Reklam Uzantılarının Temellerine Göz Attınız mı?

Reklam Uzantılarının Temellerine Göz Attınız mı?

Arama motoru sonuçları sayfasında olabildiğince fazla yeri doldurduğunuzdan emin olmak için, reklam uzantılarınızın kapsamını tam olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.

İçindekiler

Reklam Uzantıları ve En iyi Uygulamalara Giriş

Reklam uzantıları, normal reklamlarınızın altında hiçbir ek ücret ödemeden gösterilebilecek ek metin parçalarıdır. Bunlar, potansiyel müşterilerinizin işletmenizle ilgili değerli bilgileri sağlayarak tıklamalarını zorlaştıran Tıklama Oranını geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

Manuel ve otomatik olmak üzere iki tür reklam uzantısı vardır. Manuel uzantıların tek tek ayarlanması ve size gösterilen mesaj üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanız gerekmektedir. Otomatik reklam uzantıları Google tarafından otomatik olarak oluşturulur ve mesajlaşma konusunda size fazla bir kontrol sağlamaz.

Her bir reklam uzantısının ayrıntılarına girmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı genel uygulamalar vardır;

  1. İlgili tüm reklam uzantılarını kullanın. Tüm reklam uzantılarının aynı anda gösterilmemesine rağmen, en az bir reklam uzantısı gösterme olasılığını artırmak için yayınlamakta olduğunuz uzantıların kapsamını en üst düzeye çıkarmak en iyisidir. Google, kampanya başına en az 3 reklam uzantısı türüne sahip olunmasını önermektedir.
  2. Manuel uzantılar, müşterilerinizin gördüklerini kontrol etmenize izin verdiğinden, otomatik uzantılarına güvenmeden önce bunları maksimuma çıkarın.
  3. Tüm reklamlarınızın reklam uzantısına sahip olduğundan emin olmak için uzantıları hesap düzeyinde ayarlayın. Gerekirse, kampanya düzeyinde daha spesifik reklam uzantıları ekleyebilirsiniz.
  4. Araştırmacının amacını anlayın ve görüntülenecek en uygun reklam uzantısı türlerini ve bilgilerini seçin.

Yaygın Olarak Kullanılan Manuel Uzantılar

Site Bağlantıları: Sitenizde ana reklam açılış sayfanızın ötesinde daha fazla sayfa tanıtın. İnsanları yüksek hacimli ve geçmişe yönelik performans gösteren sayfalara yönlendirmek.

Geliştirilmiş site bağlantıları alt kısımda her şeyi göstermektedir.

Ek açıklamalı snippet uzantıları: İnsanlara sunduğunuz ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmak için reklamınıza açıklayıcı metin ekleyin.

Açıklama Metni: Ürünlerinizin ve marka, tür gibi hizmetlerin belirli yönlerini vurgulayın. Yine bu metin tıklanabilir değildir ve Google’ın önceden belirlenmiş kategorilerine uygun olmalıdır.

Telefon Uzantıları: Tüketicileri doğrudan işletmenizin telefonuna bağlamalısınız.

Uygulama Uzantıları: Mobil veya tablet uygulamanıza, reklamınızın hemen altında bir bağlantı görüntüler.

Yer Uzantıları: Tüketicilerin en yakın mağazayı bulmasına veya aramasına yardımcı olun.

Fiyat Uzantıları: İşletmenizin fiyat tekliflerini ayrıntılı olarak sergileyin.

Yaygın Olarak Kullanılan Otomatik Uzantılar

Önceki Ziyaretler: Kullanıcılara daha önce Google arama sonuçlarından web sitenize tıklandığını gösterin.

Dinamik Yapılandırılmış Snippetler: Google aramada reklamınızla birlikte otomatik olarak ek açılış sayfası ayrıntılarını gösterin.

Satıcı Puanları: Çevrimiçi işletme puanlarınızı reklamlarınızla birlikte gösterin.

Her reklam uzantısı hesabınız için uygun olmayabilir; ancak görüntüleyeceğiniz reklamlar mümkün olduğunca birden fazla olmalıdır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

ea277c Captca Değiştir