Instagramdaki Paylaşımların Hızlı Geri Dönüş Aldığı Saatler

Instagramdaki Paylaşımların Hızlı Geri Dönüş Aldığı Saatler

Instagramda paylaşım yaparken en hızlı geri dönüşü alabilmek dijital pazarlamacılar açısından büyük önem taşımaktadır.

İçindekiler

İnstagramı aktif olarak kullanan insanlar sürekli paylaşımda bulunur ve takipleştiği kişilerin de paylaşımlarını kaçırmak istemezler. Elbette ki her şeyin bir zamanı olduğu gibi İnstagram üzerinden yapılan paylaşımların da daha hızlı geri dönüş alabilmek için yapılan belirli zamanları var.

Bu zaman gruplarında insanlar İnstagram sayfalarının zaman tünellerinde gezinir ve yapılan paylaşımları takip eder ve etkileşimde bulunurlar. O yüzden İnstagram üzerinde reklam verecek veya ürün tanıtımında bulunacak firmaların belirlenmiş olan bu saatleri iyi takip etmesi gerekmektedir. İnstagrama ait paylaşım saatlerini takip ederken aynı zamanda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da vardır;

İnstagramda yapılan paylaşımların saatleri geri dönüş anlamında çok önemlidir.

Deneyerek Bulun!

Firmalarda bir ürün tanıtımı yapılacaksa ve bu tanıtım İnstagram üzerinde düzenli zamanlar içerisinde paylaşım yapılmıyorsa, dikkat edilmesi gereken ilk nokta ard arda sürekli paylaşım yapılmaması gerektiğidir. İnstagramda yapılan paylaşımların saatleri deneme yanılma yöntemi ile farklı gün ve saatlerde yapılarak alınan geri dönüşler not alınmalıdır. Bu şekilde firmada yapılan reklamların ya da ürün tanıtımlarının en iyi etkileşim saatlerine ulaşılabilmektedir.

Hedef Kitlenizi Tanıyın

İnstagramda ürün veya reklamlarla alakalı olarak paylaşım yapılırken tanıtılan ürünün hangi kitleye hitap ettiği tespit edilmelidir. Ona göre hedeflenen kitlenin yaş aralığı, cinsiyeti, hangi saatler içerisinde nerede olabilecekleri tespit edilerek paylaşım yapılacak saatler belirlenebilmektedir. Örneğin çalışan insanların bulunduğu kesime hitap edilecekse bu kesim için İnstagramın aktif olarak kullanıldığı saatler sabah, öğle ve akşam saatleridir.

Sabah 7:00-9:00 arasında İnstagramda yoğunluk olur çünkü insanlar uyandıklarında ilk bakmış oldukları şey telefon ve sosyal medya uygulamalarıdır. Öğlen 11:00-13:00 saatleri arasında çalışan insanların öğle arası saatlerine denk geldiğinde tahminen yine akıllı telefonlar herkesin elinde olacaktır. Akşam ise 19:00-21:00 saatleri içerisinde insanlar işten gelmiş televizyonun karşısında ayaklarını uzatmış ve ellerinde akıllı telefonlarıyla yine İnstagramda olacaklardır. Bunun haricinde genç ve öğrenci kesimlerine hitap ediliyorsa bu kesim için en verimli saatler genelde 22:00 dan sonra yapılan paylaşımlarda daha büyük etkileşim alacaktır çünkü hedef kitle geceleri geç saatlerde bilgisayar başında olacağından sürekli aktif halde kalacaklardır.

Instagram'daki paylaşım saatleri tamamıyla kullanıcıların aktif oldukları saatlere bağlıdır.

Rakipleriniz Arasında Kaybolmayın!

Büyük firmalar da İnstagram üzerinden düzenli olarak paylaşım yapmaya özen gösterir ve bu konuya önem vermektedirler. Bu noktada onlarla aynı gün veya saatler içerisinde paylaşım yapma düşüncesi markanızın büyük çaplı firmaların arasında kaybolması anlamında bir intihar girişimi olabilmektedir.

Büyük çaplı firmaların İnstagramda yapmış oldukları paylaşımların gün ve saatlerini tespit ederek aynı gün veya saatlerde paylaşım yapılmamaya özen gösterilmelidir. Örneğin bu tip firmalar hafta içi paylaşım yapılıyorsa sizin firmanız hafta sonu paylaşımlar yapabilir. Aksi durumda firmanızın sivrilmesi güçleşecektir.

Sonuç

Gündelik hayatta İnstagram kullanan kişiler için de ürün tanıtımı yapmayı hedefleyerek müşteri kazanmak isteyen pazarlamacılar için de yapmaları gereken paylaşımların daha büyük geri dönüşler alabilmesi için hedef kitlelerine bağlı olarak yapmaları gereken saatleri vardır. Bu saatlere dikkat edilerek paylaşımlar yapıldığında etkileşim anlamında gözle görülebilir değişiklikler ve artışlar olacaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

0d37b1 Captca Değiştir