Sanal Tur Çekimi Neden Yapılmalı?

Sanal Tur Çekimi Neden Yapılmalı?

Sanal tur çekimlerinin yapılmasının en önemli sebebi bir mekânı gerçekçi ve etkili bir şekilde tanıtmaktır. Bu uygulama sayesinde kişiler gitmeyi düşündükleri yeri önceden izleyebilir ve tüm ayrıntılarıyla inceleyebilir. 

İçindekiler

Sanal tur Nedir?

Sanal tur, üç boyutlu izlenimi veren fotoğraflar sayesinde insanların internet üzerinden bir mekânı dolaşmasını sağlayan bir uygulamadır.

Bu uygulama sayesinde kişiler, kendilerini o mekândaymış gibi hissederek gezme şansını yakalarlar. Sanal tur, bazı uygulamaların fotoğraflar üzerine aktarılmasıyla ortaya çıkmaktadır. Özel ekipmanların kullanılmasıyla meydana gelen sanal tur, farklı uygulamaların ve tekniklerin kullanılmasıyla elde edilir. Yapılan işlemler sonucunda küresel bir görüntü elde edilir.

Örneğin daha önce hiç gitmediğiniz bir yere gidecekseniz; bu tur sayesinde oraya sanal olarak gidebilir ve nerede ne olduğunu öğrenebilirsiniz. İnsanların mekânlar ile ilgili fikir sahibi olması açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Böylelikle gerçekte o mekâna gittiklerinde neyin nerede olduğunu bilerek, hiçbir zorluk çekmeden dolaşabilirler.

Sanal tur ile etkili mekanları seçebilirsiniz.

Uygulama sayesinde gezinti yapılacak yer 3 boyut seçeneği ile rahat bir şekilde gezilebilir, ayrıca çevresinde yer alan binalara, iş yerlerine, okullara ve diğer seçeneklere ulaşılabilir. Gezilen mekânın nasıl bir manzaraya sahip olduğu da sanal tur sayesinde rahatlıkla görülebilir. Eğer izlenecek yer bir bina ise odadan odaya geçiş yapılarak, bütün odalar izlenebilir. Bu seçeneği sunarken eşyalara, logolara, firmalara da yer verilebilir.

Yani bir yandan mekân gezme şansı tanınırken bir yandan da firmaların ve markaların ismi verilerek reklam yapılabilir. Küçük bir binayı, konağı ya da camiyi sanal seçeneği ile gezebileceğiniz gibi büyük bir şehri de gezebilirsiniz. Bu uygulamayı ufak çaplı düşünmemeniz gerekmektedir. Gitme hayali kurduğunuz bir ülkeyi ya da tarihi yerleri de bu seçenekle gezerek gerçekten gitmiş gibi bir his yakalayarak bir nebze de olsa hayallerinizi gerçekleştirme şansını elde edebilirsiniz.

Sanal Turun Avantajları Nelerdir?

Günümüzde tanıtım yapmak için birçok kurum ve kuruluşun tercih ettiği sanal tur, hem gezecek kişilere hem de mekân sahiplerine çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu uygulama sayesinde markalara çok daha etkin bir konuma gelmektedir. Peki, sanal tur uygulamasının sağlamış olduğu avantajlar nelerdir?

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için hemen buraya tıklayarak bize ulaşın

  1. Gidilecek olan mekân önceden izlenilerek detaylı bir şekilde incelenmekte ve karar sürecini etkilemektedir. Örneğin bireyler bir otele gitmek istiyorsa fakat otelin anlatıldığı gibi olmadığı düşüncesindeyse sanal tur yaparak neyin olup olmadığı anlayabilirler ve buna göre karar verebilirler.

  2. Hayalini kurduğunuz ve bir türlü imkân bulamadığınız mekânı sanal tur sayesinde rahatlıkla gezebilirsiniz.

  3. Marka sahipleri satmak istedikleri yerleri alıcılara kolay bir şekilde gösterebilmekte ve satış sürecini hızlandırmaktadır.

  4. Firma sahiplerinin isimlerini duyurmak için tercih ettikleri en etkili seçeneklerden biri sanal turdur. Bu tur sayesinde markaların isimleri dünya üzerindeki birçok kişiye duyurulmaktadır.

İPUCU

Marka tanıtımı yapmak isteyen kişilerin kesinlikle tercih etmesi gereken yollardan biridir. Bu görsel uygulama ile kendinize birçok fayda sağlayabilir ve farkındalık yaratabilirsiniz.

Sanal tur hizmeti sunmak için özel ekipmanların kullanılması gerekmektedir. Bunun için Samsun Prodüksyion ve Sanal Tur hizmeti veren Adtorium'dan hizmet alabilir ve daha etkili bir proje ortaya koyabilirsiniz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

c1816f Captca Değiştir