Instagram’ın Bomba Yaratacak Yeni Özelliği: IGTV

Instagram’ın Bomba Yaratacak Yeni Özelliği: IGTV

IGTV Nedir?

Instagram uygulamasında fotoğraf paylaşmanın dışında oluşturulan videolar yalnızca 1 dakikalık olarak yayınlanabilmekteydi. Artık yeni sistemiyle Instagram, insanların ortalama 1 saate kadar çıkan videolar yükleyip izlenilebileceği bir uygulama olan IGTV uygulamasını kullanıma sunmuştur. Toplamda 1 milyar kullanıcıya ulaşan Instagram, yeni mobil video uygulaması olan IGTV’yi yalnızca belirli ülkelerde değil tüm dünyada aynı anda kullanıma sunmaktadır.

Instagramın yeni bombası olan IGTV’de yayınlanacak olan videolarda Youtube ve diğer platformlarda olduğu gibi reklam yayınlarının olup olmayacağı ve bu reklamlar üzerinden yayıncıların para kazanıp kazanmayacağı ise henüz kesinleşmemiş durumdadır. Instagramın kurucusu olan Kevin Systrom reklam konusuyla ilgili karar vermek için herhangi bir aciliyetlerinin olmadığını açıklamıştır.

IGTV, Instagram'ın kullanıcılarına sunduğu yeni bir video özelliğidir.

IGTV’nin şimdilik bilinen bazı özellikleri bulunmaktadır. Bunlar;

  • IGTV, insanların akıllı telefonlarını genellikle dikey olarak kullandıklarını düşünerek bu alışkanlıklar için dikey ve tam ekran olacak şekilde videolar tasarlamıştır.
  • IGTV uygulamasına girildiğinde direkt olarak oynatmaya başlanıldığından ekstra bir arama yapmaya ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu nedenle de kullanımı son derece kolay bir hal almıştır.
  • IGTV uygulaması Instagram ağı üzerinde olacağından dolayı bu  TV’nin kanalları da tamamıyla içerik üreticilerinden oluşacaktır. Bu nedenle her Instagram kullanıcısı, takip etmiş olduğu hesaplarla ilgili video ve yayınları izleyebilme imkanına sahip olacaktır.

21.06.2018 tarihinden itibaren tüm dünyaya aynı anda sunulan IGTV üzerinden bazı hesaplar videolar yüklemeye başlamış durumdadır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

d7490e Captca Değiştir