İlgi Çekici Video İçeriği Oluşturmanız İçin 5 Öneri

İlgi Çekici Video İçeriği Oluşturmanız İçin 5 Öneri

Video içeriklerinin önemi günümüzde giderek daha da fazla artmaktadır. Mesajlarınızı iletmek ve şirketin ya da markanızın tanıtımını yapabilmek için video içeriği etkili bir yaklaşım haline gelmiştir.

İçindekiler

İPUCU

En iyi, kaliteli ve etkili bir video içeriği üretmek, markanızı rakiplerinizden üstün kılar. Hizmetinizi ya da ürününüzü müşterilerinize tanıtmak için video içerikler harika yöntemlerdir.

1. Kitleniz ve Hedeflerinizi Bilinir Hale Getirin

Video içeriklerinizi hazırlarken hedef kitlenizi göz önünde bulundurmalısınız. Dolayısıyla herhangi bir ürünü ya da hizmeti pazarlamak istiyorsanız, videonuzda potansiyel bir müşterinin keşfetmesi gereken kilit unsurların hepsini bulundurmalısınız. İnsanlar genellikle ihtiyaçları ile alakalı şeyleri duymak isterler. Makaleleriniz, video içerikleriniz tam anlamıyla hedef kitlenizle alakalı olmalıdır.

Bir video içerik oluştururken göz önüne almanız gereken tüm hedefler içeriğin doğru yönetimi için son derece önemlidir. Hedef kitlenize bir açık mesaj vermek için tek bir videoyla birçok şey anlatabilirsiniz.

Video içerikler müşteri kazanmanın en etkili yollarından birisidir.

2. Hikayelerinizi Anlatın

Tanıtım hikayelerinizi müşterilerinize aktarırken genellikle insanların beğenecekleri, ilgilerini çekecek mesajlar vermeli ve ona göre görseller hazırlamalısınız. Video içeriğinizin daha çok ilgi çekmesi ve hafızada kalıcı olması için videolarınızı öykülendirmelisiniz. Bunun dışında videolarınızın net olarak hissedilebilen bir başlangıç, orta ve sonu olmasını sağlamalısınız. Video içeriklerinizde hikaye ekleyebilmeniz için sizlere bazı önerilerimiz var.

  • En iyi müşterilerinizin hikayelerini paylaşabilmeleri için videolar yapabilirsiniz. Bu durum firmanızla müşterileriniz arasında duygusal bir bağ oluşturmanıza yarayacaktır.
  • Müşterilerinize firmanızın ortaya çıkışı hakkında bilgiler verin nerelerden nerelere geldiğinizi gösterin ve iş tanımınızı yapın.
  • Belgesel tadında kısa ve gerçeğe yönelik konuşmalarla videolar oluşturabilirsiniz. Bu tip videolar müşterilerin ilgisini çekebilir.
  • İşletmenizle alakalı müşterilerin ilgisini çekebilecek çalışmaları videolarınızda gösterebilirsiniz.

3. İlk 10 Saniye Çok Önemli!

Video içeriklerinizle müşterilerin ilgisini çekmek ve dikkatlerinin dağılmaması için basit ve kısa olmalıdır. Genel olarak insanlar başlangıcında hoşlarına gitmeyen bir video içeriğinin devamını da çok dikkatli olarak takip etmezler. O nedenle hedef kitleniz için oluşturduğunuz video içeriklerinizin ilk 10 saniyesi çok ilgi çekici olmalıdır ve önemlidir.

Müşterilerinizin dikkatini çekmek ve daha iyi sonuçlar alabilmek adına video içeriklerinizin başında izleyicilere ilerleyen dakikalarda neler olacağını anlatmak için bir not ekleyin. Hedef kitlenizin dikkatinin dağılmaması için daha sonrasında müşterilere neleri göstereceğinize dair bir önizleme olacaktır. Bunun dışında en kısa sürede müşterilerinize en fazla bilgiyi verebildiğinizden emin olmalısınız. Eğer içeriğiniz uzunsa, uzun uzun tek bir video üretmek yerine kısa içeriklerle birden fazla video içerik oluşturmanız daha etkili olacaktır.

4. Promosyon Videoları Kullanın

Promosyon videoları müşterilerinize ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi tanıtmak, pazarlamak için etkili bir yöntem olacaktır. Bir tanıtım videosu oluşturduğunuzda, müşterilerin hedef kitle ve ürün avantajlarına odaklanmalarını sağlayın.

Markanızla farklılık yaratmak, ürün satışlarınızı arttırmak için promosyon videolarını kullanmalısınız. Promosyon videolarınıza başlamadan önce kesin bir hedefinizin olması gerekmektedir.

Video içerikleri müşterilere sunmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

5. Video İçeriğinizin Etkinliğini Ölçün

İşletmenizin başarısını ölçmeden önce, başarının sizin ve işletmeniz açısından ne anlama geldiğini açıklamanız gerekir.

Amacınız markanızın daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamak, müşterilerinizle etkileşimde bulunmak ya da web sitenize gelen trafiği arttırmak istiyorsanız bu yöntemi uygulamalısınız. Bu tip videolarınızın sonunda Call to Action bağlantıları da ekleyebilirsiniz. Bu şekilde müşterilerinizi psikolojik olarak da etkilemiş olursunuz. Sonucunda da bu videoların müşteriler üzerinde ne kadar etkili olduğunu ölçmelisiniz. 

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

b3b055 Captca Değiştir