Kurumsal Markaların Twitter Kullanımı

Kurumsal Markaların Twitter Kullanımı

 Sosyal medya günümüzde, ilerleyen teknolojinin en büyük avantajlarından birisi olarak görülmektedir ve hem kurumlara hem insanlara ürünlerini, eserlerini ve düşüncelerini paylaşabilecekteri ortam sağlamaktadır. Sosyal medyayı kullanırken sosyal medya uzmanlarından destek alınmalı, markaya dair stratejiler geliştirilmelidir. İnsan etkileşimini arttıran sosyal medya ağları içerisinde kuşkusuz twitter en önemlilerinden birisidir.

İçindekiler

Twitter’da Marka Olmak

 Twitter, anlık ne yaptığımızla ilgili düşüncelerimizi,hislerimizi ve görüşlerimizi paylaştığımız mini bir blogtur. Bu blog aracılığıyla günlük siyasi gelişmeleri, ekonomi ve spor alanında ne yaşandıysa anında öğrenebiliyoruz.

Uygun Twitter Kullanımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Bir şirket olarak twitter kullanıyorsak dikkat etmemiz gereken belli başlı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar sayfamızı ziyaret eden takipçilere en iyi ürün tanıtımı ve kurumsal imaj yaratmak açısından önemlidir. Bu kuralların başında  site içi tasarım ve kullanıcı adı gelmektedir. Sosyal medya üzerinden insanlara ulaşmanın ilk adımı olan kullanıcı adı hem firmayı hemde yapılmak istenen işi en iyi şekilde özetlemelidir.  Bu ad mümkün olduğu kadar firma ve diğer markaları açısından en genel ad olmalıdır çünkü takipçiler bu genel adlar üzerinden arama yapmaktadır.

İPUCU
Takipçi siteye girdikten sonra karşı karşıya kalacağı şey sizin sitenizin iç tasarımıdır. Takipçiler siteye girdiklerinde ürünlerden önce site tasarımına dikkat ederler ve fikir sahibi olurlar. Burda da kurma özgün bir logo bulunması önemlidir. Ayrıca kapakta olsun arka planda olsun aynı ve benzer görseller kullanmamaya dikkat edilmelidir.

 

Twitterda Bilgi Sunumu

 Twitter’da hazırlamış olduğunuz profilden sonra kendinizi tanımlayacak paylaşımlarda bulunmanız gerekmektedir. Bu paylaşımlar eğer ürün tanıtımına yönelikse en sade ve ürünü en iyi tanımlayabilecek şekilde yapılmalıdır. Paylaşımlarda müşteri görüşlerine yer verilmelidir. Ürün tanıtımları müşteri görüşleriyle desteklenmelidir. Paylaşımlarınızdaki açıklığa ek olarak yardımcı görüş veya açıklamaların linklerinide paylaşarak zengin bir içerik oluşturabilirsiniz.

Twitter Kullanımında Aktiflik

 Yapacağınız paylaşımların içeriği kadar paylaşım sıklığıda önemlidir. Uygun içerikle günaşırı paylaşım yapmaya dikkat etmelisiniz. Nitekim boş ve aktiflikten uzak bir hesap ne kadar iyi tasarıma sahip olsada ilgi çekici olmayacaktır.

Twitterda Müşteri İle Diyalog

 Paylaşımlarınıza, müşterilerin vereceği tepkileri dikkate alın. Bu tepkiler sonucunda olası bir problem durumunda müşteri ile twitter ortamında tartışmayın. Diğer müşteriler önünde yapacağınız bu tartışma hoş görünmeyebilir ve itibar kaybına neden olabilir. Takipçilerinizle aktif bir şekilde diyalog kurarken onlara tavsiyelerde bulunmayı unutmayın. Sunacağınız fırsatlarla (hediye ürün, indirim vs..) güncel olarak sayfayı takip etmelerini sağlayın. Takipçi sayısından ziyade takipçiyle etkin ve olumlu iletişim sizi her zaman bir adım öne çıkaracaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

7399d9 Captca Değiştir