Instagram Durmuyor Hikayelerde Yeni Müzik Özelliği

Instagram Durmuyor Hikayelerde Yeni Müzik Özelliği

Instagram uygulaması, dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Yapılan istatistiklere göre günlük 400 milyondan fazla insan instagram hikayelerini kullanmakta ve izlemektedir. Son güncellemesini IGTV yeniliğiyle kullanıcılarına sunmuş olan instagram, şimdi de odak noktasını hikaye kısmına çevirmektedir.

İnsanların hayatının neredeyse en önemli anlarını ölümsüzleştirmek ve çevresindeki insanlarla paylaşmak adına kullandıkları instagram uygulaması, kullanıcılarına hem normal kalıcı gönderi hem de 24 saatlik hikayeler paylaşma imkanı sunmaktadır. Kullanıcıların sürekli ilgisini çekmeyi başarabilen instagram şimdilerde yeni güncellemesini kulanıcılarına sunmak için hazırlanmaktadır. Bu yeni özellik, kullanıcılara instagram hikayelerinde aynı zamanda müzik paylaşımı yapma imkanını sunmaktadır.

Instagram hikaye müzik özelliği, kullanıcıların dikkatini çeken bir özelliktir.

Instagram Müzik Özelliği Nasıl Olacak?

Instagramda paylaştığınız fotoğraf ya da videolarınıza artık müziklerinizi de ekleyebileceksiniz. Bunun için hikayeler bölümündeki çıkartmalar kısmında yer alan konum, konu etiketi, anket, bahset, sıcaklık gibi verilere ekstra olarak müzik etiketi de gelecek. Ayrıca İOS cihazlar için yeni bir video ya da fotoğraf çekerken, Boomerang ve Superzoom gibi kamera formatlarına ekstra olarak müzik formatı özelliği de kullanılacak.

Instagram profilinizde hikayenize müzik özelliğini eklediğinizde takipçileriniz hikayenizi izlerken müzik otomatik olarak hikayenizle birlikte çalmaya başlayacak ve aynı zamanda çıkartma olarak şarkının ismiyle birlikte şarkıcının da ismini görecekler. Şimdilik yalnızca instagram’ın sunduğu Bruno Mars, Demi Lovato ve Maroon 5 gibi  binlerce popüler şarkıcıdan oluşan bir liste arasından seçim yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Ancak ilerleyen zamanlarda bunun da artabileceği düşünülmektedir. 29.06.2018 tarihinden itibaren belirli ülkelerde kullanılmaya başlanan müzikli hikaye özelliğinin yakın zaman içerisinde tüm dünyada yaygınlaşması beklenmektedir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

986acb Captca Değiştir