Landing Page Nedir ve Etkili Tasarım Nasıl Olmalı?

Landing Page Nedir ve Etkili Tasarım Nasıl Olmalı?

Başarılı bir Landing Page hazırlayabilmek, içerikleri düzgün oluşturabilmek için dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır.

İçindekiler

Landing Page Nedir?

Landing Page kelime karşılığı olarak varış veya iniş sayfası olarak adlandırılmaktadır. Kampanya, indirim, duyuru, etkinlik gibi belirlenmiş amaçlar için hazırlanmış olan bir yönlendirme sayfasıdır.

İPUCU

Özellikle hitap etmek istediğiniz kitleye haber, duyuru v.b şeyler üzerinden iletebileceğiniz Landing Page linkleri, ziyaretçilerinizi doğrudan erişmek istedikleri sayfaya yönlendirmektedir. Başarılı ve etkili geri dönüşleri olan bir Landing Page tasarımı doğru adımlarla oluşturulmalıdır.

Landing page sitenizde belirlediğiniz etkinlikleri kullanıcılara sunduğunuz bir varış sayfasıdır.

Etkili Landing Page Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Örnek olarak yeni yıla çok kısa bir süre kala hazırlamış olduğunuz bir kampanyanız var. Bu durumda bir Landing Page oluşturarak sitenizde yapmış olduğunuz kampanya ve bu kampanyalar hakkındaki gelişmelerle ilgili özel bir alan hazırlayabilirsiniz. Landing page hazırlarken elbette ki belli adımlara dikkat edilmelidir.

1. Tasarım

Başarılı bir Landing page için en önemli unsurlardan bir tanesi tasarımdır. Markanızın renklerini içinde barındıran, dikkat çekici ve logonun mutlaka görülebilir bir yerde olması gereken ve tüm bunların yerleştirme şeklinin doğru yapılması ilk izlenim olarak kullanıcıları memnun edecektir.

2. İçerik

Site içerisinde kullandığınız kelimelerin, cümlelerin ikna edici ve ilgi çekici olması gerekmektedir. Bunun dışında sayfanıza gelecek müşterilere önceden vadettiğiniz konular hakkında içerikler sunun. Yani vaatleriniz ve içerikleriniz birbiriyle uyumlu olsun. Amacınızı anlatan ufak dokunuşlarla ziyaretçiyi yönlendiren bir tasarımınızın olmasına özen gösterin.

3. SEO

Landing page oluşturmanın elbette ki bir amacı var. Amacınıza ulaşmak için gerekli olan en uygun kelimeleri belirlemeli ve bu anahtar kelimelerle hitap etmek istediğiniz hedef kitlenize karar vermelisiniz. Bu şekilde SEO ile ilgili amaçlarınıza daha kısa ve doğru yoldan ilerlemiş olursunuz.

Landing page tasarım, hız, anket,buton, seo gibi birçok etkenin doğru kullanılmasıyla olur.

4. Referanslar

Hedef kitleniz için yeni bir kampanya hazırlıyorsanız veya vermiş olduğunuz hizmetteki başarınızı, güvenilirliğinizi kanıtlamak istiyorsanız referanslarınızı ve mümkünse referanslarınızın sizin için hazırlamış olduğu kısa metinleri de Landing Page’nizde paylaşmanız faydalı olacaktır.

5. Anketler, Butonlar

Kullanıcılar sayfanızda vakit geçirdikten sonra memnun kaldıysa farklı ürün veya hizmetlerinizi de denemek isteyecektir. Bunun için de önerilerinizi okumak veya bilgi almak isteyeceklerdir. Müşteri isteklerini karşılamak için sayfanın uygun bir bölümünde form, anket veya buton tasarımı oluşturursanız müşterilerin aklına takılan konulara cevap bulabilmesi için çözüm üretmiş olursunuz.

6. Hız

Sitenizdeki sayfalar ve sayfalar arası geçişleriniz mutlaka hızlı olmalıdır. Kullanıcı kitleniz sayfanızda gezinirken sıkılmamalı ve mümkün olduğunca bekletilmemelidir. Bu nedenle aşırı yoğunlukta bir içerik oluşturulmamaya da dikkat edilmelidir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(1 Oy . Ortalama Puan : 1 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

4b6658 Captca Değiştir