Instagram Hikayelerine Link Nasıl Eklenir?

Instagram Hikayelerine Link Nasıl Eklenir?

Dünya üzerindeki en popüler ikinci sosyal ağ olmasına rağmen, Instagram’daki pazarlamacılar için en büyük zorluklardan biri, popüler platformlardan trafik çekiyor olmasıdır. Instagram, fotoğrafınızla birlikte linkler göndermenize izin vermediğinden, pazarlamacılar kendi biyolojisinde bağlantı yayınlamakla sınırlıdır.

İçindekiler

Tahmin edebileceğiniz gibi bu, kullanıcıların üstlenmeleri için uygun olmayan bir adımdır. Pazarlamacılar Instagram’ın hikayelerini web trafiğine dönüştürebilmek için bir hayli çaba harcamak durumundadırlar. Bu zorluk, çoğu kullanıcının hala tıklanabilir bağlantılar özelliğine erişememesinin yanı sıra Instagtam Hikayeleri ile genişledi.

Fakat Instagram daha önce hikayeler üzerindeki tıklanabilir bağlantılar özelliğini daha fazla kullanıcıya sunarken, bu durum çok kısa süre sonunda değişkenlik gösterebilir. Peki Instagram Hikayelerine nasıl bağlantı eklenir?

Instagram, bu özelliği önce doğrulanmış işletme hesaplarına geçirdi. Şu anda bile İnstagram web sitesi üzerinde bulabileceğiniz tek bilgi “Right now, only veryfied accounts are able to add links to their story” bilgisidir.

Instagram, Mayıs 2017’de bu özelliği sessizde daha fazla işletmeye çevirdi. Tıklanabilir öykü bağlantıları özelliği, Instagram’da 10.000’den fazla takipçisi bulunan işletme profilleri artık mevcut. Geçmişte Instagram tarafından piyasaya sürülen birçok özellik gibi, Instagram’ın yakında bu özelliği tüm kullanıcılar için yayınlamasını umut edebiliriz. Ancak o zamana kadar 10.000’den fazla takipçisi olan işletme profilleri bu özellikten yararlanabilir.

Pazarlamacılar Tıklanabilir Bağlantıları Nasıl Kullanabilirler?

Instagram hikayeleri, pazarlamacılar için son derece yararlı bir özelliktir. Instagram Hikayelerinde tıklanabilir bağlantıları nasıl kaldırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır;

  • En son blog yazınızı tanıtın
  • Ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi tanıtın
  • Özel içeriği açığa çıkarın
  • Yarışmayı teşvik edin
  • Bağlantı eklemek için eğitiminizi tamamlayın

Instagram Hikayelerinize Bağlantı Nasıl Eklenir?

1. Adım: Instagram Öykünüzü Başlatın

Bir Instagram Hikayesini başlatmak için doğrudan İnstagram hikayeleri uygulaması içerisinde bir resim ya da video çekmelisiniz ya da galerinizdeki son 24 saat içerisinde çekilmiş bir içeriği içe aktarmalısınız.

2. Adım: URL’yi Ekleyin

Hikayenize bir bağlantı eklemek için hikayenizin olduğu ekranda üst kısımda yer akan zincir bağlantı simgesine tıklamalısınız. Daha sonrasında istediğiniz bağlantı hedefini yeni bir pencereye girmeniz istenir. URL’yi yazın ve bağlantıyı kaydetmek için “Bitti”  butonuna tıklayın.

İnstagram hikayelerine şu anda yalnızca doğrulanmış işletmeler link verebilmektedir.

Instagram hikayelerinden gelen tıklamaları izlemek istiyorsanız, Bitly veya Google gibi bir URL kısaltıcı hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bağlantıyı hikayeye ekledikten sonra, hikayenizin şimdi bir bağlantıya sahip olduğunu belirtmek için zincir bağlantı simgesi vurgulanır. Hikayenizi düzeltmeye devam edin ve metninizi çıkartmaları ekleyin ve hikayelerinize filtreler ekleyin.

3. Adım: Hikayelerinize Bir Harekete Geçirici Mesaj Ekleyin

Instagram öykülerindeki bağlantı düğmesi kullanıcılara açık değildir, bu nedenle takipçilerinde takipçilerine Instagram Hikayeleriniz için daha fazla şey bulunduğunu bildirmek önemlidir. Son ve belki de en önemli adımı, kullanıcıları web sitenize yönlendirmek için hikayenize bir harekete geçirici mesaj göndermek önemlidir.

İnstagram hikayelerine bağlantı vermek işletmeler için gayet basittir.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirmenizin ardından Instagram Story artık tıklanabilir bir bağlantıya sahiptir!

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

b2e62a Captca Değiştir