SEO İçin En İyi 10 Google Chrome Uzantısı

SEO İçin En İyi 10 Google Chrome Uzantısı

SEO çalışmalarını daha fazla güçlendirmek ve geliştirmek için kullanmanız gereken, fayda sağlayabilecek 10 farklı SEO Chrome uzantısını sizler için bir araya getirdik;

İçindekiler

1. Buzzsumo

Buzzsumo, herhangi bir konu için çevrimiçi olarak paylaşılan en popüler içeriği aramanıza izin veren bir pazarlama aracıdır. Buzzsumo Chrome uzantısı, belirli bir içerik bölümünün web tarayıcınızı bırakmadan nasıl performans gösterdiği bilgisini size sunar. Bunun dışında da çevrimiçi iken oluşturduğu etkileşim ve parametreleri görmenizi sağlar.

Buzzsumo çevrimiçi olarak popüler içeriğin ulaşılmasında yardımcı olur.

İstatistikleri web site parametrelerinizi, sosyal medya paylaşımları, backlinklerin sayısı gibi bilgileri görüntülemek için uzantı simgesini tıklamanız yeterli olacaktır. Rakiplerin performansını görebilmek adına Buzzsumo uygulaması faydalıdır.

2. Google Sayfa Analizi

Google Sayfa Analizi uzantısı, müşterilerin web sitenizle nasıl bir etkileşim içerisinde olduğunu anlamanız açısından mükemmel bir araçtır. Bu araç kullanıcılarınızın site içerisinde nereye tıkladığını ve aktif ziyaretçi sayınızı gibi yararlı bilgilere erişmenizi sağlamaktadır. Bunun dışında, sayfa görüntüleme sayısı, kullanıcıların sayfada geçirdikleri süre, hemen çıkma oranı gibi web sitesi trafik oranı bilgilerini de Google Sayfa Analizi sayesinde görüntüleyebilirsiniz.

Google sayfa analizi, kullanıcılarınızın web sitenizle olan etkileşimlerini anlamaya yarar.

3. SEO Quake

SEO Quake, Alexa Rank, Google Dizini, Bing Dizini ve benzeri önemli metrikleri gösteren SEMrush’un bir Chrome uzantısıdır.

Sonuçlar, SERP’lerdeki geri bağlantı bilgileri, Whois bilgisi, web site trafiği bilgisi, dizine eklenen sayfa sayısı, etki alanı gibi bilgileri içeren sayfalar hakkında çeşitli bilgileri göstermektedir.

SEO Quake birçok önemli parametreleri gösteren bir Chrome uzantısıdır.

4. Ninja Outreach Lite

Ninja Outreach, güçlü bir blog yazarı yardımı ve araştırma aracıdır. Chrome uzantısı, son derece kullanışlı web sitesi verilerini ayıklamak için kullanabileceğiniz bir “lite” sürümüdür.

Ninja Outreach, blog yazarı yardımı ve güçlü bir araştırmacıdır.

Aracın içerdiği bilgiler, tam adı, konumu, sosyal medya takipçi sayısı, e-posta adresleri,geri bağlantıları, sayfa yetkisi, domain adı yetkisi ve daha fazlasını içeren bir uygulamadır. Bu araçlar aynı zamanda bir web sitesi içerisindeki temas, bilgi, kaynaklar, incelemeler ve bilgi grafikleri gibi anahtar sayfalara bağlantılar gönderir.

5. LinkMiner

Kırık bağlantı kurma, web siteniz için geri bağlantı kurmanın en etkili yollarından birisidir. Bununla birlikte, alıcı görevi de görmektedir. Size yardımcı olabilmesi için LinkMiner gibi bir araç kullanmanız gerekmektedir. LinkMiner, bir sayfadaki herhangi bir geri bağlantı bilgisi ve sosyal verileri gösterir ve bir sayfadaki bağlantıları CSV dosyasına aktarır.

LinkMiner, web sitenizin geri bağlantı kurmasında en etkili yollardan birisidir.

