İnstagram Story’de Nasıl Reklam Verebilirim?

İnstagram Story’de Nasıl Reklam Verebilirim?

Gelişen teknolojinin insan yaşamına kattığı saydalar saymakla bitmez. Şüphesiz bunlar içerisinde en çok kolaylık ve yarar sağlayanlarının başında ticaret ortamının sanal aleme taşınması gelmektedir. Bu sanal alemde de insanların en çok kullandıkları mecraların başında da sosyal medya gelmektedir. İnsan hayatı için bütüncül bir önem almış olan sosyal medya hesapları artık ticaretten sanata, siyasetten spora kadar anlık her türlü bilgi ve paylaşımı size ulaştırabilmektedir. Bu sosyal medya hesapları içerisinde de en çok kullanılanların başında instagram gelmektedir.

İPUCU
İnstagramın görsel içerikli paylaşımların ağır bastığı bir paylaşım ağı olması, ticaretini sanal aleme taşıyanların iştahını kabartmaktadır. Uygun ve çeşitli görsel imkanlarıyla ürünlerini kullanıcılarla buluşturmak isteyen sattıcılar bunu en rahat instagram ortamıyla yaptıklarını itiraf etmekten de kaçınmamaktadırlar.

 

Yakın zamanda hayatımıza giren instagram story güncellemesi ise bu ticarete farklı bir boyut kazandırmış durumda. Sayfalar, story üzerinden normalde olandan daha çok paylaşım yapabilmektedirler ve bu da daha geniş bir ürün yelpazesi demektir.

İçindekiler

 

Reklam Oluşturma

Kullanıma başlanılan 2016 Ağustos ayından beri instagram storynin normal instagram paylaşımlarından daha çok ilgi çektiği bilinmektedir. Bu ilginin bir getirisi olarak reklamlar genelde bu platforma taşınmış durumda.

Sizde kenidinize neden instagramda reklam vermeliyim sorusunu soruyorsanız günlük 150 milyon aktif kullanıcısının olduğunu söylemek yeterli olacaktır. Ayrıca instagram, reklamlarınızı, sizi takip etsin veya etmesin tüm kullanıcıların erişimine açmaktadır. Bu erişimin zorlayıcı olmaması, istenildiği zaman geçilebilmeside bir diğer kolaylıktır.

İnstagram günlük 150 milyon aktif kullanıcıyla en çok tercih edilen sosyal medya ağlarındandır.

Kendi Reklamımı Nasıl Oluştururum?

İlk yapmanız gereken Power Editor veya Reklam Yöneticisi üzerinden ‘Erişim’ seçeneği ile reklam kampanyası oluşturmaya başlamanızdır. Erişim seçeneğini bulamazsanız bilinirlik başlığının altına bakmanız size yardımcı olabilir.

Bu aşamadan sonra karşınıza hedef kitleyi belirlemeniz çıkmaktadır. Siz bu aşamada ister yeni bir hedef kitlesi belirleyin isterseniz mevcut hedef kitlesine hitap etmeye devam edin. Bu kısmı geçtikten sonra hemen reklam alanları bölümüne gelin ve instagram kısmındaki ‘hikayeler’ kısmını işaretleyin.

Bu işlemin ardından karşınıza tek görsel veya tek video şeklinde iki seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden birini işaretleyerek kaldığınız yerden devam edin. Bu seçtiğiniz görsel veya videonun Facebook’un önerdiği boyutlar olan 1080x1920px olmasına dikkat edin. Bundan sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer etken ise paylaşımda bulunacağınız içeriğin çok az veya hiç metin içermemesini sağlayın. Aksi takdirde reklamınızın onaylanması konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Uygun görseli de seçip yükledikten sonra yapmanız gereken bu seçmiş olduğunuz görseli uygun URL’ye yönlendirmek ve eyleme çağrı butonunu eklemek. Bu eyleme çağrı butonunu kullanırken reklam verme amacınıza uygun bir buton kullanın. Umarız bu reklamlarınıza güzel dönüşler alırsınız.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

c6488b Captca Değiştir