Pinterest Alışveriş Reklamlarını Arttıracak

Pinterest Alışveriş Reklamlarını Arttıracak

Pinterest, alışveriş reklamlarını yüzlerce işletme için genişletmektedir. Bu geliştirme de pazarlamacılar için son derece önemli bir fırsat haline dönüşecektir. Pazarlamacıların, Pinterest alışveriş reklamlarını dikkate almaları son derece önemlidir. Araştırmacılara göre Pinterest kullanıcılarının %90’ı  bu gibi platformlarda alışveriş yapmaktadır.

[iliskiliyazi id=107]

Kullanıcıların %70’i yeni ürünleri keşfetmek için Pinterest’i kullandıklarını söyleyen bir arama platformu olarak hizmet vermektedir.

Alışveriş reklamları, işletmelerin çevrimiçi ürün kataloğunu alışveriş yapabilen pinlere dönüştürmelerine olanak tanır. Reklamlar otomatik  olarak oluşturulduğu için reklam verenlerin ürün çekebilmesi adına bir ürün feed’ine sahip olması gerekmektedir.

Pinterest alışveriş reklamlarını arttırmak için geliştirmeler yapmaktadır.

Pinterest, şu anda test aşamasında olan yeni reklam tasarımları üzerinde çalışmaktadır. Değişikliklerin, kullanıcıları bir satın alma işlemi için yönlendirmede daha etkili olduğu söylenmektedir.

Yukarıdaki örnekte test edilen yeni reklam birimlerinden iki tanesini görebilirsiniz. Birisi aynı ürünün birden fazla açısını gösterirken, diğeri ise fotoğrafların farklı görüntülerinin yan yana durmasını sağlamaktadır. Pinterest’te alışveriş reklamlarını kullanmaya başlamak için form doldurmalısınız. Ardından sonraki adımlar hakkında Pinterest, sizinle iletişime geçecektir. Alternatif olarak da alışveriş reklamları, Pinterest’in pazarlama ortakları 4C ve Kenshoo aracılığıyla kurulabilmektedir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

aeda30 Captca Değiştir