[iliskiliyazi id=201]

6. SEO ve Web Sitesi Analizi

SEO ve Web Sitesi Analizi, herhangi bir web sitesi için kapsamlı bir SEO raporu sunar WooRank’ın bir Chrome uzantısıdır. WooRank uzantısı simgesini tıkladığınızda, trafik tahminleri, trafik sıralaması, AdWords trafiği v.b istatistikleri içeren web sitesinin bir SEO analizine sahip bir menü açmasını sağlamaktadır.

SEO ve Web Sitesi Analizi, web siteniz için çok kapsamlı bir SEO raporu sunmaktadır.

Başlık, meta açıklaması, meta anahtar kelimeler, başlıklar, metin/HTML oranı, iç ve dış bağlantılar, çapa metni gibi sayfa ve kapalı sayfa verileri de sağlar.

7. Google Analytics URL Oluşturucu

Google Analytics, web sitenizin trafiğini izlemek için son derece güçlü bir araçtır. URL oluşturucu uzantısı, Google Analytics kampanyalarınızda izlenmesini istediğiniz URL’leri hızla etiketlemek için kullanışlı bir eklentidir. Bu uzantıyı kullanabilmek için, alışveriş sepetine benzeyen URL oluşturucu simgesini tıklayın. Araç daha sonra otomatik olarak sayfanın geçerli URL’sini yakalayacaktır.

Google Analytics URL Oluşturucu, web sitenizin trafiğini izlemenize yardımcı olacak bir araçtır.

Ardından kampanya gibi alanları içeren bir form doldurmanız gerekecektir. Formu doldurduktan sonra araç, nihai URL’yi otomatik olarak oluşturacaktır. Son olarak da yeni etiketli bağlantıyı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir ve bunları Google Analytics’i kullanarak bağımsız şekilde takip edebilirsiniz.

8. Yönlendirme Yolu

Yönlendirmeler SEO’nun çok önemli bir parçasıdır. Yönlendirme yolu, girdiğinin URL’den nihai URL’nize yapılan tüm yönlendirmeleri göstermektedir. Uzantı, 301, 302, 404 ve 500 http durum kodlarının yanısıra istemci tarafı Meta ve Javascript yönlendirmeleri gibi yönlendirmeler yapar. Aksi halde görülemeyecek potansiyel sorunlar ortaya çıkabilir. Eklenti, aynı zamanda diğer http başlıklarını ve bir düğmeye tıklayarak sunucu IP adreslerini görüntüler.

Yönlendirme yolu, SEO çalışmalarının en önemli parçalarından birisidir.

Link Grabber, bir web sayfasındaki bağlantıları ayıklayıp başka bir sekmede görüntülemenizi sağlamaktadır. Ayrıca yapılandırılabilir alanlar listesindeki bağlantıları da otomatik olarak engelleyebilirsiniz. Bu bağlantılar tıklanabilir niteliktedir; ayrıca bir e-tabloya kopyalama ve yapıştırma işlemini de yapabilirsiniz.

Link Grabber, web sayfasındaki bağlantıları ayıklayarak farklı bir sayfada görüntülemenizi sağlar.

10. Sayfa Yükleme Süresi

Site hızı, sitenizin sıralamalarını etkileyen önemli bir SEO faktörüdür. Ziyaretçileriniz web sayfanız hızlı bir şekilde yüklenmezse sitenizi ziyaret etmekten vazgeçeceklerdir.

Sayfa yükleme süresi site sahiplerinin kullanıcı trafiğini arttırmak için önem vermesi gereken bir durumdur.

Sayfa yükleme süresi, belirli bir web sayfasının yükleme süresini ölçer ve bunu araç çubuğunda görüntüler. Yüklemek için yönlendirmelerin çok uzun sürdüğünü veya sunucunuzun  yanıt verme süresinin uzunluğunu ölçebilirsiniz. Ardından da sitenizin yükleme süresini hızlandırmak için bu uzantıdan elde edilen verileri kullanabilirsiniz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

0ebfde Captca Değiştir