LinkedIN'ı Kullanmak İçin 5 Sebep

(1 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5)
Bu Sayfa 444 Kez Görüntülenmiştir.

Sosyal ağlar, günümüzün vazgeçilmez bir unsuru olarak karşımıza çıkmaktadır. Başta Facebook gibi milyonları barındıran ağlardan biri de iş hayatında etkili bir yere sahip olan LinkedIn’dir. Genelde iş arayanların ve işverenlerin kullandığı bu platformdaki kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu sitenin diğer sitelerden farkı eğlence amaçlı olmamasıdır. Yani amacı işverenlerin uygun adayları ve iş arayanlarında kendilerine uygun işi bulmasıdır. Bu uygulama sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun, okul arkadaşlarınıza, çocukluk arkadaşlarınıza ve iş arkadaşlarınıza kolay bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Arkadaşlarınıza ulaşabilir ve onlarla iletişim halinde olabilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolay olan bu uygulama ile iş ilanlarını takip ederek kendinize uygun firmalara başvuru yapabilirsiniz. Peki, neden bu uygulamayı kullanmanız gerekmektedir? İşte LinkedIn kullanmanız için gerekli 5 sebep:

1. Yeni İş İmkânları

Bu uygulama sayesinde kendi ilgi alanlarınıza göre bir iş bulma şansını elde edebilirsiniz. Ayrıca geniş bir sosyal çevreye sahip olmak isteyen kişiler için de son derece etkili bir uygulamadır. Yeteneklerinize ve becerilerinize göre yapabileceğiniz iş ilanlarına bakabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. İşverenler tarafından size geri dönüş sağlandığı takdirde yeni bir hayata adım atabilirsiniz.

2. Sosyal Çevre

Sosyal ağlar, yeni bir sosyal çevre kazanmanız açısından çok önemli bir yere sahiptir. Bu ağlar sayesinde yeni çevrelere girebilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Çevre kazanmak açısından etkili olan platformlardan biri de herkesin bildiği üzere LinkedIn olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulama sayesinde çeşitli gruplara girebilir ve tartışmalara dahil olabilirsiniz. Böylelikle bakış açısınız ve görüşleriniz değişebilir. Ayrıca bir konu hakkında görüşlerinizi bildirebilir ve bu konu hakkında farklı düşüncelere sahip olan kişilerle sohbet etme olanağı bulabilirsiniz.

linkedin

3. Kendinizi Gösterebilirsiniz

Hiç kimsenin fark etmediği ancak size ayrıcalık yarattığını düşündüğünüz özelliklerinizi ve yeteneklerinizi belirterek kişiler ve firmalar tarafından fark edilmeyi beklemeye başlayabilirsiniz. İnsanları tanımak için diğer ağlara göre daha kaliteli ve farklı olan bu uygulama ile kişiler sizi araştırdıklarında daha geniş bilgilere ulaşabilir. İş dünyası için gerekli olan kişisel bilgilerinizi paylaştığınız için daha doğru bir şekilde kendinizi tanıtma şansını elde edebilirsiniz.

4. Markanızın İtibarını Arttırabilirsiniz

LinkedIn, kendinize ait olan ya da ortak olduğunuz markanın itibarını ve kalitesini arttırmak için kullanabileceğiniz en etkili sosyal ağ olarak bilinmektedir. Uygulama sayesinde büyük bir kitleye ulaşabilir ve markanızın değerini arttırabilirsiniz. İsterseniz kişisel olarak isterseniz de bir şirket adına hesap açabilir ve bu platformda etkili bir konuma gelebilirsiniz.

5. Sosyal CV Hazırlayabilirsiniz

Her iş başvurusunda bireylerden istenen CV’yi bu ağ üzerinden hazırlayabilir ve herkesin göreceği şekilde paylaşabilirsiniz. Böylelikle yeni eleman arayan firmalar kolay bir şekilde CV’nizi inceler ve sizi uygun görmeleri durumunda sizinle iletişime geçerler. Böylelikle iş aramak için kapı kapı dolaşmanıza gerek kalmadan iş imkânlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca aklınıza yeni bir şey geldiğinde bilgileriniz arasına ekleyebilir ya da çıkarabilirsiniz.

Yeni iş imkânları, geniş bir sosyal çevre ve kişisel farkındalığınızı göstermek için en kısa zamanda bu uygulamaya üye olabilirsiniz.

Yorumlar
    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..
Yorum Formu
7 + 4  Captca Değiştir