Samsun Reklam Ajansı = Adtorium

Samsun Reklam Ajansı = Adtorium

Bir reklam ajansı, kullanıcıları için tanıtım, pazarlama gibi hizmetler vermektedir. Günümüzde ki ajansların çoğu yeniden yapılanmaktadır. Bu ajansların amacı müşterilerine daha hızlı, iyi, kaliteli ve ucuz bir hizmet vermektir.

İçindekiler

Bu yeniden yapılanma ile üst yöneticiler bile müşterileri ile doğrudan ilişki kurması sağlanır. Reklam ajansları ve firma arasındaki ilişkinin olumlu olması her iki tarafın da başarıya ulaşmasında çok önemli bir etkendir. Bu nedenle ajans ile firmanın arasında olan iş ilişkisinin her zaman uzun bir süre sürmesi istenir. Adtorium kreatif ajans ise Samsun reklam ajansı olarak hizmetini sürdürmektedir.

Ajanslar bir kere anlaştıkları firmaları ellerinden kaçırmamak için sürekli bir yenilenmeye açık haldelerdir bu yenilenme de artık birçok ajans için zorunlu hale gelmiş bir durumdur. Bu yeniliklerden birisi de teknolojinin gelişmesi ile yapılan web tasarım hizmetleridir.

Medya planlamaları da reklam ajanslarının hizmetleri arasıdna yer alabilir.

Günümüzde de müşteri memnuniyetini sağlamak oldukça zorlaşmıştır ve reklam ajansları da bu müşteri memnuniyetini sağlamak adına her zaman yeni hizmetler vermektedir. Bu yeni hizmetleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için hemen buraya tıklayarak bize ulaşın

Uzmanlaşmış Ajanslar

Bu ajanslar belirli bir hizmet konusunda uzmanlaşmış ve çalışmalarını ona göre şekillendiren ajanslardır. Bu ajanslar örnek olarak teknolojinin ilerlemesi ile birlikte gelişen internet sektöründe seo danışmanlığı alanında uzman olmuş ve çalışanlarını bu yönde seçmiştir.  

Sektör Hedefli Ajanslar Bu ajanslar ise belirli bir sektörü ve o sektörün faaliyetlerini iyi tanıyan ve sadece bu sektörün hizmetlerine yönelik olarak tanıtım ve iletişim hizmetleri sunan ajanslardır.

Reklam ajansları farklı konularda hizmetler verebilmektedir.

Sanal Ajanslar Teknolojinin gelişmesi ile son yıllarda ortaya çıkan bu ajans türünde ise çalışanlar bağımsız çalışmaktadır. Ayrıca sanal bir ajans ofisine sahiptirler yani belirli bir ofisleri yoktur. Bu ajanslarda çalışanlar işlerini müşterilerinin ofislerinden, evlerinden veya daha değişik ortamlardan yürütebilmektedir. Bu ajans türlerinin yanında Tam hizmet ajansları, azınlık ajansları, yaratıcı butik ajanslar, medya satın alma hizmetleri gibi pek çok farklı alana hizmet veren ajans türü vardır.  

Reklam Ajansı Neler Yapar?

Reklamcılık sektörü dünya üzerinde neredeyse 200 yıldır varlığını sürdürmekte olan bir sektör. Bunca yıldır var olmasına karşın bu reklam ajansları hakkında maalesef ki oldukça fazla bilgi kirliliği mevcut durumda. Reklamcılık alanı oldukça geniş ve kapsamlı bir alandır. Günümüzde bir reklam ajansı müşterisinin isteği doğrultusunda müşterisine oldukça fazla hizmet sunabilmektedir.   Reklam ajansları ise bir markanın veya firmanın gelişmesin de belki de en büyük rolü oynarlar.

Reklam ajansları gerektiğinde sonuç raporlamadan, ön Pazar araştırmasına kadar bütün süreci kontrol eder ve müşterisi olan markanın piyasada büyümesine ve yayılmasına katkıda bulunur. Çoğu reklam ajansında temel olarak müşterilere dört tip hizmet sunulmaktadır.

