Prodüksiyon Çalışmaları

(1 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5)
Bu Sayfa 20235 Kez Görüntülenmiştir.

Prodüksiyon Nedir?

Her gün televizyonda onlarca reklam ve tanıtım filmi izliyoruz bu filmler göze hitap ettiği gibi kulağa da hitap ediyor. İste bu ve bunun gibi tanım filmlerini reklam ajansı veya prodüksiyon şirketleri tarafından izliyoruz. Bu reklamlar markaların veya ürünlerin bilinirliğini arttırmak açısından oldukça önemli bir rol üstleniyor. Bu reklam çekimlerinde prodüksiyon şirketleri müşterilerine animasyon, seslendirme, müzik, görsel efekt gibi pek çok farklı hizmette sunmaktadır. Tabi ki de prodüksiyon şirketleri sadece reklam veya tanıtım filmi yapmıyor sinemada izlediğimiz filmlerde bu prodüksiyon ekiplerinden çıkıyor.prodüksiyon nedir Şirketlere yaptırdığınız tanıtım filmlerini sosyal medya platformları, televizyon kanalları, web siteleri gibi pek çok alanda kullanabilirsiniz. Bu gibi alanlarda markanızın veya ürününüzün reklamını yayınlayarak marka bilinirliğinizi arttırabilir ve yüksek karlar yapabilirsiniz.,

Prodüksiyon şirketleri sizlere senaryo yazımı, çekim hizmetleri, teknik ekipman kiralama, dijital kurgu, cast yani oyuncu bulma, grafik ve animasyon gibi çok fazla hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler ile işi profesyonellerine bırakabilir ve markanızın yükselmesini izleyebilirsiniz. Prodüksiyon şirketleri sizden fazla bir şey istemeden neredeyse her şeyi kendileri yaparak size mükemmele yakın bir reklam filmi sunmayı amaçlamaktadırlar.    

Prodüksiyon Şirketlerinde Kimler Çalışır?

prodüksiyon şirketi çalışanları Prodüksiyon şirketleri sizin için en iyi ürünü ortaya çıkarabilmek için bünyesinde pek çok kişi çalışmaktadır. Bu kişiler ise farklı farklı kadrolarda ve pozisyonlarda size yardımcı olmaya çalışmaktadır. Prodüksiyon şirketlerinde yönetmen, kurgucu, kameraman, sesçi, ışıkçı, grafiker, post prodüksiyon süpervizörü gibi pek çok kişi çalışmaktadır. Bunlardan tabi ki de en önemlisi yönetmendir. Yönetmen sizin için çekilen reklam filmlerinin beynidir denebilir. Yönetmen film esnasında diğer çalışanların ne yapacağından kimin nerede duracağına kadar pek çok konuda söz sahibidir.  

Prodüksiyon Ne İş Yapar?

prodüksiyon çalışmaları Prodüksiyon çalışmaları Şirketimiz tarafından yapılabilmektedir.[/caption] Prodüksiyon şirketleri televizyonda ve sinemada izlediğiniz tanıtım filmleri, reklamlar, filmler gibi görüntülü video içeriklerinin oluşmasında rol üstlenir. Samsun ilinde ise Adtorium prodüksiyon müşterilerinin doğrultusunda istedikleri en güzel filmleri çekmek için devamlı çalışan bir ekiptir. Prodüksiyon az öncede söylediğimiz gibi tek bir bölüm değil bir ekiptir. Bu ekipte ise prodüksiyon müdürü, muhasebe ekibi, prodüksiyon koordinatörü ve asistanları gibi pek çok kişi çalışmaktadır. Yazımızın devamında ise prodüksiyon ekibinde kimlerin çalıştığını ve ne iş yaptıklarını okuyabilirsiniz.  

Yapımcı Film yapımcısı aslında işi başlatan kişidir filmin çekilmesini koordine eder ve denetimleri yapar. Filmin finansmanı ile ilgili olan bütçeyi de yapımcı sağlar. Yapımcı filmin en başından sonuna kadar film çekiminin her aşamasında bulunur. Ayrıca yönetmenler sadece filmlerde değil reklam ajansı gibi yerlerde de görev alabilir.

Yönetmen Yönetmen senaryosu yazılan filmin çekime dönüştürülmesinde rol oynar. Ayrıca yönetmen Filmin akışı, içeriğin kontrolü, filmin çekileceği mekanların seçilmesi, oyuncuların yönetimi, teknik detaylar gibi konulardan sorumludur. Yönetmenlerin film setinde oldukça fazla sözü geçse de onlar bile yapımcıya bağlı olarak çalışır.

Yapım Amiri Yapım amirleri yapımın fiziksel durumunu denetlemekle görevlidirler. Teknoloji, personel, planlama ve bütçe gibi filmin önceden belirlenen zaman çizelgesine ve bütçesine bağlı olarak çekilmesinden sorumludur.

Birim Müdürü Setler de ise birim müdürünün görevi çekimlerde yapım müdürü ile aynı görevleri yerine getirmektir. Bazı yapımlarda Birim müdürleri Ulaşım Koordinatörü görevini de üstlenir.

Uygulayıcı Yapımcı Bir film çekilirken ana elemanlardan birisi de uygulayıcı yapımcıdır. Bu kişinin görevi genellikle filmin bütçesini kontrol etmektir. Buna ek olarak bu kişiler yapım müdürünün görevine yakın görevler de alabilmektedirler. Yaratıcı ekibin bir parçası değildir.  

Prodüksiyon ekibinde bu ve bunlar gibi pek çok kişi çalışmaktadır. Bu insanların amacı müşterileri için en iyi hizmeti vermektedir.

Yorumlar
    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..
Yorum Formu
5 + 4  Captca Değiştir