İçerik Pazarlamacılar için En iyi 7 Chrome Eklentisi

İçerik Pazarlamacılar için En iyi 7 Chrome Eklentisi

İçerik pazarlama işinizi en etkili şekilde gerçekleştirebilmeniz için Google Chrome tarayıcısı, bazı uzantıları sayesinde içerik pazarlama işlemlerinizi daha kolaylaştırabilmektedir. Bunun için de bazı uzantılar vardır.

İçindekiler

İçerik pazarlamacıların yaptıkları işler arasında araştırma, düşünme, oluşturma, düzenleme ve sonucunda da özgün bir içerik ortaya koyma gibi birçok detay bulunmaktadır.

İPUCU

İçerik oluştururken bir ekibe sahip olmak bu ekibi de koordineli bir şekilde yönetmek gerekmektedir. Ekibin yönetilmesi ve en etkili içeriğin oluşturulması için de bir strateji belirlenmesi gerekmektedir.

Save to Pocket

Save to Pocket uygulaması, cep telefonu uzantısıdır. Chrome için makale, video v.b içerikleri kaydetmek için en iyi yöntemdir. Google Chrome tarayıcısı içerisinde daha sonrasından görüntülemek istediğiniz bir içerik bulduğunuzda mobil cihazınıza kaydedebilirsiniz. Daha sonrasında telefon, tablet ya da bilgisayar gibi farklı cihazlarda otomatik senkronize edilir ve istenilen bir zamanda internet bağlantısı olmasa bile görüntülenebilir.

 • Herhangi bir tıklama ile içerik kaydedilebilir.
 • İstediğiniz bağlantıyı kaydetmeniz için sayfayı indirmenize yada yüklemenize gerek yoktur.
 • Telefonunuza kaydettikten sonra diğer tüm cihazlarınızda senkronize edilebilmektedir.
 • Uzantı üzerindeki etiketleri hızlıca ekleyebilirsiniz.

Save to Pocket bir cep telefonu uzantısıdır.

Grammarly

Grammarly uygulaması, iletilerinizin, belgelerinizin ve sosyal medya yayınlarınızın açık, hatasız ve etkili şekilde yapıldığınızdan emin olmak için kullanılır. Google Chrome’a Grammarly ekleme içeriğinizin  Gmail, Facebook, Twitter, Linkedin, Tumblr üzerinde ve web üzerinde eklediğiniz her yerde inceleneceği anlamına gelmektedir. Hesabınızı kaydettikten sonra, kişiselleştirilmiş bilgiler ve performans istatistikleriyle haftalık olarak e-posta almaya başlarsınız. Örnek olarak büyük bir proje, makale ya da blog yazısı üzerinde çalışıyorsanız tüm belgelerinizi, içeriklerinizi çevrimiçi olarak editörünüzde saklayabilirsiniz.

Grammarly uygulaması etkili yayınların hatasız olup olmadığını denetler.

MozBar

MozBar herhangi bir sayfayı veya SERP’yi görüntülerken size anlık ölçümler verecektir. Aramalarınızı ülke, bölge ya da şehir filtreleriyle yapabilirsiniz.

 • Herhangi bir web sitesinin veya sayfanın Pafe Authority ve Domain Authority’yi en hızlı şekilde değerlendirme imkanı sunacaktır.
 • Herhangi bir SERP’yi görüntülerken sayfalardaki bağlantı metriklerine erişme ve  karşılaştırma imkanı sunacaktır.
 • Bir sayfadaki anahtar kelimeleri bulmanıza ve gösterilmesine yardımcı olur. Bağlantıları türüne göre ayırmanızı sağlar.

Mozbar uygulaması içeriğinizle alakalı anlık ölçümler sağlamaktadır.

Buffer

Buffer uygulaması, büyük bir içeriği Twitter, Facebook ve Linkedin’e webdeki herhangi bir yerden tek bir tıklama ile paylaşım yapmanın en etkili yoludur. Buffer, güncellemelerinizi Twitter, Facebook, Linkedin, Google+ ve daha birçok konuda yayınlamak için daha iyi bir yoldur.

Buffer uygulaması sosyal mecralardan tek tıkla paylaşım yapmak için kullanılır.

Aynı zamanda sonuçları izler ve sizin için paylaştığınız her şeyi analiz eder. Buffer ile Tweetlerinizi ve Facebook güncellemelerinizi her zamankinden çok daha kolay bir şekilde zamanlayabilirsiniz. İçerik paylaşımı, sonuç izlemesi gibi her detayı tek bir panel üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Trello

Trello kartlarını doğrudan Trelloya girmeden ve tahtadaki listeye başvurmadan Chrome uzantısı üzerinden oluşturabilirsiniz. Masaüstünüzde Google’da arama yapabileceğiniz kadar kolay erişebilirsiniz. Adres çubuğunuza gidin ve sonra t ile bir boşluk girin ve sonrasında istediğiniz şeyin adını yazarak başlangıç yapabilirsiniz.

Trello Google Chrome uzantısı üzerinden kullanılabilen kolay bir araçtır.

My Links’i web sayfanızdan tarayan ve kırık bağlantılar arayan bir bağlantı denetleyicisi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. My Links, öncelikle web tasarımcıları, geliştiricileri ve içerik editörleri için geliştirilmiş bir uzantıdır.

Check My Links, web sayfanızdaki kırık bağlantılarınızı denetlemeye yarar.

Birçok bağlantıya sahip bir web sayfasını düzenlerken, sayfadaki tüm bağlantıların düzgün çalışıp çalışmadığını hızla kontrol edebilmeniz her zaman daha kullanışlı olacaktır.

Nimbus

Ekran yakalama ve ekran görüntülerinizi kaydetmenizi sağlar. Video ekranından da görüntü kaydetmenize yardımcı olur. Web sayfasını ya bir bölümünü ya da tarayıcı penceresinin tamamını yakalayabilirsiniz. Ekran görüntülerini kullanıcı dostu bir ara yüzde düzenleyebilirsiniz. Ve Screencasts’ı video ekranınızdan da kaydedebilirsiniz.

Nimbus, ekran yakalama, düzenleme ve görüntülemenizi sağlar.

 • Tüm tarayıcı penceresini yakalayabilirsiniz.
 • Diğer programların tarayıcı pencerelerini yakalayabilirsiniz
 • Ekranınızdan ya da internet sekmesinden video kaydedebilirsiniz.
 • Ekran çözünürlüğü ve FPS’yi özelleştirebilirsiniz.
 • Ekran görüntünüze farklı desenleri ve metin kutularını yapıştırabilirsiniz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

BU YAZIYI PUANLA

(0 Oy . Ortalama Puan : 0 )
YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

ec57e0 Captca Değiştir