Sosyal Medyada Markanızı Güçlendirebilecek 8 Önemli Bilgi

Sosyal Medyada Markanızı Güçlendirebilecek 8 Önemli Bilgi

İşletme sahipleri markalarının tanıtımlarını en hızlı şekilde yapabilmek ve markalarını güçlendirebilmek için sosyal medyaları kullanırlar ve müşteriye en kısa yoldan ulaşabilmeyi hedeflerler.

İçindekiler

Markanızı Sosyal Medya Desteği İle Güçlendirin!

Günümüzde sosyal medya çılgınlığı tüm hızıyla devam etmekte. Geçmiş dönemde insanların dünyada veya ülkemizde bir konu hakkında bilgi sahibi olması veya bir haberi duyması yalnızca televizyonda geçen haberler ile kısıtlıyken şimdilerde bir habere veya bir marka reklamını sosyal mecralar yardımıyla görebilmek sadece saniyeler sürmekte. Bu durum da marka sahipleri için büyük bir fırsata dönüşmektedir.

Elbette ki Twitter, Facebook, İnstagram gibi en büyük 3 sosyal medya platformunun da doğru kullanıldığında kullanıcıyı etkilemeye yarayacak güçte olduklarını biliyoruz. Şimdi Marka değerini güçlendirmek için sosyal medyanın en doğru şekilde nasıl kullanılabileceğini inceleyelim;

Marka gelişimi için sosyal medyayı kullanmak işletmeye çok büyük katkı sağlar.

En Güçlü Marka İmajı İçin Sosyal Medyayı Kullanın!

  1. Öncelikli olarak işletme sahibinin markayı kendine karşı tanımlaması gerekmektedir. Marka neye hizmet edecek? Müşterilerin hangi taleplerini ne derecede karşılayacak? Marka talepleri müşteri istekleriyle uyuşuyor mu? Gerçekten böyle bir markaya kullanıcının ihtiyacı var mı? Bu gibi sorular cevaplanarak reklam, pazarlama stratejileri ve sosyal medya yaklaşımları belirlenmelidir.
  2. Sosyal medya desteğini tek kullanan işletme sizinki olmayacağından ortaya bir rekabet çıkacaktır. Ön planda kalabilmek adına işletmenin rakiplerine göre fark yaratması gerekmektedir. Ürünlerin ya da yapılacak hizmetlerin kullanıcıya en doğru ve yalın şekilde aktarılması gerekmektedir. Herkesin bildiği gibi ticaret sektöründe en iyi hizmeti veren en çok kazanan anlamına gelmektedir.
  3. İşletme içerisinde çalışan grup her zaman uyum içinde olmalıdır. Müşteriye sunulan hizmet her zaman en yalın, gerçekçi, ve doğru bir anlatımla müşteri tatmin edilmeye çalışılmalıdır. Örnek olarak pazarlama kampanyaları ve müşteri hizmetleri birbirini tamamlayıcı nitelikte olmalıdır.
  4. Markaya ait değerleri ve ürün tanıtımları için oluşturulan mesajların yılın başından belirlenmesi gerekmektedir. Yıl ortasında değiştirilen marka mesajları müşterilerde güvensizlik oluşmasına neden olabilir. O yüzden olabildiğince yapılacak her işlemin önceden planlanmış olmasına dikkat edilmelidir.
  5. Bloglar, Forumlar, Sosyal medya sayfaları oluşturularak buralarda markanızı destekleyecek sadık bir takipçi kitlesi oluşturulmalıdır. Bu kitleyi oluştururken her zaman yeni müşteriler kazanmak ve şu anki konumda sadık tüketiciniz olan kitleyi de kaybetmemek amaç olarak belirlenmelidir. Aynı doğrultuda kazanç sağladıkça birikim elde etmeli ve satışlar arttırılmaya çalışılmalıdır. Bu sayede kalıcı bir marka imajı oluşturulabilir.
  6. Logo tasarımları tüketicilerin ilgisini çekmeli ve çarpıcı olmalıdır. Aynı zamanda logo tasarımı içerisinde markanın değerlerini yansıtan, marka gücünü anlatan yaratıcı bir tasarım olmalıdır. Tüketiciler işletme sahibini bu logo ile tanımalıdır.
  7. Yapılan satışlar sonucunda alınan olumlu geri dönüşler, yorumlar ve memnuniyetler sosyal medya üzerinden yayınlanarak müşteri güveni kazanılabilir.
  8. Tüketicilerin alacakları hizmet veya ürünlerle ilgili kafalarında oluşabilecek soruları paylaşabilmeleri ve işletmedeki yetkili kişiye ulaşabilmeleri adına en az bir sosyal medya platformunda hesap açılmalı ve aktif olarak kullanılmalıdır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

caa4b0 Captca Değiştir