SEO Hizmeti Altında Saadet Zinciri: Detay Maxinet

SEO Hizmeti Altında Saadet Zinciri: Detay Maxinet

İlk başta Mehmet Aydın yönetiminde Kıbrıs menşeili olarak ortaya çıkan Çiftlik Bank, hemen onun ardından gelen Anadolu Farm ve son olarak yakın zamanda ortaya çıkan Detay Maxinet. Aslında hepsinin temelinde insanları dolandırmak yatmaktadır. Toplamda 35 bin kişilik bir üye grubuna sahip olan Detay Maxinet sisteminin bir saadet zinciri olduğu iddia edilmektedir.

Birçok şirkete SEO hizmeti verdiğini ve üye olan herkese bilgisayar dağıtımında bulunduğu iddia edilen Detay Maxinet sistemi, dağıttıkları bilgisayarın içerisinde yer alan yazılım sayesinde üyelerine para kazandırdığını söylemişlerdir.

Detay Maxinet ücret karşılığında üye olan herkese laptop vermektedir.

Detay Maxinet ücret karşılığında üye olan herkese laptop vermektedir.

Detay Maxinet Nedir?

Detay Maxinet, içerisinde 35 bin kişiyi barındıran bir sanal saadet zinciri olduklarını iddia eden bir kuruluştur. Detay Maxinet, beyanlarına göre şirketlere SEO hizmeti verdiğini ve üye olan kişilere bilgisayar vererek bu bilgisayarlar sayesinde para kazanabileceklerini iddia etmişlerdir. Detay Maxinet tarafından üye olanlara verilen bilgisayarların içerisinde yer alan yazılım sayesinde bir gün içinde en az 14 saat açık kalmak şartıyla para kazanabileceklerini söylemiştir.

Üye olacak kişilere ise satın aldıkları paketlerin türüne göre kazançlarının artış gösterebileceğini bildirmişlerdir. Daha sonrasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan raporun incelenmesinden sonra Detay Maxinet’in oluşturduğu saadet zinciri ile 100 milyon liranın üzerinde bir paraya ulaştığı tespit edilmiştır.

Ortaya çıkan bir bilgiye göre ise Detay Telekom San. ve Tic. Limited Şti ve Detay Maxinet Teknolojileri San. ve Dış Tic. AŞ isimli şirketlerin hesaplarına 26 Mart 2018 tarihinde bloke konulmuştur.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(2 Oy . Ortalama Puan : 5)

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

4 + 1  Captca Değiştir