flow’un yükselmesine sebep olacaktır.

Trust Flow Değerini Nasıl Görebilirsiniz?

İPUCU

API desteğinin geniş olması sayesinde Trust Flow’u birçok site üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ancak bu konuda tavsiye edilen şey güven skorunuzun sayısal değerini kendi siteniz üzerinden test etmeniz gerektiğidir.

Birçok pakete sahip olan Trust Flow, her pakette ayrı genişlikte raporlara sahiptir. Özellikle e-ticaret  siteniz var ve web siteniz üzerinden gelir elde etmeye çalışıyorsanız, bu paketleri incelemeniz faydalı olacaktır. 

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

262668 Captca Değiştir