Bu hizmetleri; iletişim konusunda müşterilere tavsiye vermek ve onları bilgilendirmek, pazarlama konusunda müşterilere tavsiye vermek, müşterileri için reklam çalışmalarını yayınlayacak olan medya kuruluşları ile anlaşma sağlamak ve reklamların televizyon, sinema, afiş, radyo gibi kanallar aracılığı ile medya yoluyla yayılmasını sağlamak olarak tanımlayabiliriz. Ayrıca son zamanlarda reklam ajansları müşterileri için web site tasarımı gibi dijital hizmetler vermeye de başlamıştır.

İPUCU

Reklam ajansları müşterileri ve o müşterilerin ulaşmak istediği hedef kitle arasında aracı bir görev üstlenir. Ajanslar bu aracı görevini yerine getirirken daha sağlıklı bir hizmet sunabilmek için hem kullandıkları medya kanallarından hem de hem de müşterilerinden bağımsız olarak hareket ederler. Reklam ajansları ayrıca kadrolarını oluştururken çok dikkatli ve titiz davranmalıdır.

Reklam ajanslarından çıkacak olan ürünler firmaları sektörde etkileyeceği için herhangi bir risk almamak adına çalışan kadrolarını iyi seçmelidirler. Özellikle iletişimin en önemli unsurlarından biri olan görsellik adına hizmet veren grafik tasarım alanında alanın da uzman ve bilgili kişiler çalıştırmasında oldukça fayda vardır.  

Reklam Ajansında Kimler Çalışır?

Firma ile o firmanın hedef kitlesinde olan müşterilerin bağını reklam ajansı sağlamaktadır. Reklam ajansları müşterisinin tüm işlerinin takibinden ve bu işlerin müşteriye sunumundan sorumludur. Ayrıca işin arşiv ve mali kısmında da ajans sorumlu olduğu için finansman ve muhasebe ile arşiv bölümleri ile ajanslar her zaman işbirliği içinde olurlar. Ajanslarda bulunan müşteri ilişkileri elemanları ajansların müşterilerini arttırması, imajını güçlendirmesi ve koruması için çalışmaktadır. Bu yüzden ajanslarda çalışan müşteri temsilcileri davranışları ve dış görünümleri ile ajansı temsil eder bir içinde olmalıdır.

Stratejik planlamalar gelecek planlamalar açısından faydalıdır.

Müşteri ilişkileri bölümünde ise; Müşteri birimi denetçisi, yönetim denetçisi, müşteri birimi yöneticisi, müşteri birimi yönetici asistanı gibi kadrolar bulunmaktadır.Ayrıca reklam ajanslarında kreatif birim olarak bilinen ve müşterilerinin arzuladığı tanıtım için ortaya atılan fikirlerin uygulanmasını sağlayan ve bu fikirleri çarpıcı bir fikre dönüştüren bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümün için de ise metin yazarı, sanat yönetmeni ve grafik tasarım uzmanları olan grafikerler çalışmaktadır.

Stratejik Planlama

Kampanyaların hedef kitlesinin belirlenmesi bu hedef kitlenin istek, beklenti ve ihtiyaçlarının tanımlanması bu tanımlamaya uygun kreatif briefing yazılıp müşteri için uygun olan son şeklini almasından sorumlu olan gruptur. Ayrıca tanıtım yayınından önce ve sonra tüketici araştırmaları yaparak öneriler geliştirir.

Samsun Prodüksiyon Birimimiz Hazırlanan tasarımlarda kullanılacak olan filmlerin kalite, yaratıcılık ve maliyet açısından mükemmel duruma gelmesini sağlamaktadır. Filmin ve maliyetinin ya da fotoğraf çekimlerinin en iyi şekilde sonuçlanmasından sorumlu gruptur. Bu grup ayrıca tüm bunlar ile ilgili toplanılan yazılı veya dijital belgeleri de arşivler.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

f8d570 Captca Değiştir