Tanıtım Filmi Önemli midir ve Çekilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tanıtım Filmi Önemli midir ve Çekilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tanıtım filmleri yalnızca müşterilerinize veya hedef kitlenize değil, iş ortaklarınız için de önemli faydalar sağlamaktadır.

İçindekiler

Tanıtım Filmi Önemli midir?

Özellikli olarak ticari amaçlı firmaların veya şirketlerin, satmak istedikleri ürünlerini, içeriklerini ya da vermek istedikleri hizmetleri hedef kitlelerine, müşterilerine, iş ortaklarına tanıtmak amacıyla görsel olarak hazırlanmış, ortalama 5-6 dakika süren videolardır. Arka arkaya resimler koyularak bu resimlerin slayt haline dönüştürülerek oluşturulan görseller tanıtım filmi olarak algılanmamalıdır. Tanıtım filmi oluşturulurken tamamen profesyonel cihaz ve ekipmanlara ihtiyaç vardır.

Tanıtım filmi firmaların müşteri potansiyelini arttırmak adına önemlidir.

 İşletme ya da firmaların birçoğu artık markalarını müşterilerine tanıtım filmleri aracılığıyla sunmaktadır. Kısa süre içerisinde bütün firmaların kendi tanıtım filmlerini oluşturarak müşterileriyle etkileşim içinde olacakları da söylenilebilir. Herhangi bir iş toplantısı veya ürün tanıtımının yapıldığı bir organizasyonda saatlerce konuşmak dinleyicileri hayli sıkabilir. Bunun yerine kısa ve yalnızca içeriğin anlatıldığı konuşmalar tanıtım filmleriyle desteklenirse reklamınız bir hayli ilgi çekici olacak ve sonunda müşteri potansiyeliniz bir üst seviyeye taşınacaktır.

Müşteri gözünden bakıldığında ise misal olarak iki marka düşünün birisi markaya ait görsellerini paylaşmış altına uzunca kelimelerden oluşan bir makale ile markaya ait detayları ve hizmetleri yazmış, diğer tarafta markaya ait görseller bu görsellerin altında marka hakkında önemli olan kısa bilgiler, konsepte, içeriğe ve müşteriye uygun olarak güzel bir ses ile desteklenmiş olan tanıtım filmi. Bu şekilde hazırlanmış iki ayrı marka tanıtımı olduğunu düşünürsek elbette ki müşterilerin ilgisini çekecek olan marka tanıtım filmi ile kendisine hitap eden marka olacaktır. Yalnızca müşteri için değil rakipleriniz olan firmalar açısından da her zaman bir adım önde olmak için her durumda kurtarıcınız olabilecek bir tanıtım filmi hazırlamanız gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki insanlarda görsel hafıza her şeyden daha kalıcı durumdadır. O nedenle müşteri potansiyelini arttırabilmek için görsel hafızaya hitap edilmelidir.

Tanıtım filmi doğru adımlarla çekildiğinde çok faydalı olmaktadır.

Tanıtım Filmi Çekilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. Öncelikli olarak tanıtım filmi çekilirken kesinlikle profesyonel ekipmanların kullanılması gerekmektedir.
  2. Tanıtım filmi çekilecek yer, model, ürünler ve zaman önceden belirlenmiş olmalıdır.
  3. Ortaya çıkacak olan tanıtım filminin en iyi şekilde sonuçlanması için uzman ekiplerle çalışılması gerekmektedir.
  4. Tanıtım videoları minimum sürede, en çok bilgiyi aktaracak şekilde, müşteriyi yormadan ve sıkmadan en hareketli biçimde hazırlanmalıdır.
  5. Çekilecek olan tanıtım filminin kaliteli ve yüksek çözünürlükte hazırlanması müşterilerin ilgisini olumlu yönde arttıracaktır.
  6. Tanıtım filmleri çekilirken ortam ışığına dikkat edilmelidir. Çok karanlık veya göz alıcı aydınlıkta olmamalıdır.
  7. Tanıtım film çekimi yapılırken çekimlerin hatasız olması gerektiğinden dolayı kameranın titremesi, görüntünün kayması gibi olumsuz etkenlerin gerçekleşmemesi için tripot v.b ekipmanların kullanılması gerekmektedir.
  8. Tanıtım filmlerinin içeriğinde ses olacak ise mikrofon kullanılırken dış ortam seslerine ve sesin net olarak karşı tarafa geçtiğinden emin olunmalıdır.
  9. Videoların müşterilerin ilgisini çekmesi açısından arka fon müziği kullanılmalıdır. Müzik seçimi yapılırken motive edici, hareketli müzikler olmasına dikkat edilmelidir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

298c13 Captca Değiştir