Sosyal Medya Pazarlamasında İşinize Yarayabilecek 3 Araç

Sosyal Medya Pazarlamasında İşinize Yarayabilecek 3 Araç

Pazarlamacılar için aktif bir sosyal medya hesabı edinmek ve bu hesaplar üzerinden müşterilerle iletişim kurabilmek markanızı hem daha güçlü hem de daha yaygın olarak bilinen bir marka haline getirecektir.

İçindekiler

Sosyal Medya Pazarlamasında Kullanılan En Önemli 3 Araç

İPUCU

Sosyal medya pazarlaması yapılırken sosyal medyayı daha aktif kullanabilmek, müşterileriniz ve ilgi alanları hakkında daha çok şey bilmek, müşterilerinizde daha hızlı bir şekilde etkileşime geçmek, yorumlara hakim olabilmek, rakipleriniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak onları iyi bir şekilde analize etmek gibi birçok detayı öğrenebilmeniz için sosyal medyada kullanılabilecek bir çok araç vardır.

Sosyal medya araçları pazarlamacıların müşteriler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır.

Sosyal medyada kullanılabilecek araçlar işinizi kolaylaştırmayı ve siz dijital pazarlamacılara birçok konu hakkında daha fazla bilgi vermeyi sağlar. Bu araçlar arasında en yaygın olarak kullanılan 3 aracı sizler için detaylandırdık;

1. Buffer

Tüm sosyal medya hesapları için zaman planlaması hazırlamaya yarar. Tüm sosyal medya hesapları Buffer sayesinde tek bir oturumdan yönetilme imkanına sahip olmaktadır. Bu da pazarlamacıyı bir sürü sosyal medya hesabı yönetmekten kurtaracaktır.

Özellikleri

 • Tarayıcınız için kullanışlı ve küçük widget’lar.
 • Geniş bir içerik kutusu
 • Karışık olmayan kolay kullanıma sahip bir yapı
 • Mobil cihazlarla uyumlu
 • Sosyal medya üzerinden herhangi bir ürün veya hizmeti takipçilerin en aktif olduğu zamana denk getirip paylaşmak ciddi anlamda bir zaman optimizasyonu istemektedir. Buffer bu zaman optimizasyonunu kullanıcıları için sağlamaktadır.
 • Twitter üzerinde bir içerik paylaşmanızı veya herhangi bir sosyal medya platformu üzerinde fotoğraf paylaşmanızı ya da bir makale eklemenizi kolaylaştırmaktadır.
 • Performans ve geri dönüş anlamında yüksek görülen paylaşımlarınızı size bildirerek yeniden paylaşabilmenizi ve görüntüleyebilmenizi sağlamaktadır.

2. Brand24

Müşterilerin neredeyse tamamına yakını online alışveriş yaparken satıcıyla iletişime geçmekte ve alacağı ürün ya da hizmetle alakalı sorular sormakta ve bilgi almaktadırlar. Brand24 müşterileriniz hakkında bilgi vermekte ve hangi müşterinizin hangi ürünlerle ilgilendiklerini görebildiğiniz için müşterilerinizin zevkleri ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Özellikleri

 • Herhangi bir sosyal medya platformunda markanızdan bahseden veya markanız hakkında yorum yapan insanları görebilme imkanınız vardır.
 • Dijital pazarlama alanında sosyal medya üzerinde rekabet ettiğiniz firmaları görebilir ve analizlerini yapabilirsiniz.
 • Hedef kitlenizin paylaşımları veya müşterilerinizin markanız hakkında yaptıkları yorumlardan daha fazla müşteri bulma imkanına sahip olursunuz.

3. Reveal

Özellikle sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması olan Facebook üzerinde bir çok bilgiyi paylaşmak için kullanılan uygulamadır. Yayınlamış olduğunuz ürün veya hizmetlerinizin gördüğü ilgi ile alakalı performanslarını gösterir. Sitenizdeki ziyaretçilerin hareketlerini sizlere gösterir.

Özellikleri

 • Örneğin blog yazılarınızı paylaştığınız bir online mecrada ziyaretçilerin yayınladığınız içeriği incelediği süre boyunca blog yazılarınızı ne kadar süre boyunca okumuş, site içerisinde hangi sayfalar arasında geçiş yapmış, toplamda sitenizde ne kadar vakit geçirmiş bu gibi bilgileri ölçer ve raporlar.
 • Siteniz veya sosyal medya üzerinde paylaştığınız reklam kampanyalarınızı yönetmeyi sağlar.
 • Sitenize olan tıklanma oranlarında veya tıklanma başı olan maliyette bir değişim olursa bunun bilgisiniz size sunar.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

5f91b3 Captca Değiştir