Instagram’da Çevrimiçi Güncellemesi

Instagram’ın Yeni Güncellemesi

Instagram, kullanıcılarının rahatlığını sağlamak ve uygulama içerisindeki erişimini arttırmak için yeni bir güncelleme çıkarmıştır. Instagram uygulaması içerisinde özel mesajlar kısmına girdiğinizde takip ettiğiniz kullanıcılardan hangilerinin anlık olarak aktif, hangilerinin pasif olduğunu görebilmenizi sağlayacak bir güncellemedir.

Kısa süre önce Instagram’a gelen güncelleme, Facebook Messenger’a benzerlik göstermektedir. Facebook Messenger’da olduğu gibi arkadaşlarınızın anlık olarak çevrimiçi ya da çevrimdışı olduklarını görebilirsiniz. Instagram’da anlık çevrimiçi olan kişilerin yanında yeşil bir nokta yer almaktadır. Instagram’ın son güncellemesiyle birlikte çevrimiçi olduğunuzu gösteren yeşil noktayı istediğiniz durumda kaldırabilirsiniz.

Instagram yeni güncellemeleriyle kullanıcılara faydalı olmaya devam ediyor.

Çevrimiçi durumunuzu gizli tutabilmeniz için Instagram uygulamasında ayarlar bölümüne girerek, orada yer alan “hareket durumu” seçeneğini manuel olarak kapatmanız gerekmektedir. Bu güncellemeyi çıkarırken, Instagram, içeriklere bakmak için uygulamaya giren insanların arasındaki iletişimi arttırmayı hedeflemektedir. Bunun dışında ise Instagram, direkt mesaj sayesinde gerçekleşen sohbetlerin sayısını da çevrimiçi görünme özelliğiyle arttırmayı hedeflemektedir.

Instagram’daki çevrimiçi olduğunda diğer takipçiler tarafından görüntülenebilme içeriğine sahip güncelleme, kullanıcıların birçoğu tarafından son derece beğenilerek kullanılmaya başlanmıştır. Buna nazaran bazı kullanıcılar için ise yeni gelen güncellemede çevrimiçi görünme özelliğini kapatarak çevrimiçi olduklarının görünmesini istemiyor ve bu şekilde direkt mesaj özelliğini kullanmaktadırlar. Sonuç olarak Instagram, hiçbir  kullanıcısını kaybetmemek, hatta sürekli yeni kullanıcılara ulaşabilmek ve etkileşim sağlayabilmek adına kendini geliştirmeye devam etmektedir. Kullanıcılar ise Instagram uygulamasına sürekli olarak gelen yeni güncellemelerden son derece memnun görünmektedirler.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(1 Oy . Ortalama Puan : 5 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

72b7d8 Captca Değiştir