İşinize Yarayacak 4 Backlink Sorgulama Aracı

İşinize Yarayacak 4 Backlink Sorgulama Aracı

Backlink çalışmaları SEO için oldukça önemli bir unsur olarak değerlendirilebilir.

İçindekiler

Backlink’ten bahsetmek gerekirse; bu tür bir faaliyet; sahip olduğunuz web sitelerine referans olacak olan siteleri belirleyerek; arama motorlarında daha üst seviyelerde yer almanız amacıyla ortaya konan bir çalışma olarak dikkat çekmektedir.

İPUCU

Link yoluyla yapılabilecek olan backlink işlemleri konusunda da bazı sorgulama işlemleri de hayata geçirilerek; zararlı ya da yararlı olarak değerlendirilen bağlantılar hakkında da bilgi alma işlemi gündemde yer alabilecektir.

Bu aşamada da bazı internet programlarını tercih ederek; yararlı ya da zararlı konumda yer alan linkleri tespit edebilme işlemini hayata geçirebilmek de mümkündür.

1. Ahrefs

En iyi backlink sorgulama siteleri arasında yer alan Ahrefs, ücretli ya da ücretsiz bir biçimde kendini gösterebilecektir. Bu aşamada da SEO çalışmalarına bağlı olarak kendini gösteren backlink işlemlerinin sonuçlarına dayalı bilgi verme konusunda da yeterli bir konumda kendini gösterecektir.

ahrefs sorgulama ekranı.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için hemen buraya tıklayarak bize ulaşın

2. Majestic

Backlink sorgulama platformları arasında yer alan ve kaliteli bilgileri paylaşarak analizleri internet işlemleri ile uğraşan kişilerle paylaşan Majestic adlı platform; farklı bir liste ile de kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Geçmişte yapılmış olan backlink çalışmalarına da yer vermesinden dolayı da tercih edilen bir site olarak kabul görmektedir. Bunun dışında hangi anahtar kelimelerin sahip olduğunuz web sitesine getirisi olduğunu da gösteren Majestic; bir anchor görevini de üstlenmektedir.

Majestic SEO aracı ile sorgulamalarınızı farklı şekilde yapabiliyorsunuz.

3. Open Site Explorer (Moz)

Uzun zamandır backlink işlemleri sırasında internet kullanıcılarına yardımcı bir konumda yer alan OpenSite Explorer platformu; biraz daha detaycı bir davranış sergilemesi üzerine kullanıcıların büyük ilgisini çeken bir portal olarak kendini gösteriyor. Farklı amaçlarla ortaya çıkmış ya da bulunamayacak olan backlinkleri gündemine alarak listeleyen bir platform olan Open Site Explorer; son zamanlarda pasif bir konumda yer alarak; eskisi gibi performans göstermemesi ile de biliniyor.

4. Link Research Tools

SEO araçları ile birlikte çalışmalar sağlayacak olan Link Research Tools adlı platform; ücretli olarak birçok ghizmetten kullanıcılarının fayda sağlaması için oluşturulmuş bir platform olarak kendini gösteriyor. Link Research Tools adlı platforma ücretsiz bir biçimde de üye olabilmek mümkün olarak kendini gösterecek ve dört farklı seçeneğini kullanıma açacaktır.

Kısacası bir webmaster’ın SEO çalışmaları sırasında ihtiyacı olan her bilgiyi sağlama aşamasında da önemli bir konumda yer alacak olan Link Research Tools; bu anlamda fazlasıyla tercih edilecek olan platformlardan bir tanesi olarak görülecektir. Hizmetleri ile büyük ölçüde fayda sağlayacak olan LRT; bu anlamda da ürün servisi araştırmalarında ve kontrollerinde de etkili bir rol oynamayı da sürdürüyor

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(4 Oy . Ortalama Puan : 2,75 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

825afa Captca Değiştir