Instagram Son Güncellemesi 'Odak Modu' Ve Diğer Özellikler

Instagram Son Güncellemesi 'Odak Modu' Ve Diğer Özellikler

Iphone 7plus ile gündeme gelen portre(odak) modu Instagram uygulamasının son güncellemesiyle birlikte birçok cep telefonuna yeniden can verdi.

İçindekiler

Odak isimli bu yeni özelliği kullanabilmeniz için öncellikle Instagram’ın en son sürümüne sahip olmalısınız. Son güncellemeleri yapıp yapmadığınızı kontrol edin!

İPUCU
Instagram hikayeler kamera modundaki gibi, Odak modu ile çekilen fotoğraflara da çeşitli çıkartmalar, yazılar ve filtreler eklenebiliyor.

Daha sonra ise hikaye bölümünde kameranızı açtığınızda ‘’Superzoom’’ seçeneğinin yanında ‘’Odak’’ seçeneğini göreceksiniz. Bu özelliği seçtikten sonra kameranız odak modunda kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır. Özellik arka plandaki nesneleri daha keskin bir hale getirerek tüm işi kendisi hallediyor. 

Instagram Odak Modu Nedir?

Instagram odak modu, çekim yaparken fotoğrafın arka planını bulanıklaştırarak yüzünüzü ön plana çıkarmanızı sağlıyor. Odak modu sayesinde, hem arka kameradan hem de ön kameradan çekim yaparken, yüzü ön plana çıkarıp onun dışındaki tüm detayları bulanıklaştırıyor.

Instagram Odak Modu Nasıl Kullanılır?

  1. Öncelikle Play Store veya App Store uygulamalarına girerek güncelleme varsa Instagram'ı güncelleyin.
  2. Instagram uygulamasını açın.
  3. Sol üst köşedeki Kamera ikonuna dokunun. Normal Instagram Hikaye bölümü gelecek.
  4. Buradan alttaki modları sola kaydırarak Odak seçeneğine getirin.
  5. Sonra çekiminizi yapabilirsiniz.

Instagram Odak Modu Hangi Telefonlarla Uyumlu?

Iphone 6S ve daha yeni modellerine uyumludur. Andorid için ise henüz belirli bir telefon modeli sunulmamıştır.

Instagram Odak Modu Tüm Kullanıcılara Gelmedi mi?

Kullanıma yeni sunulduğu için ilk etapta birçok kullanıcı bu sorun ile karşılabilmektedir. Instagram uygulamasının güncellemeler konusunda yaşadığı sıkıntıları da göz önünde bulundurursak bazı kullanıcıların bu sorun ile karşılaşabiliyor olması oldukça normal. Zamanla tüm uygulamalarda bu sorunun çözüme kavuşturulması bekleniyor.

Instagrama Gelen Diğer Yeni Özellikler Nelerdir?

Instagram, odak modunun yanı sıra @bahset isimli bir çıkartmayı da kullanıma sundu. @bahset özelliği sayesinde,hikaye modunda çektiğiniz fotoğraf ve videolarınız üzerinde başka hesapları etiketleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken çıkartmalar arasından @bahset çıkartmasını seçmek ve istediğiniz arkadaşınızın hesabını etiketlemek.

Instagram’ın kullanıma sunduğu bu iki yeni özellik , Hem IOS hem de Android cihazlarda destekleniyor ancak bunun için Instagram uygulamasını en son sürüme yükseltmeyi unutmamalısınız.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

1c36a9 Captca Değiştir