Mobil Pazarlamacılar 2018’de Video Harcamalarını Arttıracak

Mobil Pazarlamacılar 2018’de Video Harcamalarını Arttıracak

YouAppi tarafından yayınlanan raporlara göre mobil pazarlamacılar bu sene videoya yatırım yapmayı planlamaktadırlar.

CMO mobil pazarlama rehberi, dijital pazarlamacılardan %85’inin 2018 yılında mobil pazarlama çalışmaları için video yatırımlarını artırmayı planladığını ve bu oran geçen yıla göre %10 arttığını göstermektedir.

Ankete katılanların dörtte üçünden fazlası, videonun müşteri yolculuğu için çok önemli olduğunu, %71’i edinim için, %65’i farkındalık için kullanmayı planladığını söyledi. 425 global dijital pazarlamacıyla tamamlanan anket, Şubat ayında Dimensional Research tarafından gerçekleştirildi.

Pazarlamacılar, videonun neredeyse tamamını kullanmayı planlamaktadırlar. Pazarlamacıların %61’i, geçen yıl %48’lik bir oranla, bu yıl sosyal olarak videolu içerik kullanmayı planladıklarını söyleyerek sosyal medya paketini açmıştır. Uygulama öncesi videoyu tanıtmayı planlayanların yarısından fazlası, bir yıl öncesinden %45’i marka video reklamcılığı planlamakta ve %42’si mobil web’de video yayınlamayı planlamaktadır. Bununla birlikte, ödüllü videolara planlanan katılım, bir yıl öncesine göre %31’den %29’a düştü.

2018 yılında mobil pazarlamacıların video harcamalarının arttırılacağı düşünülmektedir.

2018 yılında mobil pazarlamacıların video harcamalarının arttırılacağı düşünülmektedir.

YouAppi CMO Jeniffer Shambroom, bulguları Mobile World Congress 2018’de paylaştı. Shambroom, “Video markaları kişiselleştirmek ve doğrudan tüketici ile bağlantı kurmak için altın bir fırsat sunuyor” dedi.  Ankete katılanların %85’i bu yıl video reklamlara olan yatırımcıların artacağı yönünde oy kullandı. 2018 video içeriğinin popülaritesini arttırdığı ve medyanın kral olacağı yıl olacaktır dedi.

Çok sayıdaki kişinin videoya yatırım yapmayı planlamasına rağmen, raporda pazarlama uzmanlarının reklam dolandırıcılığı konusundaki endişeleri bir önceki yıla nazaran %33’ten %48’e yükseldi. Pazarlamacılar ayrıca ölçüm hakkında endişe, hedefleme ve görünürlük eksiği durumlarını belirtmişlerdir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0)

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

9 + 8  Captca Değiştir