SEO Hizmeti Altında Saadet Zinciri: Detay Maxinet

SEO Hizmeti Altında Saadet Zinciri: Detay Maxinet

İlk başta Mehmet Aydın yönetiminde Kıbrıs menşeili olarak ortaya çıkan Çiftlik Bank, hemen onun ardından gelen Anadolu Farm ve son olarak yakın zamanda ortaya çıkan Detay Maxinet. Aslında hepsinin temelinde insanları dolandırmak yatmaktadır. Toplamda 35 bin kişilik bir üye grubuna sahip olan Detay Maxinet sisteminin bir saadet zinciri olduğu iddia edilmektedir.

Birçok şirkete SEO hizmeti verdiğini ve üye olan herkese bilgisayar dağıtımında bulunduğu iddia edilen Detay Maxinet sistemi, dağıttıkları bilgisayarın içerisinde yer alan yazılım sayesinde üyelerine para kazandırdığını söylemişlerdir.

Detay Maxinet ücret karşılığında üye olan herkese laptop vermektedir.

Detay Maxinet Nedir?

Detay Maxinet, içerisinde 35 bin kişiyi barındıran bir sanal saadet zinciri olduklarını iddia eden bir kuruluştur. Detay Maxinet, beyanlarına göre şirketlere SEO hizmeti verdiğini ve üye olan kişilere bilgisayar vererek bu bilgisayarlar sayesinde para kazanabileceklerini iddia etmişlerdir. Detay Maxinet tarafından üye olanlara verilen bilgisayarların içerisinde yer alan yazılım sayesinde bir gün içinde en az 14 saat açık kalmak şartıyla para kazanabileceklerini söylemiştir.

İPUCU
Üye olacak kişilere ise satın aldıkları paketlerin türüne göre kazançlarının artış gösterebileceğini bildirmişlerdir. Daha sonrasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan raporun incelenmesinden sonra Detay Maxinet’in oluşturduğu saadet zinciri ile 100 milyon liranın üzerinde bir paraya ulaştığı tespit edilmiştır.

 

Ortaya çıkan bir bilgiye göre ise Detay Telekom San. ve Tic. Limited Şti ve Detay Maxinet Teknolojileri San. ve Dış Tic. AŞ isimli şirketlerin hesaplarına 26 Mart 2018 tarihinde bloke konulmuştur.

Gerçek SEO Hizmeti Nedir?

 Detay Maxinet’in Seo Hizmeti adı altındaki yaptığı dolandırıcılıktan sonra SEO kavramınada belirli açıklamalar getirmek mecburi olmuştur. Detay Maxinet’in yapmış olduğu şey aslında SEO hizmetinin çok küçük bir bölümüdür.Bu firmanın yapmaya çalıştığı şey organik trafikler aracılığıyla sitelerin etkileşim ve erişimleri üzerinde sahte bir ağ işletmekti. Kullanıcılarına bilgisayarlar dağıtıp onlardan 10-12 saat açık kalmalarını istiyordu. Bunun üzerinden kullanıcıları ve etkileşime geçtiği sitelerden yaklaşık 100 milyon Türk lirasına yakın vurgun yapmıştır. Gerçek anlamda SEO, organik trafiğin yanında site hızıyla, meta etiketlerinin eklenmesiyle, ölçümlemeleriyle büyük bir alan kaplamaktadır ve Detay Maxinet’in ele aldığı kısım çok sınırlıdır.

Arama motoru optimizasyonu (SEO)  web sitesi olan herkesi daha görünür hale getirmekte ve trafiğini arttırmaktadır. Google, sitelerin sıralamalarını belirli algoritmaya göre yapmakta ve web sayfalarını en yüksek kaliteye getiren siteleri zamanla üst sıralarda göstermektedir. Örümcekler adı verilen siteleri tarayan botlar, siteleri sürekli olarak taramaktadır. Bu sitelerin sıralamasını da bu örümceklerin sitelerden aldıkları bilgiler ile yapmaktadır. Kendi alanlarında katma değer sunan, kaliteli içerik üretebilen otoriter siteler iyi konumlar elde edebilmektedir.

Detay Maxinet’de Son Durum

 08 Mayıs’ta yapılan operasyonla birlikte şirketin çaycısının da arasında bulunduğu 20’yi aşkın kişi gözaltına alınmıştır. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yürütülen soruşturmada verdiği gözaltı kararıyla birlikte soruşturma için gizlilik kararı verilmiştir ve ifade işlemlerine bugün veya yarın başlanılması kararı alınmıştır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

bc095d Captca Değiştir