En İyi ve Etkili Sıralama Aldıracak SEO Title Örnekleri

En İyi ve Etkili Sıralama Aldıracak SEO Title Örnekleri

Herhangi bir konuda web portalında yer alan içeriğin daha fazla hit getirmesi ve daha fazla insana ulaşması amacı güdülerek ortaya konulduğu bilinmektedir.

İçindekiler

Bu tür içeriklerin daha fazla kişiye hitap etmesi amacıyla hareket eden kişiler; söz konusu içerikleri belli başlı konular içerisinde ortaya koymak durumunda kalacaklardır. Etkili bir görsel ve zengin bir içeriğin yanında en fazla önemli bir konuda yer alan içeriğe uygun ve dikkat çekici bir konu başlığı ile insanların ilgisini çekmeyi amaç haline getirmek zorundadır. Title olarak da bilinen konu başlıklarının konuyu açıklayacak ve cevaplara cevap verecek şekilde yer alması; kişilerin var olan soru işaretlerini cevaplamaya yönelik olması ile beraber daha çarpıcı bir içerik olarak da kendini gösterecektir.

Title, SEO çalışmalarında etkili olabilmektedir.

Title meydana getirmek var olan metin ya da görselin içerdiği tema ile tamamen alakalı bir halde varlık göstermektedir. Aksi takdirde içeriğe giriş yapan insanların var olan sorularını yanıtlamakta yetersiz kalmasından dolayı insanlardan olumsuz eleştiriler almasının yanı sıra pek fazla tercih edilen sitelerden olmamaya da başlayacaktır.

Bunu engellemek adına içerik girişi yapan kişilerin devamlı olarak tema çerçevesinde konu başlıklarını da meydana getirmesi zorunlu olarak kendini gösterecektir. Bu sayede hem insanların ilgisini çekmeyi başaracak şekilde de yer alması dahilinde de konu başlıklarının ilgi çekici olması ile beraber de sitenin daha üst sıralarda yer alması da sağlanacaktır.

SEO Uyumlu Title Örneği

Title örnekleri konu ile alakalı olmasının yanı sıra SEO açısından da destekleyici bir paylaşım olmak durumundadır. Böylelikle arama motoru optimizasyonu kapsamında yer alan kriterlere uygun bir biçimde var olmaya başlayarak; içerdiği anahtar kelimeler dahilinde yapılan aramalar sonrasında internet kullanıcılarının tüm sorularına cevap vermeye de devam edecektir. Konu başlıklarının metin içeriği ile alakalı olacak şekilde var olması sonucunda da insanların dikkatlerini çekecek ve hit sağlamakta da etkili bir unsur olarak görülecektir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için hemen buraya tıklayarak bize ulaşın

Örnek; Siteye girdiğiniz içeriğin başlığı “Yeni Gelinlik Modelleri” olsun. Bu durumda başlığınızı direk anahtar kelimenizden değil “En Şık Yeni Gelinlik Modelleri” gibi bir başlık oluşturmanız tavsiye edilir. Böylece, sadece hit odaklı yapay bir başlık oluşturmamış olacaksınız. Ayrıca anahtar kelimenizin yanında farklı anahtar kelimeler de başlığınız da yer alacaktır.

İlgi Çekici Title Örnekleri

Konu başlığı olarak da adlandırılan title örneklerinin SEO uyumlu olmasının yanında internette aktif bir konumda yer alan kullanıcılarının ilgisini çekmesi de hit getirici bir etken olarak kabul edilmektedir. Hit çeken içerikler sayesinde de sahip olduğunuz web sitelerinin daha üst seviyelerde yer almasını sağlayarak; daha fazla insana hitap etmeyi de sürdürebilirsiniz. Böylelikle sürekli adını duyurmaya devam edecek potansiyelde bir web sitesini de ortaya çıkarabilirsiniz.

Örnek olabilecek title.

İlgi çekici ve güncel başlıkları Google Trend servisi sayesinde oluşturabilmeniz mümkün. Bu servis sayesinde en güncel ilgi çekici başlıkları bulabileceksiniz. Ayrıca Google Analytics servisi de ilgi çekici ve arama hacmi yüksek başlıkları bulabilmenize olanak tanıyan bir servistir. Buradan başlık oluşturmadan önce başlığınızın arama hacmini öğrenecek ve siteniz için en ilgi çekici başlığı oluşturabileceksiniz.

Örnek:  SEO teknikleri hakkında bir başlık gireceksiniz diyelim. Bunun için en ilgi çekici başlığı oluşturmak için; yukarıda bahsettiğimiz Google Analytics servisini kullanabilirsiniz. Bu durumda en doğru başlık, SEO tekniklerinin sürekli değiştiğini farz edersek, En Etkili 2018 SEO Teknikleri olarak oluşturmak çok daha mantıklı olacaktır.

Ziyaretçi Odaklı Title Örnekleri

SEO uyumlu başlık oluşturmak adına içeriği saçma sapan cümleler ile oluşturmak size ciddi anlamda zarar verecektir. Siteniz için en doğru Title’ı seçtikten sonra, bu başlık ile uyumlu olan en doğru içeriği oluşturmak zaruridir. Sadece arama motorlarına yönelik başlık ve içerik oluşturmak size fayda değil, zarar verecektir. Oluşturulan başlık ve içerik ziyaretçiler için oluşturulur, arama motorları için değil. Zira ziyaretçileri memnun ederseniz, istediğinize kavuşacaksınızdır.

Örnek:  Diyelim ki kredi çekmek hakkında bir başlık oluşturacaksınız. Bu durumda Kredi Nasıl Çekilir ve Hangi Belgeler İstenilir? Tarzında bir başlık oluşturmak hem SEO açısından anahtar kelimeleri içinde barındıracak hem de ziyaretçiye içeriğin ne hakkında olduğu hakkında bilgi verecektir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(1 Oy . Ortalama Puan : 5 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

c7b1c5 Captca Değiştir