SEO Kampanyalarınızda Odaklanmanız Gereken 4 Temel Alan

SEO Kampanyalarınızda Odaklanmanız Gereken 4 Temel Alan

SEO kampanyaları gerçekleştirilirken web sitesinin içeriği, blog yazıları, adresi, backlinki, içerikle sayfanın alakası gibi çok sayıda etken en iyi şekilde analiz edilmeli ve değerlendirilmelidir.

İçindekiler

Web sitelerinin arama sonuçlarında oluşan rekabetin içerisine dahil olabilmeleri için SEO kampanyalarını en  iyi şekilde hazırlayabilmelidirler. Bu durum da rakiplerinden her zaman bir adım önde olabilmeyi sağlamaktadır.

İPUCU

SEO kampanyasını en verimli şekilde gerçekleştirebilmek için de web sitesini her yönüyle incelemeniz, rekabetteki siteleri takip ederek neyin eksik olduğunu, neleri geliştirmeniz gerektiğini, SEO açısından Google’ın nelere dikkat ettiğini takip etmeniz gerekmektedir.

SEO kampanyaları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır ve bunlara mümkün olduğunca dikkat edilmelidir.

1.     İçerik

SEO kampanyalarının en önemli alanlarından birisi blog yazıları, haber bölümleri ve sitenin içeriğidir. Özgün, kaliteli ve kullanıcı kitlesine hitap eden dolu içeriklerin üretilmesi arama motorlarını memnun edecektir. Kullanıcıların ilgisini çekecek bilgi edinmek isteyeceği ve Google’da arattıkları anahtar kelimeleri tespit ederek o kelimeleri içeriklerinizde kullanmalı ve web sitenizi daha görünür hale getirmeye çalışmalısınız.

Sık sık içerik üretmek, içeriklerin mümkün olduğunca uzun ama bilgi dolu olmasına dikkat edilmelidir. Başarılı bir SEO kampanyası oluşturmak için web sitesinde ürün, hizmet, blog yazıları gibi sayfalara ait bilgiler sürekli güncel ve öncelikli olmalıdır. Tüm bunları en iyi şekilde gerçekleştirirseniz SEO açısından faydalı bir iş yapmış olursunuz.

SEO kampanyalarına özen gösterilmesi Google arama motoru tarafından son derece olumlu karşılanacaktır.

Riskli backlink çalışmaları yüzünden geçmiş zamanda birçok marka veya firma görünürlüğünde ve marka değerinde büyük düşüş yaşamıştır. Zayıf ve doğal olmayan backlinkler her zaman web siteleri için tehdit oluşturmaktadır. Web sitelerine verilen backlinklerin 2 riskli çeşidi bulunuyor diyebiliriz.

Bunlardan ilki engelli ve yasaklı olarak kabul edilen pornografik sitelerin sizin sitelerinize backlink vermesi. Google tarafından reddedilme imkanı bulunsa da bu şekilde bir backlinkin web sitenizde görünmesi bile olumsuz bir durumdur.

İkincisi ise doğal olmayan backlinkler; web sitenize verilen backlinklerin herhangi bir ücret karşılığında verilmemesi gerekmektedir. Aksi durumda web siteniz Google yönergelerine ters düşer ve sıralamanız da buna bağlı olarak düşüş gösterebilir. (Bakınız: Algoritmik Google Cezaları)

3.     Sayfa İlgisi

Web sayfalarının Google arama motorunda bir sıralama edinebilmesi için kullanıcıların arattıkları anahtar kelimelerle ilgili olması gerekmektedir. Sayfaların içeriğini iyi analiz etmek, içeriği incelemek, sayfa içerisindeki terimleri ve anahtar kelimelerin nerelerde kullanılması gerektiğini bilmek ve bunları iyileştirme çalışmalarında bulunmak, hem SEO hem de buna bağlı olarak Google arama motoru açısından olumlu sonuçlar doğuracaktır. Web sayfanızı rakiplerinizle kıyaslayarak alaka düzeyini analiz edebilir ve arama motorları tarafından ilgisini tespit edebilirsiniz. Bu durum sitenizi ne şekilde geliştireceğinizle alakalı bilgiler vermektedir.

4.     Teknik İyileştirmeler

Web sitesinin önemli bölümlerinin taranmasını ve incelenmesini engelleyen teknik SEO sorunlarını çözülerek arama motorlarını memnun edebilir bunun dışında da büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Bu sorunlar genel olarak içerik yönetim sistemleriyle ilgili sorunları teknik sorunları içermektedir. Arama motorunun indekslediği sayfaları kontrol ederek sayfa ve genel site yapısını, navigasyon gibi birçok şeyi düzelterek web sitesinin mevcut arama görünürlüğü de iyileştirilebilmektedir.

SEO kampanyaları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken önemli faktörler vardır.

[iliskiliyazi id=203]

Yukarıda listelenmiş olan 4  farklı başlık da SEO kampanyalarının önceliklerine ilişkin bilgilerdir. Bu başlıklar kaliteli SEO kampanyaları hazırlamak açısından sizlere rehberlik edecektir. Her adım en doğru şekilde ve etkin bir strateji ile oluşturulduğunda şüphesiz arama motorlarının gözünde rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

17e66f Captca Değiştir