Patronların SEO Hakkında Bilmesi Gereken 5 Şey

Patronların SEO Hakkında Bilmesi Gereken 5 Şey

Herhangi kapasitedeki bir kurum için pazarlama yapıyorsanız, SEO da dahil olmak üzere pazarlama çabalarınızın birçok yönünü araştırmış olmanız gerekmektedir.

İçindekiler

Bir pazarlama müdürü ya da CEO’nuz da olsa patronların SEO hakkında ve pazarlama işlerinizin nasıl yürütüldüğü hakkında nasıl davranması gerektiği hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bunun için de patronların bilmesi gereken 5 sebebi sizler için düzenledik;

1. SEO Pazarlamadır

Pazarlama hedefleri ve SEO hedefleri genellikle birlikte giderler. Bu felsefeyi benimsediğinizde markanızı daha fazla satış yapmak için geliştirmek istediğiniz anlamına gelmektedir. İyi bir pazarlama stratejisi her zaman, web sitenizi güvenilir bir kaynak olarak konumlandıran bir arama motoru optimizasyonu stratejisini içerecektir. En değerli arama sorgularınız için en iyi sıralamaya sahip olacaksınızdır.

SEO pazarlama stratejilerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

2. SEO Anlık Bir Çalışma Değildir

Bir SEO perspektifinden web sitenizin başlangıç kurulumu için çok fazla fırsat olmasına rağmen, uygun bir arama motoru optimizasyonu kampanyası biraz zaman alacaktır. Bunun dışında da sürekli olarak takip edilmesi gereken bir işlemdir. Sonuçların anlık olmayabileceğini unutmamak son derece önemlidir.

Bu hedef anahtar kelimeler de dahil olmak üzere son derce önemli bir faktördür. Son derece popüler bir anahtar kelimeyle bile uzun zaman boyunca çaba sarf etmeniz gerekebilmektedir. Bu nedenle kampanyanız için makul çizelgeleri ve zaman ayarlamasını yapmanız gerekmektedir.

3. SEO Son 10 Yılda Çok Değişti

Patronunuzun SEO  deneyimi eğer sınırlı ise, eski SEO stratejileri ve taktiklerinin tuzağına düşmekten kaçınmak son derece önemlidir. Her algoritma değişikliği ile günümüzün SEO resmi, geçen yılın spam taktiklerinden uzaklaşmaktadır.

Artık kimin daha çok anahtar kelimesi kopya ise ve  daha uzun bir meta anahtar kelime listesine sahip bir kullanımı varsa arama motorlarında ilk sıralarda yer alamıyor. Bundan sonra toplumsal sinyaller, web sitesi performansı ve arama amacı, bir kullanıcının markanıza ulaşıp ulaşmadığı konusunda daha büyük etkiye sahip olacaktır.

İçeriğinize işaret eden bağlantılar SEO’da önemli bir faktör olmaya devam ederken, backlink’lerin de mümkün olduğunca satın alınmaması gerekir. İçeriklerinizin daha değerli olabilmesi için sayfanıza yapılan bağlantılar özgün ve alakalı olmalıdır.

Yalnızca backlink satmak için var olan web sitelerindeki bağlantılar, web sitenize hiçbir şekilde değer vermez ve aslında genel olarak cezalandırılırlar. Özgün içerikler oluşturarak ve sosyal medya desteğiyle kampanyalarınızı güçlendirirseniz backlinkleriniz de kalıcı bir değer oluşturacaktır.

SEO kampanyalarınızda doğal backlink kullanımı çok önemlidir.

5. İçerikler Hala Çok Değerli

Yıllar içerisinde görülen tüm değişikliklerle içerikler sabit kalmaktadır. Web sitenizin değeri, üretmekte olduğunuz içeriklerle özetlenebilmektedir. Günün sonunda web siteniz, içerisinde bulunan içerikler sayesinde değerlenmektedir.

Harika bir kullanıcı deneyimi, teknik SEO, sosyal medya desteği ile birlikte en iyi içeriği oluşturun ve web sitesi üzerinde baskın bir otorite olma yolunda en iyisi olacaksınızdır. Kullanıcılarınız için mükemmel bir kaynak ve daha iyi bir deneyim oluşturmak için SEO çalışmalarına değer vermelisiniz. En doğru şekilde planlı ve sabırlı şekilde ilerlerseniz arama motorlarında sıralama elde edebilirsiniz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

f9e91f Captca Değiştir