SEO Ve Satış Ekiplerinden Nasıl Maksimum Seviyede Faydalanılır?

SEO Ve Satış Ekiplerinden Nasıl Maksimum Seviyede Faydalanılır?

SEO Ve Satış Ekiplerinden Nasıl Maksimum Seviyede Faydalanılır?

 Seo ve satış ekiplerinin performansı nasıl maksimum seviyeye çıkarılır? Etkin çalışmanın satış pazarlamasındaki önemi nedir? Bu önem ve performans arttırımını sağlamak için belli başlı ipuçları vardır. Bunlardan ilki satış sürecinin başında, müşteri ile iletişimde karşımıza çıkmaktadır.

İçindekiler

 Pazarlama Sürecinde Müşteri İle Etkin İletişim

  Pazarlama sürecinin altın kurallarından birisi güven vermek ve pozitif ikna kabiliyetine sahip olabilmektir. Bu süreci en başından itibaren kontrol altında tutmak, başta vermiş olduğumuz güvenle doğru orantılıdır. Bu güven çerçevesinde pazarlama sürecindeki proje, müşteriye uygun pazarlama teknikleriyle sunulmalıdır. Bu teknikler sunulurken dikkat edilmesi gereken iki faktör vardır. Bunlardan ilki sürecin müşteriye iyi anlatılamaması sonucu müşterinin, projeye yabancı ve doğal olarak ilgisiz kalmasıdır. İkincisi ise müşterinin gerek pazarlama sürecine gerek projeye, sizden bir adım önde bilgi sahibi olmasıdır. Bu iki sorun SEO projesini satacak kişinin tecrübe ve ikna kabiliyetiyle kolayca aşılabilir.

  Pazarlama süreci proje tanıtım aşamasına geldiğinde ise müşteri en doğru şekilde bilgilendirilmelidir. Aksi takdirde kafası karışık olan müşteri tanıtımdan soğuyabilir ve size gereksiz zaman kaybına neden olabilir.

 SEO satış sürecinde müşteriyle uygun iletişim sağlandıktan sonra geriye projenin sunumu kalmaktadır. Bu sunum sırasında sunacağınız uygun SEO ve bu SEO’nun rakip SEO’larla olan karşılıklı durumunu data ve keywordlarıyla birlikte karşılaştırıp, kendi SEO’nuzun avantajlarını ve artı yönlerini anlatmalısınız.

İçerik Pazarlaması ve SEO

İPUCU
İçerik pazarlaması olarak adlandırdığımız süreç, şirket ve firmaların belirlenmiş amaçlar doğrultusunda hedef kitleye ulaşmak ve onlarda bir etki uyandırarak, hazırlanmış olan içeriği satış kârına dönüştürmektir.

Pazarlamada en önemli şey içeriktir. Doğru bir pazarlama ve SEO çalışması ancak uygun içerikler üzerine kurulduğu zaman verim alınılabilir. Siz ancak kaliteli ve özgün içerikler üretebildiğiniz zaman arama motorlarında üst sıralara çıkabilir, değerinizi arttırabilirsiniz. En başta farklı alanlar gibi görünen SEO  ve içerik pazarlamasının aslında birçok ortak noktası bulunmaktadır ve etkin bir pazarlama stratejisine sahip olmak istiyorsak bu iki alanı birlikte ve etkin kullanmalıyız.

 İçerik tek başına pazarlamada önemli bir etken olmasına rağmen yan bileşenler ve sağlam bir ekiple desteklenmediği zaman anlamsız kalabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek içinde karşımıza Seo kavramı çıkmaktadır. Peki SEO kavramı bize nasıl yardımcı olacak? Bahsettiğimiz yan bilişenlerin desteklenmesi ve arama motorunda üst sıralara gelmesi SEO (Search Engine Optimization) ile mümkün olmaktadır. Çünkü sahip olduğunuz siteye yapılan ziyaretlerin tamamına yakını arama motorları aracılığıyla olmaktadır ve bu görevide SEO üstlenmektedir.

 Etkin SEO Kullanımı

 SEO çalışması yapan firmalar, bu çalışma üzerinden ayda binlerce müşteriye üzretsiz ulaşabilmektedirler. Böyle bir platformda gün geçtikçe gerek müşteriler gerek firmalar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

  SEO  kullanımında ilk dikkat edilmesi gereken şey site görünümü ve siteye özgü içeriklerin güncelliğidir. Birbirine bağlı bulunan sayfalarınız karmaşık ve zor anlaşılır olmasın. Site içi hiyerarşisini düzgün ve anlaşılır bir şekilde sağlayın. Sosyal medya kullanımı SEO içerisinde en önemli aşamalardan birisidir. Yapacağınız sosyal medya paylaşımları ve site içerisinde bulunduracağınız müşteri yorumları ve değerlendirmeleri güncel bir siteye sahip olmanızda yardımcı olacaktır.

 Bu söylediklerimize ek olarak site içi başlıklar ve yazılarda kullandığımız kelimeler sektör ve ürünlerimizle ilgili en kapsamlı ve arama motorlarında en çok aranan kelimeler olmalıdır. Bu genel kelimelerin yanında long-tail olarak adlandırdığımız kuyruklu anahtar kelimelerin kullanımıda site erişimini üst sıralara taşıyacaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

d2f208 Captca Değiştir