Bu Tanım Doğru Mu? SEO Hosting

Bu Tanım Doğru Mu? SEO Hosting

Kişisel ya da firmanıza ait olan web siteniz içindeki verileri depolayan ve internet kullanıcılarının bu bilgilere ulaşabilmelerini sağlayan bilgisayarlara web server, depolama işlemine de hosting denilmektedir.

İçindekiler

SEO Hosting Nedir?

İnternet ortamında belirli bir sektörde yer edinebilmek ve sabitlenebilmek için kullanılmakta olan hosting türüdür. SEO Hosting dışında normal bir hosting hizmeti aldığınız zaman internet siteniz diğer hosting kullanan müşterilerle aynı IP üzerinde yayınlanmaktadır. Yani normal hostinglerle 2 farklı web siteniz bulunmakta ise siteleriniz arasında verdiğiniz backlinkler işe yaramayabilir.

SEO Hosting hizmetinde ise sizin internet sitenize özel C Sınıfı IP tanımlaması yapılarak siteniz oluşturulmaktadır. Böylece birden fazla site oluşturduğunuzda siteleriniz arasında backlink verebilir ve bu backlinklerden büyük fayda sağlayabilirsiniz. Backlink verebilmek adına SEO Hosting hizmeti birden fazla sitesi olan firmalara önerilmektedir.

Neden SEO Hosting?

 • İlk etapta adından da anlaşılacağı gibi arama motorlarının SEO açısından önemi çok büyüktür.
 • Bağlantılı olarak SEO Hosting hizmeti arama motorları için de değerli olabilir.
 • Web siteleri arasındaki rekabetin artmasıyla birlikte SEO çalışmaları da her durumda önde olmak adına önemli bir yere sahiptir. O nedenle SEO hosting hizmeti her zaman sizi rakiplerinizden farklı gösterecektir.

İPUCU

A ve B sınıfı SEO hizmetleri de bulunmasına rağmen fiyatının pahalılığı ve gerçekleştirme zorluğu nedeniyle çok fazla tercih edilmemektedir. Bu nedenle en ideal SEO Hosting hizmeti C sınıfı olarak kabul edilmektedir.

SEO Hosting hizmeti alırken sunucunun hızına çok dikkat edilmelidir. Sırf fiyatı uygun diye sunucusu yavaş olan bir SEO Hosting kesinlikle tercih edilmemelidir. Yavaş bir internet sunucusu kesinlikle müşteriler tarafından hoş karşılanmayacak ve tercih edilmeyecektir. Müşterilerin dışında arama motorları da siteler üzerinde indexleme işlemi yaparken ve sıralamaya koyarken sitelerin hızına çok dikkat etmektedirler.

SEO Hosting web sitenize olumlu kullanıcı deneyimi imkanı sunmaktadır.

SEO Hosting Avantajları

 • Paylaşımlı veya VPS hosting paketleri olarak depolandırmalarını sağlayabilmektedirler.
 • Her siteye ait farklı IP sınıflandırmaları olduğundan diğer sitelerden etkilenmezler.
 • Siteler arası backlink verilebilme imkanı sunarlar.
 • A, B ve C sınıfı  değerlerine sahip siteler aynı sunucudayken bile link çıkışında bulunduklarında etkisi tam olarak hissedilebilmektedir.
 • Web siteleri üzerindeki giriş çıkış trafiklerine daha net hakim olabilme imkanları vardır.
 • Arama motorlarının gözünde daha değerli ve üst sıralarda yer alabilirler.
 • Normal hostinglere göre daha değerli bir yatırımdır. Sitenizi satmak istediğinizde yüksek bir fiyattan satabilirsiniz. SEO hosting hizmetiyle hazırlanmış bir site daha çok talep görecektir.
 • Sitenizi daha kaliteli bir konuma getirir ve markanızın farkındalığını arttırır.

[iliskiliyazi id=25]

SEO Hosting Dezavantajları

 • Normal Hosting hizmeti paketlerine göre daha pahalıdır ve yeterli bütçeye ihtiyaç vardır.
 • Her firmada SEO Hosting hizmeti bulunmama ihtimali vardır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

532b18 Captca Değiştir