Snapchat Reklamları Hakkında Bilgilendirme

Snapchat Reklamları Hakkında Bilgilendirme

Önceden, Snap Ads hizmetini kullanmak istediğiniz zaman kurumun reklam partnerlerinden birine başvurmanız gerekmekteydi. Ancak, Snapchat’in yeni reklam yöneticisi ‘’Snapchat Ad Manager’’ ile beraber reklamlarınızı kendiniz üretebilme imkanınız oldu.

İPUCU
Daha ilgi çekici, güzel görünen dikey videolardan daha fazla etkileşim alınabilmesi için Snapchat’in reklam yöneticisinde bir video üretim aracına da yer verildi.

 

Snap Ads Nedir?

Video reklamları 10 saniye uzunluğa kadar olabiliyor. Discover’da ve Snapchat’te yer alan arkadaş hikayelerinde göründükleri gibi makalelerde ve uygulama indirmeleri ile eşleşiyorlar. “Swipe-up” özelliği ile reklamı web sitesine ya da farklı yerlere ekleyebiliyorsunuz.

Snapchat Sponsored Geofilters Nedir?

Geofilter, Snapchat’in lokasyon bazlı bir filtreleme yöntemi. ‘Geotagged’ özelliği ile markalar, Snapchat’te spesifik bir lokasyon belirleyerek hedeflemelerini daraltabiliyor ve özelleştirebiliyor. Ama bu noktada da bazı kısıtlamalar olabiliyor. Örneğin, SXSW etkinliği boyunca markalar, Austin bölgesindeki birçok şehir için uygun fiyata ‘Geofilter’ satın alamayıp, daha fazla ücret ödeyip premium Geofilter’lerı kullanmak zorunda kalmışlardı.

Snapchat Sponsored Lenses Nedir?

Geofilter gibi, Snap’ın ‘Kamera’ bölümünde yer alan Lensler, kullanıcıların yüzleri ile uyumlu hale gelebiliyor.  Yaş, cinsiyet ve ilgi alanlarına göre hedeflenebiliyorlar. Şirket, geçtiğimiz günlerde fotoğrafını ya da videosunu çektiğiniz istediğiniz cisme arttırılmış gerçeklik ekleyebileceğiniz yeni bir özellik olan World Lens’i duyurmuştu.

Snapchat Reklam Yöneticisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Snapchat Mobile Dashboard

Snapchat hareket halindeyken bile daha kolay bir şekilde reklam kampanyalarınızı takip edebilmeniz için kolaylık sağladı.  Snapchat Mobile Dashboard ile hiçbir ek uygulmaya ihtiyaç duymadan doğrudan reklamlarınızın performansını görüntüleyebileceksiniz.

Yalnız şu anda yalnızca reklam metrikleri görüntülenebiliyor, reklam düzenleme özelliği henüz gelmedi.

Snapchat Mobile Dashboard’a erişmek için , kamera modunda aşağı duğru hızlıca kaydırarak, dişli çark simgesine hafifçe dokunun, ‘’ Snap Ads’’ seçeneğine dokunun ve ardından hesabınızı seçin.

 

Snapchat Business Manager

Snapchat Business Manager, reklam hesaplarınızı ve üyelerinizi yönettiğiniz yerdir. Her işletme hesabı birden fazla reklam hesabına sahip olabilir ve her reklam hesabı farklı farklı rol ve izne sahip üyeyi bünyesinde barındırabilmektedir. Sadece işletme hesaplarının yöneticileri üyelere davet gönderebilir ve onlara yetki verebilir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

003252 Captca Değiştir